SHMÚ pobúrila predpoveď počasia Iľka na Markíze

SHMÚ pobúrila predpoveď počasia Iľka na Markíze

SHMÚ nahnevala predpoveď Jozefa Iľka na Markíze natoľko, že ústav zverejnil vyhlásenie, ktorým označil Iľkovu predpoveď za nesprávnu, a sa od nej dištancuje.

V piatok večer Slovenský hydrometeorologický ústav Slovenska vydal vyhlásenie, v ktorom spochybnil predpoveď počasia Jozefa Iľka v reportáži Markízy. 

V piatok v Televíznych novinách Markíza odvysielala reportáž o vytváraní sa snehových jazykov a závejov na juhozápadnom Slovensku, najmä v okolí Trnavy. V reportáži redaktor spomenul výstrahu SHMÚ na vytváranie sa snehových jazykov a závejov počas dnešného dňa (18. januára). Hneď na to bola odvysielaná jedna veta meteorológa Jozefa Iľka, že v najbližších desiatich dňoch nejaké výrazne zlepšenie určite nepríde.

SHMÚ to pobúrilo natoľko, že po Televíznych novinách zverejnila na Facebooku vyhlásenie: "Platnosť výstrahy, ktorú vydal SHMÚ ohľadne tvorby snehových jazykov a závejov sa pritom končí v sobotu (19. januára 2013) od 6.00 resp. o 12.00 h. SHMÚ sa preto týmto spôsobom dištancuje od nesprávnej predpovede počasia pána Iľka, ktorý nie je zamestnancom SHMÚ."

Dr Iľko predpovedá v súčasnosti predpoveď počasia pre Markízu.