Šéf siete schránkových novín: Využijeme všetky možnosti, aby sme minimalizovali straty a prežili krízu

Šéf siete schránkových novín: Využijeme všetky možnosti, aby sme minimalizovali straty a prežili krízu

30.03.2020 09:59 | Tlač | mk

Epidémia koronavírusu dostala do neľahkej situácie aj médiá. Printové médiá zažívajú krízu, aká tu ešte nebola. Inzercia klesá, so zatvorenými stánkami a karanténou obyvateľstva klesá aj predaj titulov.

 Ako sa dotkla súčasná situácia vydavateľstva Regionpress odpovedá generálny riaditeľ MARTIN ILAVSKÝ. Regionpress vydáva sieť regionálnych schránkových novín zadarmo roznášaných do 1,5 milióna domácností.

Archívna foto: TA3

Ako hodnotíte súčasnú situáciu?

Situácia sa vyvíja praktický každý deň a každý týždeň sa veľa vecí mení. V našom vydavateľstve sme prijali opatrenia na ochranu zdravia a možnej nákazy epidémiou, príkazom práce z domu a striedania sa na pracovisku, aby sme zamedzili kumulovaniu ľudí v kanceláriách. Prevádzka v tlačiarenskej výrobe zatiaľ pokračuje v normálnom režime pri používaní ochranných prostriedkov a režimu pravidelného dezinfikovania priestorov.

Odporúčame aj: Lukáš Fila z Denníka N: Môže sa stať, že denná tlač v nejakom okamihu nebude môcť vychádzať

Ako zasiahla vaše vydavateľstvo?

Výpadok inzercie, od zavedenia opatrení počas marcových týždňov postupne rástol od 20 do 50%. Kompenzovali sme ho znížením stranového rozsahu novín, v budúcnosti prichádza do úvahy aj úprava periodicity vydávania.

Odporúčame aj: Šéfredaktor Aktualít žiada čitateľov o podporu

Aké usporné opatrenia robíte alebo chystáte - ako sa dotknú ľudí vo Vašom vydavateľstve, ako sa dotknú titulov?

Úsporné opatrenia budú kopírovať vývoj. Pripadá do úvahy postupné skracovanie pracovných hodín zamestnancov a úspora nákladov naprieč celou firmou. Všetko bude závisieť od ďalšieho vývoja a vydavateľstvo využije všetky možnosti, aby minimalizovalo straty a prežilo krízu, akými sú odloženie daní a odvodov, splátok a leasingov, ak to bude nevyhnutné aj krátenie miezd.

Zatiaľ sa snažíme komunikovať s klientami a prinášať im pozitívny pohľad na situáciu a vývoj po skončení epidémie. Priniesli sme klientom pohľad na možnosti ako zvíťaziť nad krízou a ako nestratiť kontakt s ich zákazníkmi, aby čo najrýchlejšie mohli zaujať svoje pôvodné miesto na trhu a dobiehať straty. Našich inzerentov sa snažíme motivovať súťažou o 5 najlepších nápadov ako si poradiť s krízou, ktoré odmeníme inzertnou podporou v novinách v hodnote 5.000 €, plus bezplatným vypracovaním online stratégie pre úspech projektu na internete.

Aké sú vaše predpovede ako situácia zasiahne mediálny a reklamný trh?

Veľmi ťažko sa dajú odhadnúť dopady krízy a veľa závisí od toho ako dlho bude trvať.
Kľúčové sú opatrenia vlády a EÚ, pretože bez ich pomoci a opatrení to malí s strední podnikatelia sami nezvládnu. Medzi nich sa samozrejme rátajú aj médiá, o to skôr keď sú printové.RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Najčítanejšie