Niekdajšia TV Živa Eriky Vincourekovej prišla o licenciu

Niekdajšia TV Živa Eriky Vincourekovej prišla o licenciu

Licenčná rada odňala licenciu dvom vysielateľom, pretože nevysielali.

 

 

Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes odňala licenciu spoločnosti TV 5 na satelitné vysielanie televíznej programovej služby TV Živa. Dôvodom straty licencie je, že televízia počas kalendárneho roka nepretržite viac ako 30 dní, čím porušila porušila podmienky licencie.

TV Živa, televízia zameraná na relácie o zdraví a životnom štýle, bola pokračovateľkou niekdajšej Nautik TV či Televizo. Bývalou riaditeľkou televízie bola aj novinárka a moderátorka  Erika Vincoureková, známa aj ako mediálna podporovateľka HZDS. Konateľom spoločnosti bol Ernest Deák.

Po spoločnosti v súčasnosti ostala stránka Nautik-televizo-tv-ziva, na ktorej sa spojili tí, "ktorí doplatili na podvodné machinácie televízie Nautik,Televizo,TV Živa. Sme bývalí zamestnanci, spolupracovníci, ktorí nedostali peniaze za prácu, ktorú odviedli v prospech týchto spoločností. Sme diváci a výhercovia, ktorí nie sú spokojný s programom, alebo nevyplatenými výhrami," píše sa na stránke.


Rada zároveň odňala frekvenciu 93,2 MHz Poprad spoločnosti Turist servis na programovú službu TOUR RADIO. Rovnako pre to, že ju nevyužívala na účely, na ktoré jej bola pridelená.