RTVS od pondelka kvôli abdikácii pápeža mení program

RTVS od pondelka kvôli abdikácii pápeža mení program Foto: TA3

Z Vatikánu bude informovať redaktor Jaroslav Barborák.

 

 

Podobne ako zahraničné médiá, aj viaceré slovenské venujú abdikácii a voľbe nového pápeža rozsiahlejší priestor.
Všetky celoplošné televízie na Slovensku vysielajú do Vatikánu vlastných spravodajcov.

Od pondelka bude za RTVS z Vatikánu informovať rozhlasový redaktor RTVS Jaroslav Barborák, ktorý v minulosti pracoval pre Slovenskú televíziu aj TA3.

„V priebehu týždňa sa k Barborákovi v sprievode prezidenta Ivana Gašparoviča pridajú aj ďalší spravodajcovia. Tak, aby sme v spravodajstve RTVS prinášali najdôležitejšie informácie o abdikácii, ale aj o voľbe novej hlavy katolíckej cirkvi divákom a poslucháčom všetkých programových služieb RTVS," povedal pre Omédiách.com riaditeľ centra spravodajstva a publicistiky RTVS Lukáš Diko.

RTVS pripravila v súvislosti s abdikáciou pápeža Benedikta XVI. viaceré zmeny vo vysielaní. RTVS zmení svoj program už 27. februára a v priamom prenose prinesie poslednú generálnu audienciu pápeža Benedikta XVI.

V deň abdikácie pápeža 28. februára upraví večerný program na Dvojke a bude vysielať špeciálne Správy a komentáre venované pontifikátu a abdikácii pápeža Benedikta XVI.

Rádio Slovensko 28.2. tiež mimoriadne zmení svoj program a bude sa pontifikátu a abdikácii pápeža venovať vo svojom vysielaní od 19:00 až do polnoci v reláciách Dobrý večer Slovensko a Nočná pyramída.

Program menia aj ostatné televízie.