TV Markíza TV Markíza

Do vedenia RTVS nastúpila Radka Doehring z Markízy, odchádza Sámelová

15.10.2012 12:42 | TV | Miroslava Kernová

Václav Mika dnes predstavil nových členov vedenia. 

 

 

Do vrcholového manažmentu RTVS prichádza ďalší človek z Markízy. Novou ekonomickou riaditeľkou RTVS sa dnes stala Radka Doehring, dlhoročná štatutárna zástupkyňa Markízy a ekonomická riaditeľka tejto televízie. Doehring naposledy pôsobila ako finančná riaditeľka českej skupiny CPI Group.

Dnes do vedenia nastúpil aj Tibor Búza, ktorý je novým programovým riaditeľom Slovenskej televízie. Doterajší programový riaditeľ STV Andrej Miklánek bude pokračovať v pôsobení v RTVS po dohode s novým manažmentom na pozícii v rámci novej organizačnej štruktúry platnej od 1. decembra 2012.

Búza v televízii Markíza pôsobil od roku 2006 ako riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky. „Riadenie programu STV je pre mňa nielen výzvou, ale aj prirodzeným pokračovaním mojej kariéry. Za jednu z hlavných priorít považujem opätovné vytvorenie diváckeho návyku, preto v oblasti programu musíme ponúknuť takú alternatívu voči komerčným televíziám, aby verejnoprávna televízia opäť získala diváka a kredit," povedal nový riaditeľ programu podľa tlačovej správy.

Tibor Búza pracoval v rokoch 2000 - 2006 ako programový a výkonný riaditeľ Rádia Expres. V rokoch 1998 – 2000 bol šéfom spravodajstva a publicistiky STV.

Ďalší bývalý podriadený Miku v Markíze Lukáš Diko sa dnes stal riaditeľom Centier spravodajstva RTVS.

Lukáš Diko prichádza do tímu Václava Miku z TV Markíza, kde pôsobil od roku 2009 ako šéfredaktor spravodajstva.Doterajšia riaditeľka Centier spravodajstva RTVS Anna Sámelová po vzájomnej dohode k dnešnému dňu ukončila svoje pôsobenie v RTVS.

„Pôsobenie v spravodajstve RTVS je pre mňa výzva – kvalitou presvedčiť divákov, že po rokoch pokusov a omylov si verejnoprávne médium zaslúži ich dôveru a je hodné peňazí, ktoré zaň platia. Česká televízia aj britská BBC sú dôkazom toho, že verejnoprávny koncept funguje. Spolu s profesionálmi, ktorí aj v RTVS nepochybne sú, urobím všetko preto, aby sa verejnoprávne spravodajstvo dostalo na úroveň 21. storočia, bolo službou verejnosti a odrazom jej potrieb," povedal Lukáš Diko.

Lukáš Diko pôsobil od roku 2000 v denníku SME, Rádiu TWIST, Televízii TA3, BBC World Service a v TV Markíza ako redaktor a neskôr šéfredaktor spravodajstva. Je členom správnej rady Slovenského výboru Medzinárodného tlačového inštitútu a spoluautorom Etického kódexu novinára.

 

 

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia obvinila Roberta Fica (VIDEO)

Polícia obvinila Roberta Fica (VIDEO)

Vyšetrovateľ obvinil predsedu Smeru v súvislosti s videom, v ktorom Robert Fico obhajoval Milana Mazureka z Kotlebovej ĽSNS.

Prokurátor prikázal vyšetrovateľom NAKA zaoberať sa videom Roberta Fica (VIDEO)

Prokurátor prikázal vyšetrovateľom NAKA zaoberať sa videom Roberta Fica (VIDEO)

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prikázal vyšetrovateľovi NAKA znovu sa zaoberať videom Roberta Fica.

Konšpirátori, šarlatáni, trollovia, hoaxy...

Konšpirátori, šarlatáni, trollovia, hoaxy...

Práve vyšla nová kniha Prečo ľudia veria nezmyslom, ktorá sa zaoberá silou dezinformácií, fakenews, konšpiračných teórií, hoaxov, je o trolloch, postfaktutálnej dobe, šarlatánoch.

ČRo spustil nejväčší český audioarchív mujRozhlas

ČRo spustil nejväčší český audioarchív mujRozhlas

 Český rozhlas spustil největší český audio archiv. V rámci projektu mujRozhlas bezplatně nabídne živé vysílání všech stanic, výběr archivních pořadů i audioprodukci vyrobenou pro on-line prostředí. Hlavním cílem projektu je zvýšení poslechovosti audio obsahu Českého rozhlasu na internetu, oslovení nového publika a zavedení nových technologických inovací.

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja, no pri pohľade na preplnené obchody, parkoviská a všadeprítomné davy ľudí v predvianočnom období sa opak stáva pravdou. Môžu byť pre nás obdobím stresu, zhonu či konzumu a ich skutočný význam sa vytráca. Máme preto pre vás 4 tipy, ako prežiť Vianoce pohodovo, ale najmä udržateľne. Či už z pohľadu nášho životného prostredia alebo peňaženky.

Čmeliak Hanna od Erste Group: Ak si začnete veriť, dokážete aj nemožné (VIDEO)

Čmeliak Hanna od Erste Group: Ak si začnete veriť, dokážete aj nemožné (VIDEO)

Skupina Erste Group, ktorej patrí Slovenská sporiteľňa, prichádza pred Vianocami do všetkých štátov, v ktorých pôsobí, s vianočnými mini filmom o čmeliakovi Hanna, ktorý túžil lietať.

Rada stopla zmenu Lengyelovho rádia na Rádio Mária

Rada stopla zmenu Lengyelovho rádia na Rádio Mária

Rádio Rocková republika, Rádia Aktuál, Rádio Jazz a nakoniec Rádio Mária Slovensko. Toto bol plánovaný údel frekvencií po Rockovej republike, ktoré pred 4 rokmi získal Martin Lengyel.

NAKA obvinila Martina Daňa z daňového podvodu, hrozí mu 5 rokov

NAKA obvinila Martina Daňa z daňového podvodu, hrozí mu 5 rokov

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa zo spáchania daňového podvodu, informovala dnes polícia.

CNN Prima News začne vysielať do apríla

CNN Prima News začne vysielať do apríla

Skupina Prima spustí svůj chystaný zpravodajský kanál do dubna příštího roku. Zpravodaje na začátku prosince přestěhovala do nového studia ve zrekonstruované budově v Praze Na Vinici a zahájila několikaměsíční testovací fázi.

Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry

Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry

Reportéri spravodajskej agentúry Bloomberg News patriaci miliardárovi a novému prezidentskému kandidátovi Michaelovi Bloombergovi už nebudú dostávať akreditácie na akcie volebnej kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

Najčítanejšie