LokalTV sa vracia na obrazovku, inšpiráciou bude aj Jaro Slávik

LokalTV sa vracia na obrazovku, inšpiráciou bude aj Jaro Slávik

Animovaný sitkom s Pištom Lakatošom a Oblinou sa v novembri vráti na JOJ. Ešte v drsnejšej a kontroverznejšej podobe.

 

Televízia JOJ v novembri nasadí nové diely animovaného sitkomu LokalTV. Pre Omédiách.com to potvrdil generálny riaditeľ JOJ František Borovský. Viac sa k novinke vyjadriť nechcel. Pôjde spolu o štyri diely - dva v novembri a ďalšie v decembri. 
Nové diely sú ešte kontroverznejšie. „Aj na základe diváckych ohlasov sme trochu ´pritvrdili´, v témach aj v situáciách," prezradila Adriana Krónerová zo spoločnosti Inoutstudio, ktorá seriál produkuje a je aj majiteľom licencie.

www.lokaltv.sk

K stabilnej zostave postavičiek René (Viktor Horján), Sisa (Petra Polnišová) a Oto (Richard Stanke) pribudol Robert Roth v novej postavičke depresívneho psa Artura. Všetci herci zároveň prepožičiavajú hlas aj ďalším postavám. Nebude chýbať ani Pišta Lakatoš so svojou ženou Oblinou v podaní Mariána Čekovského, ktorý naďalej robí hudbu k celému seriálu.

Na slovenské pomery netradičný animovaný sitkom pre dospelých sa inšpiruje pomermi v televíznom a mediálnom biznise. Prvá nová časť bude ako reality show. "Ďalšia sa zas zaoberá globálnym otepľovaním v ovzduší, aj v slovenskom showbiznise. V sitkome sa objavia postavičky, ktoré veľmi pripomínajú niektorých mediálne známych gej Slovákov," napísali pre Omédiách.com tvorcovia.

Podľa nich nové diely LokalTV sú po technickej stránke vo vyššej kvalite ako prvé diely, pracuje na nich dvojnásobný počet ľudí a ich výroba trvá dlhšie ako predchádzajúce - čas výroby sa predĺžil z jedného na dva mesiace. "Čím sme sa trochu priblížili parametrom, ktoré sú štandardné pri podobných seriáloch v zahraničí... ale zatiaľ iba priblížili, lebo u nás stále robí 10 ľudí to, čo štandardne v takomto sitcome 40-50," napísali tvorcovia.

Pôvodný zámer bol jedenásť nových dielov. V tejto chvíli sú vyrobené štyri čast a spoločnosť Inoutstudio odkazuje, že seriál týmito časťami nekončí.