Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá  (VIDEO) Reprofoto FB Robert Fico

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

28.01.2020 23:48 | Tlač | mk

V utorok neskoro večer predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal predsedu parlamentu Andreja Danka, po tom, ako médiá zverejnili telefonáty predsedu parlamentu s Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Zároveň zaútočil na médiá.

 Podrobnosti: Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

"Médiá brutálnym zásahom do súkromia predsedu parlamentu prekročili všetky hranice!" tvrdí bývalý premiér.  Podľa neho v nahrávkach "nie je nič, čo by bolo dôležité pre verejný záujem. Nie sú tam žiadne informácie, ktoré by potvrdzovali kriminálnu činnosť, nie je tam nič, čo by sa dotýkalo verejnej funkcie druhého najvyššieho verejného činiteľa... Je to vrchol protiústavnosti. Máme právo na to, aby veci súkromného charakteru, ktoré nie sú také, ktoré by mali vyrušovať verejný život, boli zverejňované, ako v tomto prípade," hovorí vo videu Fico.

Predseda parlamentu Andrej Danko dlhodobo komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je jedna z obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, žiadal od nej fotografie a chcel sa s ňou stretnúť. Polícia zaistila správy aj nahrávky ich telefonátov pri vyšetrovaní Kuciakovej vraždy, informovali dnes viaceré médiá. Dáta získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov, ktorá ich odovzdala novinárom.

Zsuzsová, ktorá slúžila ako Kočnerova volavka. Počas troch zaznamenaných telefonátov, ktoré pochádzajú ešte z roku 2016, si obaja vykajú, hovoria ale neformálne a miestami flirtujú.

Komentár Miroslavy Kernovej: Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

Prečo médiá zverejnili nahrávky Dankových telefonátov alebo ich prepis?

"V Denníku N sme sa rozhodli, že nahrávky nezverejníme. Ich obsah je čisto súkromného charakteru. Nevidíme verejný záujem počúvať, ako sa chvejú vzrušením. Písať o nich však musíme," napísal šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, podľa ktorého voliči majú právo vedieť, že Danko bol v dlhom zozname ľudí, na ktorých Kočner niečo mal. Majú právo vedieť, že Danko o tom dodnes nehovorí pravdu. "Kočner so Zsuzsovou ho ulovili a jedného dňa ho mohli vydierať. Zo vzrušujúceho flirtovania je tak bezpečnostné riziko pre krajinu. A Danko to zhoršil, keď sa k Zsuzsovej nepriznal hneď, ako sa z nej stala najznámejšia volavka na Slovensku," dodal Kostolný.

"Nahrávky Danko - Zsuzsová boli v Kočnerovom telefóne a Kočner sa cez Threemu vyjadroval, že pripravil Dankovi podklady. Zdá sa, že mohol mať na neho vplyv. Z toho vyplýva otázka, či bol Andrej Danko vydieraný. Predseda parlamentu hovory so Zsuzsovou zamlčal," napísal na facebooku šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bardy. "Samozrejme chápem, že bývalí milenci žien, ktoré uviedli do veľkej spoločnosti talianski mafiáni, v tom môžu mať zmätok. Prípadne, že to vidia ako zásah do súkromia predsedu parlamentu. Lenže súkromie predsedu parlamentu bolo nájdené v mobile mafiána Kočnera, ktorý je obžalovaný z objednania Janovej vraždy," dodal Bardy.České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

Organizátori festivalov, hudobní promotéri a ďalší ľudia dnes spustili nekomerčné internetové rádio United Live Radio, ktoré má ľuďom v čase bezpečnostných opatrení kvôli epidémii nového typu koronavírusu nahradiť nedostatok zážitkov z klubov, sál a festivalov.

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Ešte dopoludnia vo štvrtok pobehoval redaktor konšpiračných Hlavných správ (HS) po úrade vlády s mikrofónom HS a ďalšieho konšpiračného webu Zem a Vek a podvečer už Hlavné správy oznámili, že v spolku s webom Tibora Rostása a ďalšími podobnými webmi nechcú byť.

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vystúpila v RTVS s mimoriadnym prejavom v súvislosti s aktuálnou epidémiou.

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Súčasná kríza spôsobená nákazou koronavírusom sa dotkla aj médií. Dnes Facebook Journalism Project a European Journalism Centre oznámili vytvorenie Európskeho podporného fondu pre žurnalistiku COVID-19, ktorý má novinárom v Európe pomôcť pokrývať dôležité správy vo chvíli, keď ich všetci najviac potrebujú.

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Včera sme upozornili na to, že úrad vlády by mal zrušiť akreditáciu redaktorom webu Hlavné správy, pretože web nehľadá pravdu, ale funguje len preto, aby šíril proruské manipulácie, hoaxy a dezinformácie.

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Minister vnútra SR Roman Mikulec má od dnes 9. apríla 2020 novú posilu v komunikačnom tíme.

Na Omediach.com máme rekord - viac ako 1,3 milióna zobrazení za mesiac

Web Omediach.com prešiel za posledný polrok výrazným nárastom.

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Kancelária prezidentky SR požiadala RTVS v súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou na Slovensku o možnosť mimoriadneho vystúpenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej vo vysielaní RTVS.

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey sľúbil, že poskytne na boj proti koronavírusu miliardu dolárov. To predstavuje viac ako štvrtinu jeho celkového majetku. Dorsey o tom informoval na svojom twitterovom účte.

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

Mobilný operátor 4ka prichádza s riešením pre všetkých, ktorí v tejto dobe potrebujú dáta pre svoje fungovanie či už doma alebo napríklad na chate. K novému paušálu SLOBODA DATA si môžu zákazníci cez e-shop objednať aj modem Huawei E5573.

Najčítanejšie