Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou Foto: Facebook Andreja Danka

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

29.01.2020 10:53 | Blog | Miroslava Kernová

„Ja asi spôsobím revolúciu, ale čo je zlé na flirtovaní s neznámou ženou na nete? Flirtujeme, píšeme si a čo? Glváč aj Danko majú za ušami onakvejšie ekonomické kauzy, ale pranierovať ich za flirt na nete ich naozaj nebudem,“ napísal bratislavský župan Juraj Droba na faceboooku, keď médiá zverejnili nahrávky rozhovorov medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Neskôr status zmazal.

Emotívnejšie reagoval Robert Fico. Podľa neho zverejnenie tejto komunikácie je "totálne ohrozenie demokracie" a "médiá brutálnym zásahom do súkromia predsedu parlamentu prekročili všetky hranice!" V nahrávkach podľa Fica "nie je nič, čo by bolo dôležité pre verejný záujem.“

Ani Fico ani Droba nemajú pravdu. Možno nie je až také dôležité flirtujúci rozhovor medzi Dankom a Zsuzsovou počuť (Altuality.sk, noviny.sk, Markíza, a čiastočne aj SME nahrávku zverejnili. Napríklad Denník N a .týždeň nahrávku mali, ale jej audiozáznam nezverejnili, ale o nej napísali*). Ale informácia, že komunikácia prebehla a vlastnil ju niekoľko rokov Marian Kočner, je dôležitá a médiá urobili správne, že o nej informovali. V žiadnom prípade to nie je "nič", ako sa snaží zľahčovať Fico. 

Podrobnosti: Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

Samozrejme, každý môže flirtovať a telefonovať s kým chce a o čom chce, aj Danko. No jeho rozhovor mal v mobile niekoľko rokov Kočner, ktorý predstavuje vážne bezpečnostné riziko, Zsuzsová bola Kočnerova volavka. Téma nočného videa Fica nemala byť o tom, ako chudák Danko si už nemôže ani na facebooku s niekým zaflirtovať. Ale mal od svojho partnera vo vláde žiadať verejné vysvetlenie, či bol alebo nebol vydieraný Kočnerom a či sa počas verejnej funkcie rozhodoval na základe manipulácií Kočnera?

Naviac, Danko nie je súkromná osoba - je verejný a dokonca, ako veľmi rád o sebe hovorí, ústavný činiteľ a ako taký musí zniesť aj vyššiu mieru zásahu verejnosti a médií do jeho súkromia. Pretože práve táto komunikácia je ukážkou, keď jeho súkromie môže mať vplyv na jeho verejné rozhodnutia. A, mimochodom, od človeka v jeho postavení sa očakáva, že pozná bezpečnostné riziká komunikácie na sociálnych sieťach s neznámou osobou.

Ďašia vec, prečo je dobré, že médiá o nahrávke informovali je to, že dosvedčili politika, že klamal. „Ja neviem, či mi niekto písal, alebo ma kontaktoval. Mne meno Zsuzsová nič nehovorí,“ reagoval v lete Danko na otázky novinárov.

Aktualizácia o vyjadrenie Andreja Danka (11:45): Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú

*Dáta získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov, ktorá ich odovzdala novinárom, ktorí o nahrávke v utorok informovali. Medzi nimi aj manžel autorky blogu - redaktor Denníka N Miro Kern.Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Ešte ráno pobehoval redaktor konšpiračných Hlavných správ po úrade vlády s mikrofónom HS a ďalšieho konšpiračného webu Zem a Vek a podvečer už Hlavné správy oznámili, že v spolku s webom Tibora Rostása a ďalšími podobnými konšpiračnými webmi nechcú byť.

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vystúpila v RTVS s mimoriadnym prejavom v súvislosti s aktuálnou epidémiou.

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Súčasná kríza spôsobená nákazou koronavírusom sa dotkla aj médií. Dnes Facebook Journalism Project a European Journalism Centre oznámili vytvorenie Európskeho podporného fondu pre žurnalistiku COVID-19, ktorý má novinárom v Európe pomôcť pokrývať dôležité správy vo chvíli, keď ich všetci najviac potrebujú.

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Včera sme upozornili na to, že úrad vlády by mal zrušiť akreditáciu redaktorom webu Hlavné správy, pretože web nehľadá pravdu, ale funguje len preto, aby šíril proruské manipulácie, hoaxy a dezinformácie.

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Minister vnútra SR Roman Mikulec má od dnes 9. apríla 2020 novú posilu v komunikačnom tíme.

Na Omediach.com máme rekord - viac ako 1,3 milióna zobrazení za mesiac

Web Omediach.com prešiel za posledný polrok výrazným nárastom.

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Kancelária prezidentky SR požiadala RTVS v súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou na Slovensku o možnosť mimoriadneho vystúpenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej vo vysielaní RTVS.

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey sľúbil, že poskytne na boj proti koronavírusu miliardu dolárov. To predstavuje viac ako štvrtinu jeho celkového majetku. Dorsey o tom informoval na svojom twitterovom účte.

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

Mobilný operátor 4ka prichádza s riešením pre všetkých, ktorí v tejto dobe potrebujú dáta pre svoje fungovanie či už doma alebo napríklad na chate. K novému paušálu SLOBODA DATA si môžu zákazníci cez e-shop objednať aj modem Huawei E5573.

Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Tlačové besedy z úradu vlády sledujú denne státisíce ľudí. Počas nich hovorkyňa opakovane vyvoláva spomedzi novinárov na otázky redaktora Hlavných správ a premiér Igor Matovič bez mihnutia oka mu odpovedá. Web Hlavné správy, ktorý je jedným z najväčších šíriteľov dezinformácií, proruskej propagandy a manipulácií, tak premiér legitimizuje a dáva na úroveň bežných médií. AKTUALIZÁCIA: Úrad vlády redaktorovi Hlavných správ zrušil akreditáciu (podrobnosti pod článkom).

Najčítanejšie