Z RTVS odchádza Marta Jančkárová Reprofoto RTVS

Z RTVS odchádza Marta Jančkárová

24.03.2017 08:29 | TV | mk

Dlhoročná moderátorka a redaktorka RTVS sa rozhodla prijať ponuku z nového médiá.

 

 

Marta Jančkárová, ktorá niekoľko rokov moderovala reláciu O 5 minút 12 a v súčasnosti moderuje Správy a komentáre, odchádza koncom marca z Mlynskej doliny. Prijala ponuku nového spravodajského Rádia Aktual, ktoré zakladá Martin Lengyel.

"Rozhodla som sa prijať novú pracovnú výzvu. Nebolo to pre mňa ľahké rozhodovanie po takmer 15 rokoch v Rozhlase a televízii Slovenska, ale zaujala ma šanca byť pri zrode nového média, spravodajského Rádia Aktual. Ďakujem za všetko svojim kolegom, z ktorých sa stali priatelia, a rovnako aj RTVS za doterajšie príležitosti," povedala Jančkárová pre Omédiách.com.

Odporúčame aj: Lengyel predstavil šéfku vysielania rádia Aktuál

"Za profesionálnu prácu, ktorú dlhé roky odvádzala v rozhlasovom aj televíznom vysielaní, jej poďakoval aj generálny riaditeľ Václav Mika. Kolegyni prajeme veľa osobných a pracovných úspechov," povedala pre Omédiách.com Dominika Šulková, manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou RTVS.

Marta Jančkárová vyštudovala anglický jazyk a literatúru spolu s hudobnou výchovou na UKF v Nitre. V Slovenskej televízii začala pracovať v roku 2002. V televízii najprv pripravovala reportáže, neskôr moderovala relácie o vstupe Slovenska do EÚ, Správy a komentáre, Večer na tému, O 5 minút 12. Moderovala a pripravovala relácie aj v rozhlase, napríklad K veci a Nočnú pyramídu.

Odporúčame aj: RTVS už má náhradu za moderátorku Jančkárovú

Nové Rádio Aktual vzniká transformáciou z rádia Rocková republika, má byť zamerané hlavne na spravodajstvo. Riaditeľkou vysielania bude Tamara Valková.

 

Zaujímajú vás informácie o médiách a ich zákulisí? Sledujte nás na facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie