Bratislavské Staré Mesto bude mať vlastnú televíziu

Bratislavské Staré Mesto bude mať vlastnú televíziu wikipedia.org

Vysielanie chce spustiť 1. apríla.

 

 

Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila minulý týždeň licenciu na lokálne digitálne vysielanie novej programovej služby Staromestská televízia. Prevádzkovateľom televízie je spoločnosť Staromestská a.s. Bratislava, v ktorej je 100-percentným vlastníkom mestská časť Staré Mesto. Bude to teda vlastná televízia mestskej časti.

Štart vysielania je naplánovaný na 1. apríla a nie je vylúčené, že názov televízie sa zmení.

Televízia bude vysielať 24 hodín denne. Bude mať vlastné spravodajské a publicistické formáty. V pravidelnej relácii Presburg bude ponúkať informácie o spoločenských a kultúrnych udalostiach v meste. Podrobnosti o televízii pre Omédiách.com porozprával prednosta miestneho úradu Staré Mesto Kamil Homoľa (SDKÚ). Chystá sa aj magazín o varení, dámsky magazín, program pre deti, ale aj duchovné vysielanie. Televízia chce vysielať aj filmy, videoklipy a chystá aj infotext.

Na víkend je naplánovaná diskusná relácia Respublica s predstaviteľmi mestskej časti a hlavne starostkou.

Zatiaľ nie je rozhodnuté, kto bude riadiť televíziu.

V predstavenstve Staromestskej a.s. podľa obchodného registra zverejneného na internete je poslankyňa mestského zastupiteľstva Barbora Oráčová, bývalý prednosta Sven Šovčík a Štefan Jaška, vedúci oddelenia majetkového a investičného.

V minulosti už bola jedna Staromestská televízia, kde malo mesto 20-percetný podiel. Išlo o tzv. TV Centrum, ktorej šéfoval Štefan Dlugolinský. „Nová televízia s tou televíziou nebude mať nič spoločné. Svoj podiel v televízii mesto predalo," povedal Homoľa.