Fico kritizoval RTVS neprávom, redaktorka Hanzelová zverejnila dôkaz Foto: Facebook R. Fico

Fico kritizoval RTVS neprávom, redaktorka Hanzelová zverejnila dôkaz

16.03.2017 14:13 | TV | mk

V utorok mal premiér Robert Fico tlačovú besedu o jeho boji s korupciou. Na tlačovej besede však odpovedal len trom vybraným novinárom.

 

 

Otázku sa nepodarilo položiť napríklad redaktorovi Aktuality.sk, pre redaktorku Denníka N odmietol odpovedať.

Naopak, od všetkých novinárov sa s výčitkami dožadoval, aby propagovali jeho novú protikorupčnú výzvu. „Dámy a páni z médií, poviem vám, že je hanba, že ste neuverejnili list, ktorý som poslal všetkým starostom a primátorom. Je to veľká hanba. Hovorím to hlavne na adresu verejnoprávnej televízie," povedal Fico. „Požiadal som vás všetkých, aby ste tento list zverejnili. A vy ste sa na to vykašľali, lebo vy pozitívne informácie nezverejňujete," rozčuľoval sa. V zapätí na to, umožnil dať otázky len trom médiám JOJ, TA3 a RTVS. Redaktor RTVS Marek Marušiak na tlačovej besede upozornil premiéra, že nemá pravdu, že RTVS o udalosti informovala na väčšom priestore. „V Slovenskom rozhlase. Jedna veta," trval na svojom Fico.


Podľa redaktorky RTVS Zuzany Hanzelovej to nie je pravda a poukázala na príspevky kolegov, ktorý o Ficovej protikorupčnej výzve informovali. V príspevkoch na nespomína "list" ale "výzva," s obdobným obsahom, aký má premiérov list. „24.februára sme vysielali na Jednotke v Správach RTVS reportáž o korupcii. Výzva pre starostov a primátorov odznela priamo z premiérových úst," napísala na facebooku Hanzelová. Reportáž o Ficovom boji s korupciou vysielala RTVS napríklad aj 1. marca. Rozhlas vysielal reportáž Vlada Maťa v Rádiožurnále aj o 18:00 aj o 22:00 s názvom Výzva premiéra na nahlasovanie prípadov korupcie. Vysielalo sa to aj v správach, ktoré chodia každú hodinu. (Prepis reportáže tu: goo.gl/Ms5ulc)

Fico dostal priestor aj v Sobotných dialógoch deň po košickom výjazde, kde o výzve hovoril tiež.

Takže žiadna „jedna veta."

Odporúčame aj: Robert Fico redaktorovi RTVS: Ste trafený

Hanzelová poukázala aj na to, že podobne kritizoval RTVS aj Ficov spolustraník Peter Pellegrini, keď tvrdil, že musia posúvať termín na zriadenie elektronických schránok aj preto, že „tieto informácie sa cez verejnoprávne médiá nedostávajú k ľuďom bez toho, aby bolo potrebné platiť ťažkú kampaň". V RTVS preto zrátali, že o elektronických schránkach informovali - v rozhlase 53 krát a v televízii v 12 príspevkov.

„V RTVS sme pripravení čeliť kritike za našu prácu. Sme platení z koncesií a máme plniť úlohu verejnoprávnosti. Robíme aj chyby a nikdy sme sa kritike ani nevyhýbali. Nedá sa však neustále dokola reagovať na nepravdivé výroky," napísala Hanzelová.4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

V piatok 11. septembra zomrel vo veku 68 rokov herec Martin Horňák.

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Poslanci a právnici posielajú hygienikom otvorený list k opatreniam, týkajúcim sa kultúrnych, športových a ďalších podujatí.

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva na 77. filmovom festivale v Benátkach dnes získal film Nomadland (Krajina nomádov) americkej režisérky čínskeho pôvodu Chloé Zhao.

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Dlhá cesta nadol je nezvyčajný román napísaný vo veršoch. A hoci to môže mnohých odradiť, počkajte chvíľu.

Najčítanejšie