Olympiáda: RTVS bude v súvislosti s úspechmi slovenských športovcov meniť program Reprofoto: youtube/Olympic

Olympiáda: RTVS bude v súvislosti s úspechmi slovenských športovcov meniť program

09.02.2018 21:52 | TV | RTVS, mk

 

Do vysielania RTVS sa, na rozdiel od situácie spred štyroch rokov, opätovne vrátia hokejové zápasy zo zimnej olympiády v Pjongčangu.

„Ich získanie bolo prioritou rokovaní RTVS so spoločnosťou Discovery Communications, ktorá vlastní exkluzívne vysielacie práva na olympijské hry pre európsky trh," píše RTVS v tlačovej správe.

RTVS upraví program, v ktorých sa očakáva medailový úspech slovenských reprezentantov. „Prioritou je zachytiť výsledky všetkých slovenských športovcov. V prípade črtajúceho sa zaujímavého výsledku, či medailového úspechu Rádio Slovensko zaradí operatívne do vysielania aktuálne vstupy priamo z dejiska ZOH v Pjongčangu, a nie sú vylúčené ani programové zmeny na Jednotke a Dvojke," píše RTVS v tlačovej správe.

Dvojka

Dvojka prinesie od skorých ranných hodín sled priamych prenosov a kratších záznamov do približne 15:30 až 16:00 s využitím vstupov zo Štúdia ZOH. Od 16:00 do 19:30 je na Dvojke naplánovaný trojhodinový až tri a polhodinový blok záznamov zo všetkých najdôležitejších súťaží olympijského dňa. Na Dvojke si diváci denne od 20:10 môžu v Štúdiu ZOH 2018 pozrieť 50 minútový podrobný prehľad o športovom dianí v Pjongčangu. Súčasťou popoludňajšieho vysielania na Dvojke bude relácia Štúdio Šport – Olympijský dom 2018. Prinesie rozhovory s osobnosťami slovenského a zahraničného športu, ako aj reakcie na výkony a výsledky slovenských športovcov.

Jednotka

Zimná olympiáda bude mať dominantné postavenie v Góloch-bodoch-sekundách na Jednotke, ako aj vo všetkých športových spravodajstvách, píše RTVS.

ZOH na Rádiu Slovensko

V Rádiu Slovensko sa bude od soboty 10. februára do nedele 25. februára od 02:00 do približne 13:00 naživo ozývať moderované OH štúdio podľa toho, v akom čase budú vrcholiť disciplíny, v ktorých sa predstavia slovenské medailové želiezka. O ZOH 2018 bude Rádio Slovensko informovať tiež v Rádiožurnále a vo večerných športových reláciách, odvysiela sumáre aktuálneho diania, rozhovory so športovcami a priestor dostane i publicistika zo zákulisia olympijského diania. Olympijskej téme sa bude venovať Nočná pyramída, K veci či Príbeh na týždeň.

Vo vysielaní RTVS sa olympiáda začala v piatok 9. februára o 11:30 Štúdiom ZOH 2018 na Jednotke a hneď po ňom otváracím ceremoniálom. Ukončí sa v nedeľu 25. februára na Dvojke záverečným Štúdiom ZOH 2018 – sumár o 20:10. Záverečný ceremoniál prinesie Jednotka medzi 12:00 až 14:00.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie