Médiá šírili blbosť o nahom Marekovi, ktorý mal pobehovať po lese ako tiger Reprofoto: tvnoviny.sk

Médiá šírili blbosť o nahom Marekovi, ktorý mal pobehovať po lese ako tiger

02.12.2016 15:17 | Blog | mk

Viaceré slovenské aj české médiá sa dnes pretekali s kauzou, v ktorej si uťahovali z českého občana, ktorý po požití LSD vraj behal nahý po lese ako tiger. Autorstvo fotiek pripísali Poľskej polícii. Pritom nič také sa u našich susedov nestalo. Fotky sú z iného konca zemegule.

 


„Marek H. pôvodom z českého Liberca to poriadne prehnal! Posilnil sa drogou LSD a potom začal vystrájať. Jeho šialené vyčíňanie v lesoch zachytili nainštalované fotopasce. Pri pohľade na tie zábery sa vám zatočí v hlave," napísal  cas.sk.

 

Reprofoto cas.sk

"Polícii neskôr povedal, že chytil stopu a prirodzené tigrie pudy mu jasne prikázali, aby sa po nej vydal. Za osem hodín ubehol úctyhodných 25 kilometrov. Pohyboval sa hlavne pozdĺž nemecko-poľských hraníc," napísal spravodajský web Markízy tvnoviny.sk a odvolával sa na web českej Novy.

„Fotopasca zachytila Mareka behajúceho po lesoch medzi stromami po štyroch. Keď zábery našli lesníci, úlovok odovzdali polícii. Podľa portálu wykop.pl sa Marek chcel zbaviť depresií, tak užil LSD. Droga začala okamžite účinkovať a po požití sa z neho stal Tiger sybýrsky. Vraj sa v ňom prebudilo jeho pravé "ja," píše spravodajský web televízie JOJ noviny.sk.

„Za 8 hodín sa mu podarilo prekonať takmer 25 kilometrov, čo doteraz, pravdepodobne nikto nedokázal. Resp. nikto ešte nebol v takom stave," píše web Fun rádia.

Celá správa je vymyslený hoax. Fotky zverejnila ina svojom Twitterovom účte Marcella J. Kelly, a pri nich píše, ako vznikli v lese vo Virgínii pri jej vedeckej práci. V poľských médiách informáciu o nahom tigrovi nenájdete. Objavila sa len na zábavnej poľskej stránke, ktorá zverejňuje virálne správy zaviruj.pl (volá sa aj wykop.pl), našim médiám to ako zdroj stačilo.

Zaujímavosťou je, že všetky naše médiá pod fotky dali, že ich zdrojom je Poľská polícia. Dokonca v mnohých článkoch, napríklad na cas.sk, bola doplnená tretia fotka tiež nahého muža, ktorý s príbehom vôbec nemal nič spoločné, bol zo starších poľských článkov o bláznovi, ktorý behal pred pár mesiacmi nahý na jednej poľskej železničnej stanici, naše médiá ho však po vzore poľskej zábavnej stránky spojili s českým nahým tigrom.

Reprofoto cas.skk

Po tom, ako čitatelia upozorňovali redakcie, že zverejňujú hoax, web cas.sk, tvnoviny.sk správu upravili a doplnili, že ide o hoax. JOJ však stále tvrdí, že udalosť sa stala, dokonca priniesla citát zástupcu poľskej polície: "TV JOJ to potvrdil aj hovorca poľskej polície Marius Ciarka. "Polície prípad eviduje, prípad nebude komentovať," píše web televízie JOJ noviny.sk.

 

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie