Vstup finančných skupín na mediálny trh považuje šéf TA3 za štandard Foto: TA3

Vstup finančných skupín na mediálny trh považuje šéf TA3 za štandard

27.12.2014 19:43 | TV | mk

Ako hodnotí generálny riaditeľ TA3 rok 2014 a aké má plány s TA3 v budúcom roku? MARTIN ILAVSKÝ poslal takéto odpovede na otázky Omédiách.com:

Ako hodnotíte vstup finančných skupín na mediálny trh?

Televízia TA3 považuje vstup silných investorov do médií za štandardnú súčasť ich existencie v trhovej ekonomike.

Aké zmeny plánujete v budúcom roku v TA3?

Tento rok bol bohatým najmä na domáce spravodajstvo, televízia však rovnako očakáva, že aj budúci rok prinesie množstvo zaujímavých informácií. TA3 prechádza najmä zmenou v online prostredí. Už v blízkej budúcnosti plánuje štart samostatných stránok na Facebooku k jednotlivým reláciám. Ako prvá bude mať samostatnú stránku relácia Motoring, ktorá bude príspevkami previazaná s hlavnou stránkou televízie TA3.

Čo bola top téma roka, na ktorú ste hrdí, že ste ju v TA3 mali prví?

Rok 2014 sa niesol v znamení volieb, ktoré odštartovali už v marci súbojom prezidentských kandidátov o post prezidenta SR. Už o dva mesiace neskôr spracovávala televízia výsledky volieb do Európskeho parlamentu. Rovnako aj novembrovým komunálnym voľbám sa televízia venovala podrobne vo svojich cyklických reláciách. Práve s voľbami súvisia aj top udalosti, keď TA3 priniesla ako prvá rozhovor s novým slovenským prezidentom SR, ako aj rozhovor s novým primátorom Bratislavy.

Čo považujete za najsilnejšiu mediálnu udalosť roka?

Z pohľadu TA3 boli najsledovanejšími udalosťami v roku 2014 na Slovensku voľby. Televízia TA3 v náročnej skúške obstála, pretože svojim komplexným spravodajstvom pokrývala všetky najdôležitejšie udalosti tohtoročných volieb na Slovensku a tejto téme venovala aj najviac vysielacieho času spomedzi všetkých vysielateľov. Relácie, v ktorých sa televízia voľbám venovala, poskytli dostatočné množstvo informácií, ktoré pomohli voličom pri ich rozhodovaní.

Ktorá udalosť podľa vás najviac ovplyvnila mediálny trh?

Trendom v televíznom segmente je sledovanie viacerých obrazoviek v rovnakom čase. Najmä mladšia generácia preferuje prácu s laptopom, smartfónom, resp. tabletom a sledovanie televízie. Takúto zmenu správania pozorovala aj televízia pri svojich reláciách ako napríklad Trochu inak v SND s Adelou Banášovou a Motoring.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie