Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá  (VIDEO) Reprofoto FB Robert Fico

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

28.01.2020 23:48 | Tlač | mk

V utorok neskoro večer predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal predsedu parlamentu Andreja Danka, po tom, ako médiá zverejnili telefonáty predsedu parlamentu s Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Zároveň zaútočil na médiá.

 Podrobnosti: Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

"Médiá brutálnym zásahom do súkromia predsedu parlamentu prekročili všetky hranice!" tvrdí bývalý premiér.  Podľa neho v nahrávkach "nie je nič, čo by bolo dôležité pre verejný záujem. Nie sú tam žiadne informácie, ktoré by potvrdzovali kriminálnu činnosť, nie je tam nič, čo by sa dotýkalo verejnej funkcie druhého najvyššieho verejného činiteľa... Je to vrchol protiústavnosti. Máme právo na to, aby veci súkromného charakteru, ktoré nie sú také, ktoré by mali vyrušovať verejný život, boli zverejňované, ako v tomto prípade," hovorí vo videu Fico.

Predseda parlamentu Andrej Danko dlhodobo komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je jedna z obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, žiadal od nej fotografie a chcel sa s ňou stretnúť. Polícia zaistila správy aj nahrávky ich telefonátov pri vyšetrovaní Kuciakovej vraždy, informovali dnes viaceré médiá. Dáta získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov, ktorá ich odovzdala novinárom.

Zsuzsová, ktorá slúžila ako Kočnerova volavka. Počas troch zaznamenaných telefonátov, ktoré pochádzajú ešte z roku 2016, si obaja vykajú, hovoria ale neformálne a miestami flirtujú.

Komentár Miroslavy Kernovej: Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

Prečo médiá zverejnili nahrávky Dankových telefonátov alebo ich prepis?

"V Denníku N sme sa rozhodli, že nahrávky nezverejníme. Ich obsah je čisto súkromného charakteru. Nevidíme verejný záujem počúvať, ako sa chvejú vzrušením. Písať o nich však musíme," napísal šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, podľa ktorého voliči majú právo vedieť, že Danko bol v dlhom zozname ľudí, na ktorých Kočner niečo mal. Majú právo vedieť, že Danko o tom dodnes nehovorí pravdu. "Kočner so Zsuzsovou ho ulovili a jedného dňa ho mohli vydierať. Zo vzrušujúceho flirtovania je tak bezpečnostné riziko pre krajinu. A Danko to zhoršil, keď sa k Zsuzsovej nepriznal hneď, ako sa z nej stala najznámejšia volavka na Slovensku," dodal Kostolný.

"Nahrávky Danko - Zsuzsová boli v Kočnerovom telefóne a Kočner sa cez Threemu vyjadroval, že pripravil Dankovi podklady. Zdá sa, že mohol mať na neho vplyv. Z toho vyplýva otázka, či bol Andrej Danko vydieraný. Predseda parlamentu hovory so Zsuzsovou zamlčal," napísal na facebooku šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bardy. "Samozrejme chápem, že bývalí milenci žien, ktoré uviedli do veľkej spoločnosti talianski mafiáni, v tom môžu mať zmätok. Prípadne, že to vidia ako zásah do súkromia predsedu parlamentu. Lenže súkromie predsedu parlamentu bolo nájdené v mobile mafiána Kočnera, ktorý je obžalovaný z objednania Janovej vraždy," dodal Bardy.Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Najčítanejšie