Sitkom Horná Dolná sa natáčal v Novej Lehote. Prinášame podrobnosti Foto. Markíza

Sitkom Horná Dolná sa natáčal v Novej Lehote. Prinášame podrobnosti

01.01.2015 23:13 | TV | mk

Režisérom je Tomáš Jančo, ktorý stál aj za niekdajším sitkomom Markízy Susedia.

 

 

Jednou z hlavných noviniek, s ktorými štartuje rok 2015 televízia Markíza, je komediálny seriál Horná Dolná, v ktorom sa objavia známe mená ako Petra Polnišová, Marta Sládečková alebo Matej Landl.

Seriál sa prvýkrát na obrazovke objavil 6. januára.

Seriál sa nakrúcal v dedinke Nová Lehota pri Novom Meste nad Váhom uprostred hôr a dej sa točí okolo bizárnych dedinských postavičiek.

Odporúčame aj: Seriál Horná Dolná láme rekordy. V čom spočíva jeho úspech?

„Stretnete tu ambiciózneho starostu, ktorý je vo voľnom čase vášnivým rybárom; kňaza, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život; policajta, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci," avizuje televízia.

Markíza vytvorila k seriálu aj interaktívnu stránku s mapu dediny Horná Dolná.

"V obci sa nachádza obecný úrad, krčma, no občania majú k dispozícii i futbalové ihrisko, ktoré je hneď vedľa cintorína. Spomínaný obecný úrad je svetovým unikátom. Vchádza sa doň totiž cez krčmu. Unikátne je i prepojenie fitnescentra a svätostánku. Vo fitnescentre totiž farár počas víkendov slúži omše sväté, keďže kostol v obci chýba," píše televízia.

Odporúčame aj: Pieseň z Hornej Dolnej od známeho speváka má aj videoklip

Dedinská krčma v Novej Lehote, ktorá poslúžila na natáčanie.

Foto: Hotel Inovec

 

Prvý diel bude o tom, ako pokojný život Hornej Dolnej naruší zablúdený turecký kamión s podozrivým nákladom. Následne má miesto v programe vždy v pondelok večer.

Foto: Markíza

Hlavné postavy sitkomu:

Peter Sklár - Karol Frlajz, starosta obce je vášnivým rybárom telom i dušou. Všetky ryby v rybníku majú svoje meno. Karol ich úzkostlivo stráži. Napriek tomu, že sa obci podarilo vybaviť už trikrát eurofondy na výstavbu kostola, ani jeden kostol v obci zatiaľ nestojí a zdá sa, že tak skoro ani stáť nebude.

Petra Polnišová - Erika Bednáriková je ambicióznou asistentkou starostu, ktorá má v obci i funkciu kultúrnej pracovníčky. Dozerá na starostu a vybavuje zaň všetky potrebné záležitosti. Je zaľúbenou čakateľkou na sobáš s miestnym frajerom Ďurom Brmbalíkom, ktorý je futbalovým trénerom.

Zuzana Šebová - krčmárka Tereza Pekná je miestna sexi kočka, ktorá pozná i život vo veľkom meste. Ruch veľkomesta ju ale neočaril, a preto sa vrátila späť do Hornej Dolnej. Má jasný pohľad na život a keď sa nahodí, všetci muži v dedine otáčajú hlavy.

Marta Sládečková - učiteľka Zdena Frlajzová je sestrou starostu. Bývalá slovenčinárka v obci dôsledne kontroluje dodržiavanie spisovnej slovenčiny.

Marek Majeský - farár Ján Chalúpka ml. je synom miestneho veterinára. Svoj život zasvätil službe božej, no vedenie farnosti v Hornej Dolnej ho nenapĺňa. Za chrbtom má otca, ktorý chce vnúčatá, a preto mu chystá rôzne pasce, aby podľahol ženskému čaru.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie