RTVS chystala duel Fica s Matovičom. Fico neprišiel Reprofoto Markíza, Úrad vlády

RTVS chystala duel Fica s Matovičom. Fico neprišiel

12.02.2016 17:24 | TV | mk

V RTVS našli odvahu a k Ficovi nezavolali Jána Figeľa. Aktualizácia.

 

 

Pred niekoľkými dňami traja poslanci OĽaNO poslali generálnemu riaditeľovi Václavovi Mikovi otvorený list, v ktorom ho žiadajú, aby RTVS ako verejnoprávna inštitúcia vytvorila priestor na duel pre premiéra Roberta Fica a Igora Matoviča z OĽaNO. „Tak ako pri obdobných výzvach z posledných týždňov, ani v tomto prípade sa RTVS nenechá vtiahnuť do predvolebného súboja. RTVS pri tvorbe obsahu dodržiava princíp redakčnej slobody a nezávislosti," reagovala RTVS.

Hoci bežne RTVS v predstihu oznamuje, kto sú hostia víkendových diskusií, v piatok podvečer mená hostí nemala ešte potvrdených. „Prvá časť diskusie budú obvinenia v kauze údajných daňových únikov. Do diskusie pozývame predstaviteľa strany Smer-SD a predsedu OĽaNO-NOVA Igora Matoviča," napísala RTVS.  Moderátorom bude Martin Strižinec.

Odporúčame aj: Mika dostal otvorený list so žiadosťou priameho duelu Fico-Matovič

"Igor Matovič včera dostal pozvánku z RTVS do diskusie s Ficom. Účasť potvrdil," povedal pre Omédiách.com Jozef Viskupič.

Hovorkyňa Úradu vlády SR na otázky, či pôjde premiér do O 5 minút 12 do diskusie s Matovičom, neodpovedala.

Aktualizácia 14.2: V nedeľu do diskusie na RTVS prišiel za Smer Robert Kaliňák. Fico bol dnes pred poludním v TA3 v relácii V politike, kde diskutoval sám. O 15 hodine má Robert Fico predvolebný míting v Liptovskom Mikuláši.

Reprofoto RTVS

Odporúčame aj: Idú voľby. Fico chce od televízie väčší priestor aj náklonnosť

Fico zvyčajne v diskusných reláciách diskutuje sám alebo RTVS k nemu do diskusie zavolá Bélu Bugára alebo Jána Figeľa. Matovič sa s Ficom v diskusii ešte nestretol.

V druhej časti O 5 minút 12 sa stretnú minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) a poslanec Július Brocka (KDH), budú sa rozprávať o nezamestnanosti, dôchodkovom systéme a opatrovateľských službách. 

pošli na vybrali.sme.sk


Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

1. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

2. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

3. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

4. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

5. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

6. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

7. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

8. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

9. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

10. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Najčítanejšie