Do vedenia RTVS nastúpila Radka Doehring z Markízy, odchádza Sámelová

Václav Mika dnes predstavil nových členov vedenia. 

Do vrcholového manažmentu RTVS prichádza ďalší človek z Markízy. Novou ekonomickou riaditeľkou RTVS sa dnes stala Radka Doehring, dlhoročná štatutárna zástupkyňa Markízy a ekonomická riaditeľka tejto televízie. Doehring naposledy pôsobila ako finančná riaditeľka českej skupiny CPI Group.

Dnes do vedenia nastúpil aj Tibor Búza, ktorý je novým programovým riaditeľom Slovenskej televízie. Doterajší programový riaditeľ STV Andrej Miklánek bude pokračovať v pôsobení v RTVS po dohode s novým manažmentom na pozícii v rámci novej organizačnej štruktúry platnej od 1. decembra 2012.

Búza v televízii Markíza pôsobil od roku 2006 ako riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky. „Riadenie programu STV je pre mňa nielen výzvou, ale aj prirodzeným pokračovaním mojej kariéry. Za jednu z hlavných priorít považujem opätovné vytvorenie diváckeho návyku, preto v oblasti programu musíme ponúknuť takú alternatívu voči komerčným televíziám, aby verejnoprávna televízia opäť získala diváka a kredit," povedal nový riaditeľ programu podľa tlačovej správy.

Tibor Búza pracoval v rokoch 2000 - 2006 ako programový a výkonný riaditeľ Rádia Expres. V rokoch 1998 – 2000 bol šéfom spravodajstva a publicistiky STV.

Ďalší bývalý podriadený Miku v Markíze Lukáš Diko sa dnes stal riaditeľom Centier spravodajstva RTVS.

Lukáš Diko prichádza do tímu Václava Miku z TV Markíza, kde pôsobil od roku 2009 ako šéfredaktor spravodajstva.Doterajšia riaditeľka Centier spravodajstva RTVS Anna Sámelová po vzájomnej dohode k dnešnému dňu ukončila svoje pôsobenie v RTVS.

„Pôsobenie v spravodajstve RTVS je pre mňa výzva – kvalitou presvedčiť divákov, že po rokoch pokusov a omylov si verejnoprávne médium zaslúži ich dôveru a je hodné peňazí, ktoré zaň platia. Česká televízia aj britská BBC sú dôkazom toho, že verejnoprávny koncept funguje. Spolu s profesionálmi, ktorí aj v RTVS nepochybne sú, urobím všetko preto, aby sa verejnoprávne spravodajstvo dostalo na úroveň 21. storočia, bolo službou verejnosti a odrazom jej potrieb," povedal Lukáš Diko.

Lukáš Diko pôsobil od roku 2000 v denníku SME, Rádiu TWIST, Televízii TA3, BBC World Service a v TV Markíza ako redaktor a neskôr šéfredaktor spravodajstva. Je členom správnej rady Slovenského výboru Medzinárodného tlačového inštitútu a spoluautorom Etického kódexu novinára.