Fico kritizoval RTVS neprávom, redaktorka Hanzelová zverejnila dôkaz Foto: Facebook R. Fico

Fico kritizoval RTVS neprávom, redaktorka Hanzelová zverejnila dôkaz

16.03.2017 14:13 | TV | mk

V utorok mal premiér Robert Fico tlačovú besedu o jeho boji s korupciou. Na tlačovej besede však odpovedal len trom vybraným novinárom.

 

 

Otázku sa nepodarilo položiť napríklad redaktorovi Aktuality.sk, pre redaktorku Denníka N odmietol odpovedať.

Naopak, od všetkých novinárov sa s výčitkami dožadoval, aby propagovali jeho novú protikorupčnú výzvu. „Dámy a páni z médií, poviem vám, že je hanba, že ste neuverejnili list, ktorý som poslal všetkým starostom a primátorom. Je to veľká hanba. Hovorím to hlavne na adresu verejnoprávnej televízie," povedal Fico. „Požiadal som vás všetkých, aby ste tento list zverejnili. A vy ste sa na to vykašľali, lebo vy pozitívne informácie nezverejňujete," rozčuľoval sa. V zapätí na to, umožnil dať otázky len trom médiám JOJ, TA3 a RTVS. Redaktor RTVS Marek Marušiak na tlačovej besede upozornil premiéra, že nemá pravdu, že RTVS o udalosti informovala na väčšom priestore. „V Slovenskom rozhlase. Jedna veta," trval na svojom Fico.


Podľa redaktorky RTVS Zuzany Hanzelovej to nie je pravda a poukázala na príspevky kolegov, ktorý o Ficovej protikorupčnej výzve informovali. V príspevkoch na nespomína "list" ale "výzva," s obdobným obsahom, aký má premiérov list. „24.februára sme vysielali na Jednotke v Správach RTVS reportáž o korupcii. Výzva pre starostov a primátorov odznela priamo z premiérových úst," napísala na facebooku Hanzelová. Reportáž o Ficovom boji s korupciou vysielala RTVS napríklad aj 1. marca. Rozhlas vysielal reportáž Vlada Maťa v Rádiožurnále aj o 18:00 aj o 22:00 s názvom Výzva premiéra na nahlasovanie prípadov korupcie. Vysielalo sa to aj v správach, ktoré chodia každú hodinu. (Prepis reportáže tu: goo.gl/Ms5ulc)

Fico dostal priestor aj v Sobotných dialógoch deň po košickom výjazde, kde o výzve hovoril tiež.

Takže žiadna „jedna veta."

Odporúčame aj: Robert Fico redaktorovi RTVS: Ste trafený

Hanzelová poukázala aj na to, že podobne kritizoval RTVS aj Ficov spolustraník Peter Pellegrini, keď tvrdil, že musia posúvať termín na zriadenie elektronických schránok aj preto, že „tieto informácie sa cez verejnoprávne médiá nedostávajú k ľuďom bez toho, aby bolo potrebné platiť ťažkú kampaň". V RTVS preto zrátali, že o elektronických schránkach informovali - v rozhlase 53 krát a v televízii v 12 príspevkov.

„V RTVS sme pripravení čeliť kritike za našu prácu. Sme platení z koncesií a máme plniť úlohu verejnoprávnosti. Robíme aj chyby a nikdy sme sa kritike ani nevyhýbali. Nedá sa však neustále dokola reagovať na nepravdivé výroky," napísala Hanzelová.

pošli na vybrali.sme.sk


Ťažkosti s predsavzatiami? Skúste to ešte raz, tentokrát aj s týmito aplikáciami!

Ťažkosti s predsavzatiami? Skúste to ešte raz, tentokrát aj s týmito aplikáciami!

Ako sú na tom vaše novoročné predsavzatia? Skončili ešte niekde v prvom alebo druhom januárovom týždni? Nevadí, pretože skúsiť žiť zdravšie, viac športovať a schudnúť môžete kedykoľvek znova a nepotrebujete k tomu žiadny míľnik v kalendári.

Gréta Thunbergová si registruje vlastnú ochrannú známku

Gréta Thunbergová si registruje vlastnú ochrannú známku

Sedemnásťročná švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová si chce nechať registrovať názov hnutia Fridays for Future (Piatky pre budúcnosť) ako ochrannú známku. Informoval o tom dnes nemecký týždenník Die Zeit. Už v decembri bola žiadosť podaná na Úrade EÚ pre duševné vlastníctvo (EUIPO).

Za emotívny príbeh o sestrách utýranej Lucky dostala JOJ ďalšiu vysokú pokutu

Za emotívny príbeh o sestrách utýranej Lucky dostala JOJ ďalšiu vysokú pokutu

V roku 2016 televízia JOJ v relácii V Siedmom nebi odvysiela príbeh o dvoch maloletých sestrách utýranej Lucky, o problémoch týchto maloletých detí, ich traumách, týraní. Rada pre vysielanie a retransmisiu dala vtedy televízii pokutu 15 tisíc za to, že program svojím obsahom a spôsobom spracovania, a síce prezentovaním informácií o súkromí, striedaní zariadení poskytujúcich ústavnú starostlivosť, traumatických zážitkoch a problematickej psychike sestier, zasiahol do ich ľudskej dôstojnosti.

Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO)

Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO)

Predseda parlamentu Andrej Danko po zverejnení nahrávky jeho rozhovorov s Alenou Zsuzsovou v utorok na otázky novinárov priamo nereagoval. V stredu ráno ohlásil tlačovú besedu k téme „porušovania základných ľudských práv.“

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

„Ja asi spôsobím revolúciu, ale čo je zlé na flirtovaní s neznámou ženou na nete? Flirtujeme, píšeme si a čo? Glváč aj Danko majú za ušami onakvejšie ekonomické kauzy, ale pranierovať ich za flirt na nete ich naozaj nebudem,“ napísal bratislavský župan Juraj Droba na faceboooku, keď médiá zverejnili nahrávky rozhovorov medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Neskôr status zmazal.

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá  (VIDEO)

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

V utorok neskoro večer predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal predsedu parlamentu Andreja Danka, po tom, ako médiá zverejnili telefonáty predsedu parlamentu s Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Zároveň zaútočil na médiá.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

Humorista, dramatik, prozaik, herec Milan Lasica o pár dní oslávi okrúhle výročie. Pri tejto príležitosti pripravila RTVS špeciálne vysielanie.

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Predseda parlamentu Andrej Danko dlhodobo komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je jedna z obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, žiadal od nej fotografie a chcel sa s ňou stretnúť.

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

O2 malo koncom minulého roka už takmer 2,15 mil. zákazníkov, čo je o 6% viac ako pred rokom. Výnosy operátora medziročne vzrástli o takmer 2% na 295 mil. eur. Jednou z najrastovejších zložiek sú dátové výnosy, ktoré sa medziročne zvýšili o takmer 27%. Zisk O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o 16% na 121 mil. eur.

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Najčítanejšie