Harabin žiada od Miku ospravedlnenie Reprofoto tvsme.sk

Harabin žiada od Miku ospravedlnenie

27.07.2016 11:50 | TV | mk

Bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin poslal generálnemu riaditeľovi RTVS Václavovi Mikovi výzvu na okamžité „ospravedlnenie za šírenie difamujúcej správy, že "Štefan Harabin si svojvoľne v rokoch 2009 a 2010 udelil mimoriadne odmeny v celkovej sume 113 000 EUR".

 

 

V liste, ktorí poslal aj viacerým médiám a zverejnil ho aj na facebookovom profile, kritizuje odvysielanie 5 relácií v rozhlasových aj televíznych správach RTVS, kde
odznela informácia z Najvyššieho súdu o odmenách Harabina.

„Z takto šírenej difamujúcej správy sa podával záver o absolútnej nemožnosti Štefana Harabina vykonávať funkciu sudcu, hoci pre taký záver nie sú dane žiadne indície.

Preto Vás vyzývam, aby ste do 31. júla 2016 - dokedy máte čas, aby ste "našli rozhodnutie Harabina o samopridelení mimoriadnych odmien Harabinovi" - minimálne v dvoch po sebe idúcich Správach RTVS Televíznej stanice STV 1 a Rádiožurnáloch Slovenského rozhlasu uverejnili ospravedlnenie, že uvedená informácia bola nepravdivá, za čo sa sudcovi Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefanovi Harabinovi a širokej verejnosti hlboko ospravedlňujete," píše v liste Harabin.

Ak RTVS neodvysiela požadované ospravedlnenie, Harabin píše, že podá žalobu na ochranu osobnosti s tým, že bude žiadať aj „finančné zadosťučinenie, ktoré bude mať nielen kompenzačnú, ale aj funkciu sankčnú, pretože v demokratickom a právnom štáte nie je dovolené, aby ničím nepodložené informácie sa podávali ako pravdivé fakty a tým sa dehonestovali hoci aj verejné činné osoby."

V liste zároveň kritizuje RTVS: „Od istého času (nástupu pána Václava Miku) sa RTVS správa ako najprimitívnejší bulvár."

Podobný list poslal Harabin aj súčasnej predsedníčke Najvyššieho súdu Daniele Švecovej.

Aktualizácia o stanovisko RTVS (28.7.): "V zmysle zákona sme na žiadosť pána Harabina, odpovedali oficiálnou cestou."

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie