Nový štátny tajomník poslal redaktorke Markízy pobúrený list Reprofoto Markíza

Nový štátny tajomník poslal redaktorke Markízy pobúrený list

10.11.2014 12:12 | TV | mk

Nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva je známy z reportáže Markízy o bielení zdravotných záznamov, keď omylom poslal mail namiesto hovorkyni redaktorke. Tá o tom pripravila reportáž a on minulý rok zverejnil pobúrenú reakciu.

 


Novým štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva sa dnes stal Radoslav Čuha, doterajší riaditeľ prešovskej nemocnice, ktorý sa objavil minulý rok v kauze bielenia záznamov v prešovskej nemocnici.

 

Markíza pred rokom odvysielala reportáže o prípade pacientky, ktorá na následky pôrodu trpela vyše dvoch rokov. Televízia sa zaujímala, ako nemocnica a kompetentní prípad prešetrili. "Hlavný dôkaz, záznam o jej pobyte na oddelení, však nemocnica zmanipulovala. Údaje niekto prelepil," informovala redaktorka Markízy Barbora Demešová v príspevku.

„Nemocnica nám v piatok manipuláciu priznala, no vyhla sa otázke o potrestaní vinníkov. Dnes sme teda hovorkyni písali znova. Namiesto zaslania pravdivej odpovede jej ale riaditeľ kázal mlčať a neskôr sa z toho vyvliecť klamstvom, že bola chorá, či na dovolenke," povedala v redaktorka.

Viac sa dočítate: Šéf nemocnice sa sekol, redaktorke poslal nesprávny mail

Redaktorka Barbora Demešová v Televíznych novinách informovala aj o mailovej správe určenej pre pre hovorkyňu, ktorú však Čuha omylom poslal redaktorke: „Nechceme reagovať a ani nereagujte nijako, prosím. Vy sa z toho vyvlečiete, že ste PN, či dovolenka," napísal v správe, ktorá mala byť adresovaná jeho hovorkyni Renáte Cenkovej.

Čuha bol reportážou pobúrený a Demešovej vtedy poslal otvorený list, kde kritizoval, ako reportáž spracovala a že nepoužila jeho celé stanovisko. Pred rokom denník Sme napísal, že Čuha sa dostal do parlamentu vďaka hlasom z dvoch osád.

Viac na: Otvorený list riaditeľa nemocnice redaktorke (v plnom znení)

„Odkaz nenavádzal hovorkyňu na utajovanie ani skresľovanie (podľa Vás klamanie) akýchkoľvek faktov a už vôbec ju nenútil klamať ako ste to nepravdivo odvysielali. Ďalšia časť mailu hovorí o skutočnosti, že predmetné neodpovedanie sa nebude personifikovať na osobu hovorkyne, nakoľko táto je už štvrtý týždeň hospitalizovaná. Svoju neprítomnosť v práci počas hospitalizácie riešila dovolenkou a následne práceneschopnosťou. Slová o tom, že sa „z toho vyvlečiete" boli kolegiálnym slangom, keďže hovorkyňa nemocnice vykonáva svoju pracovnú činnosť vysoko profesionálne, výsostne ústretovo a kolegiálne voči zástupcom médií, čoho dôkazom je aj jej zapájanie sa do pracovného procesu z nemocničného lôžka," napísal riaditeľ.

Čuha na stoličke tajomníka nahradil Viliama Čisláka, ktorý je od štvrtka ministrom zdravotníctva, po odvolanej ministerke zdravotníctva, ktorá padla aj vďaka reportáži Demešovej.

Viac: Po kauze, na ktorú upozornili novinárky, končí Zvolenská aj Zmajkovičová

Čuha bol šéfom prešovskej nemocnice od roku 2012, predtým bol riaditeľom v sieti Nemocníc Svet zdravia, ktoré patria pod Pentu.Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Najčítanejšie