Desiatky nemeckých kín bojkotujú filmy štúdia Disney Foto: Disney

Desiatky nemeckých kín bojkotujú filmy štúdia Disney

11.11.2015 13:08 | TV | ČTK

Desiatky nemeckých kín bojkotujú americké filmové štúdio Disney, pretože nesúhlasia s jeho distribučnými požiadavkami.

Najmä kiná v menších mestách sa obávajú, že by museli výrazne zdražieť vstupenky, ak by na podmienky distribútora pristúpili. Ich postoj sa však môže zmeniť v súvislosti s uvedením nového dielu sci-fi ságy Hviezdne vojny, ktorý by sa podľa očakávaní mal stať jedným z tohtoročných najväčších filmových hitov. Veľké reťazce kín už začali predpredaj vstupeniek, hoci premiéra bude až v decembri. Film produkuje práve štúdio Disney a mimoriadny záujem fanúšikov vesmírnej ságy už prinútil veľkú časť malých nemeckých kín k dohode o distribučných podmienkach.

Konflikt medzi štúdiom Disney a prevádzkovateľmi nemeckých kín vypukol v apríli v súvislosti s uvedením filmu Avengers: Age of Ultron. Štúdio vtedy jednostranne zvýšilo sadzbu za prenájom kópie filmu na 53 percent z ceny vstupného z predchádzajúcich 47,5 percent. Nemeckáé kiná žiadali, aby mohli distribútorovi platiť iba 50 percent vstupného, ​​so svojou požiadavkou neuspeli.

Následne sa zhruba 180 kín rozhodlo filmy od štúdia Disney bojkotovať. "Ak by sme prijali podmienky Disneyho, museli by sme v našom kine zvýšiť ceny vstupeniek o dve eurá, aby sme udržali rentabilitu. Teraz sa ich cena pohybuje medzi štyrmi a piatimi eurami," povedal týždenníku Der Spiegel Karl-Heinz Meier, ktorý vedie jediné kino v dolnosaskom meste Quernheim.

Ďalším motívom pre bojkot podľa Meiera bolo, že distribútor chcel rozhodovať o tom, ako dlho zostanú jeho filmy v ponuke kín. Najmä pre malé kiná by to znamenalo zásadné ovplyvnenie ich programu, pretože by nemohli začať premietať iné filmy skôr, než by im to distribútor povolil.

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie