Borovský proti Lampe nasadzuje diskusnú reláciu s Mečiarom

Borovský proti Lampe nasadzuje diskusnú reláciu s Mečiarom

AKTUALIZÁCIA. Generálny riaditeľ TV JOJ je natoľko spokojný s formátom Bez detí neodídem, že sa rozhodol zaradiť po jeho vzore novú pravidelnú reláciu.

 

Aktualizácia:

Novým moderátorom relácie bude Ján Mečiar, povedal pre Omédiách.com šéf televízie František Borovský. Mečiar je hlavným moderátorom večerných správ Noviny JOJ. Moderoval a pripravoval viacero publicistických relácií v televízii aj v rozhlase. Zároveň pripravuje rozhovory pre poludňajšie správy na JOJ.

Článok vydaný 4. 10. 2012 o 6 hod.:
„Naša publicistika spojená s programom Bez detí neodídem sa vyprofilovala na samostatný formát. Spoločenské témy budú na Pluske týždenne," povedal Borovský. Relácia sa bude vysielať každý štvrtok od 22:20 do 00:20. Pôjde tak v konkurencii známej diskusnej relácie Večer pod lampou moderátora Štefana Hríba, ktorá má vyčlenené programové okno na Dvojke od 22:10 do približne polnoci.

 Netradičný formát s názvom Bez detí neodídem zaradila JOJka prvýkrát v polovici spetembra. Bola to reportáž označená ako "skutočný príbeh" o matke, ktorá bojuje so sociálnym systémom Veľkej Británie o svoje deti a doplnená o diskusiu. Relácia mala úspech, a tak mala ďalšie dve pokračovania. Moderátorom bol Ján Mečiar a v relácii boli oslovenené príbuzné deti, ale aj politici, veľvyslanec a úradníci. Z JOJ prešla relácia na Plusku, ktorej priniesla nadpriemerné čísla. Relácii pomohla silná téma, ale aj dobrý výkon skúseného moderátora Jána Mečiara.

JOJ nemá samostatnú diskusnú reláciu. V roku 2007 zrušila hlavnú politickú diskusnú reláciu Politika.sk, ktorú moderovala Silvia Kušnírová, neskôr skončila aj večerná diskusná relácia De Facto. Zrušili ju v roku 2010, keď sa jej moderátor Daniel Krajcer rozhodol vstúpiť do politiky.
V týchto reláciách už JOJ nepokračovala, ani nespustila ďalšie. Argumentom šéfa JOJ bolo, že relácia potrebuje mať moderátorskú osobnosť a ak sa taká nájde, relácia bude. Práve na Pluske bola istý čas aj relácia Štefana Hríba.