Vstup finančných skupín na mediálny trh považuje šéf TA3 za štandard Foto: TA3

Vstup finančných skupín na mediálny trh považuje šéf TA3 za štandard

27.12.2014 19:43 | TV | mk

Ako hodnotí generálny riaditeľ TA3 rok 2014 a aké má plány s TA3 v budúcom roku? MARTIN ILAVSKÝ poslal takéto odpovede na otázky Omédiách.com:

Ako hodnotíte vstup finančných skupín na mediálny trh?

Televízia TA3 považuje vstup silných investorov do médií za štandardnú súčasť ich existencie v trhovej ekonomike.

Aké zmeny plánujete v budúcom roku v TA3?

Tento rok bol bohatým najmä na domáce spravodajstvo, televízia však rovnako očakáva, že aj budúci rok prinesie množstvo zaujímavých informácií. TA3 prechádza najmä zmenou v online prostredí. Už v blízkej budúcnosti plánuje štart samostatných stránok na Facebooku k jednotlivým reláciám. Ako prvá bude mať samostatnú stránku relácia Motoring, ktorá bude príspevkami previazaná s hlavnou stránkou televízie TA3.

Čo bola top téma roka, na ktorú ste hrdí, že ste ju v TA3 mali prví?

Rok 2014 sa niesol v znamení volieb, ktoré odštartovali už v marci súbojom prezidentských kandidátov o post prezidenta SR. Už o dva mesiace neskôr spracovávala televízia výsledky volieb do Európskeho parlamentu. Rovnako aj novembrovým komunálnym voľbám sa televízia venovala podrobne vo svojich cyklických reláciách. Práve s voľbami súvisia aj top udalosti, keď TA3 priniesla ako prvá rozhovor s novým slovenským prezidentom SR, ako aj rozhovor s novým primátorom Bratislavy.

Čo považujete za najsilnejšiu mediálnu udalosť roka?

Z pohľadu TA3 boli najsledovanejšími udalosťami v roku 2014 na Slovensku voľby. Televízia TA3 v náročnej skúške obstála, pretože svojim komplexným spravodajstvom pokrývala všetky najdôležitejšie udalosti tohtoročných volieb na Slovensku a tejto téme venovala aj najviac vysielacieho času spomedzi všetkých vysielateľov. Relácie, v ktorých sa televízia voľbám venovala, poskytli dostatočné množstvo informácií, ktoré pomohli voličom pri ich rozhodovaní.

Ktorá udalosť podľa vás najviac ovplyvnila mediálny trh?

Trendom v televíznom segmente je sledovanie viacerých obrazoviek v rovnakom čase. Najmä mladšia generácia preferuje prácu s laptopom, smartfónom, resp. tabletom a sledovanie televízie. Takúto zmenu správania pozorovala aj televízia pri svojich reláciách ako napríklad Trochu inak v SND s Adelou Banášovou a Motoring.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie