Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou Reprofoto RTVS

Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou

04.09.2017 18:49 | Blog | Miroslava Kernová

V utorok sa bude vyberať nový riaditeľ Tlačovej agentúry SR. TASR je štátom platená agentúra, má dosah na verejnú mienku. Jej informácie totiž preberá veľká časť slovenských médií. A tak je dôležité, kto jej bude šéfovať.

 Komisia bude vyberať z dvoch kandidátov. Prihlásil sa Vladimír Puchala, ktorý v TASR pracoval aj za Jaroslava Rezníka, a predseda Matice slovenskej Marián Tkáč.

Ak komisia vyberie Tkáča, TASR bude viesť nielen plagiátor, ktorý rád nosí na hlave kovovú obruč s diadémom. Najnovšie ma blízko k extrémistom, ukazuje sa po boku kotlebovcov, obhajuje Jozefa Tisa, Matica slovenska pod jeho vedením využíva služby extrémistickej polovojenskej organizácie Slovenskí branci a zľahčuje zodpovednosť slovenského vojnového štátu za osud slovenských Židov.

Tkáč nedávno rečnil na Všeslovanskom sneme v Moskve, ruskou vládou platenej akcii, na ktorú dorazili špičky dezinformačných webov z viacerých štátov Európy. Koncom augusta sa ukázal na akcii rostasovcov na Jankovom vŕšku po boku Tibora Rostása a Vladimíra Mečiara.

Aké asi kritéria bude mať tento človek na novinársku prácu?

Bez problémov aj po niekoľkých upozorneniach šíri nepravdivé hoaxy. Napríklad text Rastislava Blaška, že „slovenský dvojkríž na našich národných slovenských vlajkách sa nesmie už vraj nikde UKAZOVAŤ v západnej poloislamskej západnej Európe.... Ak na nás siahnete, na naše symboly, na našu zem, na našu krajinu, na naše deti a ženy, nebudete nás spoznávať. Pôjdeme do krajností v mene nášho národa, našich symbolov, našej budúcnosti. Ale potom vedzte, nebudeme sa už len brániť. Nebudeme sa potom už len brániť, nezabúdajte na to. Slovania sú silní a prežijú."

Na facebooku zdieľa články z webov ako hlavnespravy.sk či parlamentnilisty.cz. Publikoval na webe hlavnespravy.sk a nedávno vystúpil v relácii v Slobodnom vysielači.

 

Aj nezávislosť, ktorá má byť základnou podmienkou práce novinára, je pre neho neznámy pojem. V roku 2012 prijali matičiari pod jeho vedením vyhlásenie týkajúce sa verejnoprávnych médií, medzi ktoré patrí aj TASR, v ktorom sa píše: „Štát musí mať dosah na obsah vysielania verejnoprávnych médií v záujme šírenia a presadzovania štátnej politiky vo všetkých oblastiach... Ak sú platené štátom, musia šíriť jeho politiku a zastávať záujmy štátu."

Ak by vyhral konkurz Tkáč, pre TASR ale aj médiá, ktoré preberajú články TASR, by to bola informačná pohroma.

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie