Pohreb prezidenta budú prinášať naživo viaceré televízie

Pohreb prezidenta budú prinášať naživo viaceré televízie Foto: RTVS

Vo štvrtok bude štátny pohreb prezidenta Michala Kováča. Viaceré televízie vyčlenili poslednej rozlúčke niekoľko hodín vysielania.

 

 

Najviac hodín vyčlenila RTVS - STV

Priamy prenos z poslednej rozlúčky je na Jednotke naplánovaný od začiatku o 11-tej hodine až do 16:30. Po jeho skončení bude na Jednotke nasledovať dokumentárny film z cyklu GEN.sk venovaný Michalovi Kováčovi. „RTVS si ako verejnoprávny vysielateľ dôstojne a zodpovedne splní svoju úlohu pri priamom prenose zo Štátneho pohrebu prvého prezidenta Slovenskej republiky Michala Kováča," povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Zmeny programu pripravuje aj Dvojka. O 20:00 odvysiela reláciu Anjeli strážni Michala Kováča, o 20:25 televízny dokument mapujúci život prvého prezidenta Audiencia a o 22:35 záznam koncertu Messa da Requiem z Katedrály sv. Martina v Bratislave.

Na TA3 bude rozlúčka hlavná téma dňa


V priamom prenose odvysiela pohreb vrátane zádušnej sv. omše aj televízia TA3. Poslednej rozlúčke bude venované aj špeciále Štúdio TA3 s hosťami, ktorí budú spomínať na Michala Kováča, jeho život a odkaz. Televízia TA3 opäť odvysiela aj Portrét, ktorý s exprezidentom Michalom Kováčom nakrútili pred pár rokmi.

Markíza chystá Mimoriadne správy

Markíza o 11:55 odvysiela Mimoriadne správy. Naživo bude prinášať rozlúčku na webe tvnoviny.sk. MImoriadny priestor vyčlení pre rozlúčku - podobne ako ďalšie médiá - v ďalších spravodajských a publicistických reláciách.

RTVS - SRo

Vysielanie Rádia Slovensko bude vo štvrtok 13. októbra prispôsobené štátnemu smútku. Mimoriadne vysielanie je naplánované medzi 11:00 a 17:00.

„Rádio Slovensko bude počas mimoriadneho vysielania poslucháčov kontinuálne informovať o priebehu štátneho pohrebu formou živých spravodajských vstupov a komentovaného moderovania. Rádio odvysiela v priamom prenose aj zádušnú svätú omšu za zosnulého prezidenta. Na prezidenta budeme spomínať aj vo vysielaní Dobré ráno, Slovensko!," píše RTVS v tlačovej správe.

Rádio Regina bude v deň štátneho smútku v hudobnej relácii Zahrajte mi túto! vysielať výhradne ľudové balady, špeciálne bude upravený aj hudobný playlist. Redaktori z Rádia Regina Východ pripravujú publicistické materiály v rodisku Michala Kováča v Ľubiši, ktoré Regina odvysiela vo štvrtok.

Hudobný playlist prispôsobí v tento deň aj Rádio Devín. „V relácii Ars musica v čase medzi 10:00 a 11:00 vyberie redaktor Ľuboš Kovačech hudbu, ktorá predznamená poslednú rozlúčku s prvým prezidentom Slovenska, v smútočnom duchu sa bude niesť aj poludňajší koncert od 12:00 do 13:00," píše RTVS.

Zábava z programu vypadne

Keďže na tento deň bol vyhlásený štátny smútok, RTVS vo štvrtok 13. októbra z programovej štruktúry televízie i rozhlasu vyradí všetky zábavné programy, ktoré odvysiela v nasledujúcich dňoch v ich pravidelných vysielacích časoch.

"Keďže v čase do 17:00 nie sú vo vysielacej štruktúre TV Markíza naplánované žiadne zábavné programy, ďalšie programové zmeny v tejto chvíli neplánujeme. Z vysielania televízie Doma vypadne o 8:30 sitkom Seinfeld, ktorý bude nahradený reláciou Varte s nami," napísala pre Omédiách.com televízia Markíza.