Dírer a Paulínyová odmietli moderovať posledné časti Doslova

Dírer a Paulínyová odmietli moderovať posledné časti Doslova

Jediná večerná politická diskusná relácia Doslova sa mala v Slovenskej televízii vysielať ešte v decembri, moderátori ju odmietli moderovať.

 

 

Vedenie Doslova sa rozhodlo jedinú večernú diskusnú reláciu zrušiť. Do novej programovej štruktúry v roku 2013 ju už nezaradilo. Relácia sa podľa programových plánov mala vysielať ešte v decembri. No nakoniec to tak nebolo. Pri moderovaní sa striedali dvaja moderátori Andrea Paulínyová a Richard Dírer.

„Vedenie televízie nám oznámilo začiatkom decembra, že vo vysielacej štruktúre od januára s reláciou Doslova už nepočíta," povedala pre Omédiách.com Paulínyová, ktorá je aj dramaturgičkou relácie. Z technických dôvodov sa relácia 4. decembra nevysielala. Do konca roka bola naplánovaná ešte dvakrát.

„Z chodbových rečí viem, že relácia sa vedeniu nemala páčiť, tak som za takých okolnosti už nepovažoval pre seba za dôstojné ´šaškovať´ pred kamerou," povedal pre Omédiách.com Dírer. Pevne verím, že ušetrené peniaze vedenie použije na rozvoj podobného projektu, v ktorom zachová priestor pre verejnosť vyjadriť svoj názor v tejto celospoločenskej klíme," dodal bývalý šéfredaktor spravodajstva TA3.

Záujem moderovať nemala už ani Paulínyová. "Keďže otvorenie nových tém môže priniesť aj potrebu venovať sa im kontinuálne v ďalších reláciách, čo sme však vzhľadom na rozhodnutie v relácii od januára nepokračovať nevedeli zabezpečiť, považovala som za lepšie riešenie reláciu nevysielať už ani v decembri," povedala Paulínyová. Ako dramaturgička relácie to navrhla vedeniu televízie, ktoré s tým súhlasilo.

„Je mi ľúto, že diváci reláciu Doslova už v decembri na obrazovke nevideli a verím, že naše rozhodnutie pochopia. Rada by som preto využila tento priestor na poďakovanie sa divákom za prejavenú dôveru a sledovanosť," dodala.