Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou Foto: Facebook Andreja Danka

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

29.01.2020 10:53 | Blog | Miroslava Kernová

„Ja asi spôsobím revolúciu, ale čo je zlé na flirtovaní s neznámou ženou na nete? Flirtujeme, píšeme si a čo? Glváč aj Danko majú za ušami onakvejšie ekonomické kauzy, ale pranierovať ich za flirt na nete ich naozaj nebudem,“ napísal bratislavský župan Juraj Droba na faceboooku, keď médiá zverejnili nahrávky rozhovorov medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Neskôr status zmazal.

Emotívnejšie reagoval Robert Fico. Podľa neho zverejnenie tejto komunikácie je "totálne ohrozenie demokracie" a "médiá brutálnym zásahom do súkromia predsedu parlamentu prekročili všetky hranice!" V nahrávkach podľa Fica "nie je nič, čo by bolo dôležité pre verejný záujem.“

Ani Fico ani Droba nemajú pravdu. Možno nie je až také dôležité flirtujúci rozhovor medzi Dankom a Zsuzsovou počuť (Altuality.sk, noviny.sk, Markíza, a čiastočne aj SME nahrávku zverejnili. Napríklad Denník N a .týždeň nahrávku mali, ale jej audiozáznam nezverejnili, ale o nej napísali*). Ale informácia, že komunikácia prebehla a vlastnil ju niekoľko rokov Marian Kočner, je dôležitá a médiá urobili správne, že o nej informovali. V žiadnom prípade to nie je "nič", ako sa snaží zľahčovať Fico. 

Podrobnosti: Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

Samozrejme, každý môže flirtovať a telefonovať s kým chce a o čom chce, aj Danko. No jeho rozhovor mal v mobile niekoľko rokov Kočner, ktorý predstavuje vážne bezpečnostné riziko, Zsuzsová bola Kočnerova volavka. Téma nočného videa Fica nemala byť o tom, ako chudák Danko si už nemôže ani na facebooku s niekým zaflirtovať. Ale mal od svojho partnera vo vláde žiadať verejné vysvetlenie, či bol alebo nebol vydieraný Kočnerom a či sa počas verejnej funkcie rozhodoval na základe manipulácií Kočnera?

Naviac, Danko nie je súkromná osoba - je verejný a dokonca, ako veľmi rád o sebe hovorí, ústavný činiteľ a ako taký musí zniesť aj vyššiu mieru zásahu verejnosti a médií do jeho súkromia. Pretože práve táto komunikácia je ukážkou, keď jeho súkromie môže mať vplyv na jeho verejné rozhodnutia. A, mimochodom, od človeka v jeho postavení sa očakáva, že pozná bezpečnostné riziká komunikácie na sociálnych sieťach s neznámou osobou.

Ďašia vec, prečo je dobré, že médiá o nahrávke informovali je to, že dosvedčili politika, že klamal. „Ja neviem, či mi niekto písal, alebo ma kontaktoval. Mne meno Zsuzsová nič nehovorí,“ reagoval v lete Danko na otázky novinárov.

Aktualizácia o vyjadrenie Andreja Danka (11:45): Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú

*Dáta získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov, ktorá ich odovzdala novinárom, ktorí o nahrávke v utorok informovali. Medzi nimi aj manžel autorky blogu - redaktor Denníka N Miro Kern.4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

V piatok 11. septembra zomrel vo veku 68 rokov herec Martin Horňák.

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Poslanci a právnici posielajú hygienikom otvorený list k opatreniam, týkajúcim sa kultúrnych, športových a ďalších podujatí.

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva na 77. filmovom festivale v Benátkach dnes získal film Nomadland (Krajina nomádov) americkej režisérky čínskeho pôvodu Chloé Zhao.

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Dlhá cesta nadol je nezvyčajný román napísaný vo veršoch. A hoci to môže mnohých odradiť, počkajte chvíľu.

Najčítanejšie