Organizátori OTO dali markizákov do ankety, napriek ich nesúhlasu

Organizátori OTO dali markizákov do ankety, napriek ich nesúhlasu

V ankete OTO sú aj osobnosti z Markízy. Tá sa ankety nezúčastňuje a žiadala, aby ju ani do súťaže nezaradili.

 


Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia v spolupráci s agentúrou APA na prelome roka spustili hlasovanie v ankete Osobnosť televíznej obrazovky. Tá sa jej organizátorom nerobí ľahko. Najsledovanejšia televízia – Markíza – už druhý rok súťaž bojkotuje.
Markíza na začiatku decembra oznámila, že sa nezúčastní ankety OTO 2012. Vedenie Markízy zároveň upozornilo vyhlasovateľa ankety a jej organizátora a držiteľa licencie, aby do ankety nezaraďovali osobnosti, programy a podujatia, ktoré realizujú TV Markíza, Doma a Dajto.
Napriek tomu ľudia aj relácie z Markízy v ankete sú. Napríklad v kategórii moderátor spravodajstva sú za Markízu Zlatica Puškárová, Patrk Švajda, Karol Farkašovský, Miriam Šmahel Kalisová a ďalší.

„Oficiálnou cestou sme dodnes nedostali akúkoľvek žiadosť televízie Markíza spojenú s ich neúčasťou a nezaradením do ankety OTO 2012," napísalo pre Omédiách.com v polovici decembra vydavateľstvo Ringier. „Anketa OTO 2012 je rovnako ako predošlý ročník verejná anketa, v ktorej diváci rozhodujú, kto bude figurovať na zozname nominovaných," dodáva Ringier.

Aj minulý ročník ankety OTO sprevádzala ostrá výmena názorov medzi organizátormi a vyhlasovateľmi na jeden strane a televíziou Markíza a jej šéfkou Zuzanou Ťapákovou, ktorá nesúhlasila s podmienkami súťaže. 

Odporúčam aj: OTO sa skončil a v RTVS sa cítia podvedení

Výsledky hlasovania budú vyhlásené počas slávnostného Galavečera na Jednotke v priamom prenose 16. marca 2013.

Aj v tomto roku to bude nerovné porovnávanie, keďže Markíza svojim vyhlásením vyslala divákom signál, že o hlasy pre svojich ľudí a relácie nestojí.

 

OTO sa skončil a v RTVS sa cítia podvedení