Podrobný prehľad vysielania RTVS počas MS v hokeji 2015

Podrobný prehľad vysielania RTVS počas MS v hokeji 2015 Reprofoto RTVS

RTVS počas tohtoročných hokejových majstrovstiev sveta v Česku prinesie okrem všetkých zápasov šampionátu divákom aj novinky: špeciálne dopravné spravodajstvo, Hokejovú Zelenú vlnu RTVS z Ostravy a Prahy, hokejový web: hokej.rtvs.sk s tromi živými online streamami aj hokejový obsah RTVS dostupný na „second screen" platforme CHATR.tv.

 

 

Od 1. až do 17. mája RTVS z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Českej republike odvysiela 35 priamych prenosov. Všetky duely slovenskej reprezentácie prinesie v priamom prenose Jednotka a Rádio Slovensko.

Odporúčame aj: Podrobný program vysielanie RTVS na MS v hokeji 2015

Počas majstrovstiev RTVS divákom prinesie stálu reláciu MS v kocke, aj dve spomienkové relácie Legendy a Slovenské a české míľniky.

Na tohtoročné majstrovstvá do Prahy a Ostravy pôjde 35-členný štáb televíznych a rozhlasových komentátorov, redaktorov, kameramanov a technikov: Pavol Gašpar, Ján Hudok, nová komentátorská akvizícia RTVS Matúš Krutý, Tomáš Košec, Marcel Merčiak, Zlatica Mokrá, Ľuboš Hlavena, Matúš Mažec či Ľubomír Ondráš.
Spolukomentátormi budú športovci Richard Lintner, Miroslav Šatan, Jerguš Bača, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský či Róbert Pukalovič.
Igor Tóth a Andrej Výboh budú analytizovať zápasy pri hokejovej ceruzke.

Nový formát RTVS – Predĺženie

1.mája bude mať vo vysielaní RTVS premiéru živá komediálna show, vychádzajúca zo zábavného formátu Rádia FM „Od veci_FM". Po vzore podobných zahraničných show prinesie Predĺženie netradičný, humorný pohľad na jednotlivé zápasy, či dianie na majstrovstvách sveta. Reláciou bude moderovať Matej Sajfa Cifra, ktorého doplnia standup komici Juraj Šoko Tabaček, Stano Staško a Tomáš Hudák spolu s Denisom Schvarczom. V jednotlivých rubrikách budú komentovať a glosovať vývoj šampionátu, súčasťou sú stand up comedy vstupy na hokejové témy, krátke videoskeče a tiež live vstupy z dejiska šampionátu.

Majstrovstvá v Rádiu Slovensko

Slovenská reprezentácia odohrá v skupinovej fáze v Ostrave sedem zápasov (Dánsko, Bielorusko, Slovinsko, Nórsko, Fínsko, Rusko a USA). Všetky skupinové duely našej reprezentácie (v prípade postupu aj zápasy play-off), ako aj pražské vyvrcholenie turnaja v podobe semifinálových súbojov a zápasu o titul odvysiela Rádio Slovensko naživo. Nebudú chýbať reportážne vstupy z ďalších stretnutí základnej i vyraďovacej fázy.

Odporúčame aj: ČT ponúkne pri MS v hokeji rekordne 57 zápasov. Pozrite si prehľad


Informácie z majstrovstiev sveta dostanú priestor v éteri počas celého dňa a tiež v spravodajských slotoch (v Rádiožurnáloch, krátkych správach a v špecializovaných športových reláciách)

V utorok 21. apríla bude hosťom Nočnej pyramídy tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek, v týždni od 27. apríla do 1. mája Rádio Slovensko odvysiela Príbeh na týždeň tematicky zameraný na hokejové MS. Hokeju bude venovaná aj relácia Dovolené uvoľnenie.

Hokejová Zelená vlna RTVS

Hokejová Zelená vlna RTVS ponúkne špeciálne dopravné informácie určené vodičom, ktorí sa budú presúvať do dejísk šampionátu a bude monitorovať situáciu priamo z ostravského Národného dopravného informačného centra. Po presune do Prahy bude tím RTVS kooperovať a vysielať priamo zo štúdia Zelenej vlny Českého rozhlasu. Vodiči získajú dopravné informácie nielen z hlavných diaľničných ťahov či hraničných priechodov, ale napríklad aj o parkovacích kapacitách pri
štadiónoch.

Online majstrovstvá s RTVS a aplikácia CHATR.tv

Na špeciálnej stránke hokej.rtvs.sk diváci a fanúšikovia nájdu tri streamy, ktoré ponúknu priame prenosy naplánované na Jednotke, Dvojke, ale taktiež online stream so všetkými zápasmi, ktoré sa nezmestili do televízneho vysielania. Hokejový web prinesie informácie z diania majstrovstiev, rozpis priamych prenosov, výsledky zápasov, zostavy tímov, zmeny v hracom systéme a tiež novinku archív zápasov.

"Po prvý krát bude exkluzívne hokejový obsah RTVS dostupný na second screen platforme, prostredníctvom bezplatnej aplikácie CHATR.tv - jedinečná mobilná aplikácia spojí všetkých fanúšikov hokeja a ich vtiahne do televízneho vysielania. Aplikáciu si stačí stiahnuť do smartfónu alebo navštíviť jej webovú stránku a zapojiť sa priamo do televízneho vysielania RTVS. Diváci pomocou aplikácie CHATR.tv budú môcť diskutovať online v živom televíznom vysielaní, reagovať na príspevky ostatných divákov, sledovať unikátny obsah v prepojení so sociálnymi sieťami, klásť otázky trénerovi slovenskej reprezentácie Vladimírovi Vůjtkovi a hosťom v štúdiu, či dokonca hlasovať za najlepšiu päťku zápasu. Tie najlepšie príspevky sa objavia v živom vysielaní RTVS a divácke hlasovanie sa následne vyhodnotí v Štúdiu MS," píše RTVS v tlačovej správe.

SMS súťaž
Pred začiatkom šampionátu, ale aj počas jeho konania je pre divákov a poslucháčov pripravená SMS súťaž, v ktorej sa hrá o LCD televízory a do 1.5. 2015 o vstupenky na zápasy slovenskej reprezentácie. Zo všetkých, ktorí sa súťaže zúčastnia bude vyžrebovaný majiteľ nového automobilu. Podmienky súťaže a výhercovia sú zverejnení na stránke hokej.rtvs.sk/sutaz.