Médiá šírili blbosť o nahom Marekovi, ktorý mal pobehovať po lese ako tiger Reprofoto: tvnoviny.sk

Médiá šírili blbosť o nahom Marekovi, ktorý mal pobehovať po lese ako tiger

02.12.2016 15:17 | Blog | mk

Viaceré slovenské aj české médiá sa dnes pretekali s kauzou, v ktorej si uťahovali z českého občana, ktorý po požití LSD vraj behal nahý po lese ako tiger. Autorstvo fotiek pripísali Poľskej polícii. Pritom nič také sa u našich susedov nestalo. Fotky sú z iného konca zemegule.

 


„Marek H. pôvodom z českého Liberca to poriadne prehnal! Posilnil sa drogou LSD a potom začal vystrájať. Jeho šialené vyčíňanie v lesoch zachytili nainštalované fotopasce. Pri pohľade na tie zábery sa vám zatočí v hlave," napísal  cas.sk.

 

Reprofoto cas.sk

"Polícii neskôr povedal, že chytil stopu a prirodzené tigrie pudy mu jasne prikázali, aby sa po nej vydal. Za osem hodín ubehol úctyhodných 25 kilometrov. Pohyboval sa hlavne pozdĺž nemecko-poľských hraníc," napísal spravodajský web Markízy tvnoviny.sk a odvolával sa na web českej Novy.

„Fotopasca zachytila Mareka behajúceho po lesoch medzi stromami po štyroch. Keď zábery našli lesníci, úlovok odovzdali polícii. Podľa portálu wykop.pl sa Marek chcel zbaviť depresií, tak užil LSD. Droga začala okamžite účinkovať a po požití sa z neho stal Tiger sybýrsky. Vraj sa v ňom prebudilo jeho pravé "ja," píše spravodajský web televízie JOJ noviny.sk.

„Za 8 hodín sa mu podarilo prekonať takmer 25 kilometrov, čo doteraz, pravdepodobne nikto nedokázal. Resp. nikto ešte nebol v takom stave," píše web Fun rádia.

Celá správa je vymyslený hoax. Fotky zverejnila ina svojom Twitterovom účte Marcella J. Kelly, a pri nich píše, ako vznikli v lese vo Virgínii pri jej vedeckej práci. V poľských médiách informáciu o nahom tigrovi nenájdete. Objavila sa len na zábavnej poľskej stránke, ktorá zverejňuje virálne správy zaviruj.pl (volá sa aj wykop.pl), našim médiám to ako zdroj stačilo.

Zaujímavosťou je, že všetky naše médiá pod fotky dali, že ich zdrojom je Poľská polícia. Dokonca v mnohých článkoch, napríklad na cas.sk, bola doplnená tretia fotka tiež nahého muža, ktorý s príbehom vôbec nemal nič spoločné, bol zo starších poľských článkov o bláznovi, ktorý behal pred pár mesiacmi nahý na jednej poľskej železničnej stanici, naše médiá ho však po vzore poľskej zábavnej stránky spojili s českým nahým tigrom.

Reprofoto cas.skk

Po tom, ako čitatelia upozorňovali redakcie, že zverejňujú hoax, web cas.sk, tvnoviny.sk správu upravili a doplnili, že ide o hoax. JOJ však stále tvrdí, že udalosť sa stala, dokonca priniesla citát zástupcu poľskej polície: "TV JOJ to potvrdil aj hovorca poľskej polície Marius Ciarka. "Polície prípad eviduje, prípad nebude komentovať," píše web televízie JOJ noviny.sk.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie