Na trestné stíhanie proti Arpádovi Soltészovi z JOJ sa pozrie špeciálny prokurátor Foto: Twitter A.S.

Na trestné stíhanie proti Arpádovi Soltészovi z JOJ sa pozrie špeciálny prokurátor

13.02.2018 10:31 | TV | mk

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s komentármi, ktorý napísal na svojom facebookovom profile novinár Arpád Soltész. 

Trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia začala NAKA - Národná protiteroristická jednotka expozitúra Západ – Nitra na základe podnetu podporovateľa kotlebovcov Radovana Hyneka.

"Nakoľko nestotožnený páchateľ na portáli Facebook s profilom „Arpad Soltész" sprístupňoval svojim priateľom, ako aj iným osobám dva písomné nenávistné komentáre, ktorými hanobil rasu bielej pleti." NAKA má problém s komentármi: „Aby bolo jasné, že biela spodina sa môže cítiť v bezpečí", „Alebo to bude ministerstvo konečného riešenia rómskej otázky?" „Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu." píše sa v upovedomení z polície, ktoré zverejnil Hynek.

Novinár Arpád Soltész to považuje za absurdné.

Podrobnosti: Polícia začala trestné stíhanie proti novinárovi z JOJ za komentáre na facebooku

Prípadom sa začal zaoberať aj Úrad špeciálnej prokuratúry. Pre Omédiách.com to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Dozor v predmetnej trestnej veci vykonáva prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. „Prokurátor ÚŠP si od vyšetrovateľa PZ SR vyžiadal príslušný spisový materiál za účelom preskúmania. Po jeho preskúmaní rozhodne prokurátor ÚŠP o ďalšom zákonnom postupe," povedala pre Omédiách.com Predajňová.

Kotlebovec Hynek, ktorý podal trestné oznámenie, na facebooku zdieľa antisemitské komentáre, obdivné statusy Jozefa Tisa, dezinformácie z proruského Sputnika, Hlavných správ, pravidelne sa sťažuje, že ho facebook blokuje, ale mal napríklad problém s súťažiacou Miss, ktorá má tmavú pleť.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie