Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou Reprofoto RTVS

Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou

04.09.2017 18:49 | Blog | Miroslava Kernová

V utorok sa bude vyberať nový riaditeľ Tlačovej agentúry SR. TASR je štátom platená agentúra, má dosah na verejnú mienku. Jej informácie totiž preberá veľká časť slovenských médií. A tak je dôležité, kto jej bude šéfovať.

 Komisia bude vyberať z dvoch kandidátov. Prihlásil sa Vladimír Puchala, ktorý v TASR pracoval aj za Jaroslava Rezníka, a predseda Matice slovenskej Marián Tkáč.

Ak komisia vyberie Tkáča, TASR bude viesť nielen plagiátor, ktorý rád nosí na hlave kovovú obruč s diadémom. Najnovšie ma blízko k extrémistom, ukazuje sa po boku kotlebovcov, obhajuje Jozefa Tisa, Matica slovenska pod jeho vedením využíva služby extrémistickej polovojenskej organizácie Slovenskí branci a zľahčuje zodpovednosť slovenského vojnového štátu za osud slovenských Židov.

Tkáč nedávno rečnil na Všeslovanskom sneme v Moskve, ruskou vládou platenej akcii, na ktorú dorazili špičky dezinformačných webov z viacerých štátov Európy. Koncom augusta sa ukázal na akcii rostasovcov na Jankovom vŕšku po boku Tibora Rostása a Vladimíra Mečiara.

Aké asi kritéria bude mať tento človek na novinársku prácu?

Bez problémov aj po niekoľkých upozorneniach šíri nepravdivé hoaxy. Napríklad text Rastislava Blaška, že „slovenský dvojkríž na našich národných slovenských vlajkách sa nesmie už vraj nikde UKAZOVAŤ v západnej poloislamskej západnej Európe.... Ak na nás siahnete, na naše symboly, na našu zem, na našu krajinu, na naše deti a ženy, nebudete nás spoznávať. Pôjdeme do krajností v mene nášho národa, našich symbolov, našej budúcnosti. Ale potom vedzte, nebudeme sa už len brániť. Nebudeme sa potom už len brániť, nezabúdajte na to. Slovania sú silní a prežijú."

Na facebooku zdieľa články z webov ako hlavnespravy.sk či parlamentnilisty.cz. Publikoval na webe hlavnespravy.sk a nedávno vystúpil v relácii v Slobodnom vysielači.

 

Aj nezávislosť, ktorá má byť základnou podmienkou práce novinára, je pre neho neznámy pojem. V roku 2012 prijali matičiari pod jeho vedením vyhlásenie týkajúce sa verejnoprávnych médií, medzi ktoré patrí aj TASR, v ktorom sa píše: „Štát musí mať dosah na obsah vysielania verejnoprávnych médií v záujme šírenia a presadzovania štátnej politiky vo všetkých oblastiach... Ak sú platené štátom, musia šíriť jeho politiku a zastávať záujmy štátu."

Ak by vyhral konkurz Tkáč, pre TASR ale aj médiá, ktoré preberajú články TASR, by to bola informačná pohroma.

pošli na vybrali.sme.sk


RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

1. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

2. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

3. Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

Poukazovanie na klimatické zmeny, boj proti fast fashion, zhromaždenia na námestiach... Spoločným menovateľom všetkých revolučných aktivít sú mladí ľudia. Oni sú mnohokrát zodpovednejší voči svetu ako ich rodičia, ktorí pod tlakom povinností na mnoho vecí rezignovali. Mladí sú často zodpovednejší ako dospelí. Preto by nemali mať „detský účet“, zaslúžia si mať svoj účet navždy zadarmo. Taký je odkaz 365 banky v jej prvej kampani zameranej na študentov.

Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

4. Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

Dezinformácie a nárast nedôvery v očkovanie patrí k zásadným rizikám ohrozujúcim zdravie a životy ľudí na všetkých kontinentoch.

Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

5. Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

 Mediální dům Mafra se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS).

Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

6. Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

Vydavateľstvo Petit Press, ktoré v regiónoch okrem týždenníkov MY a  denníka Korzár, vydáva aj schránkové tituly ECHO, kupuje tretiu najväčšiu sieť schránkových novín na Slovensku - Pardon. O akvizícii informuje vydavateľstvo tlačovou správou.

Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

7. Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

Americká spoločnosť Twitter prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť zablokovala účty vodcovi kubánskych komunistov Raúlovi Castrovi, jeho dcére Mariele a tiež desiatkam novinárom zo štátnych médií.

Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

8. Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané studentský Oscar.

O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

9. O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

Dráma Nech je svetlo režiséra Marka Škopa, ktorá vznikla v slovensko-českej koprodukcii s Milanom Ondríkom v hlavnej úlohe,zabojuje o Oscara za najlepší medzinárodný hraný film.

Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

10. Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, spustila sériu prieskumov počúvanosti regionálnych rádií. Ako prvé zmonitorovali počúvanosť Trnavského rádia. Z výsledkov vyplýva, že Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie rádiá.

Najčítanejšie