Kandiduje za Harabina a obdivuje Putina, TA3 z nej urobila nezávislú expertku (VIDEO) Foto FB Vlasť

Kandiduje za Harabina a obdivuje Putina, TA3 z nej urobila nezávislú expertku (VIDEO)

31.01.2020 13:38 | Blog | Miroslava Kernová

V čase kampane pred parlamentnými voľbami televízia TA3 odvysielala rozsiahly rozhovor s Monikou Sofiyou Soročinovou. Tá je sedmičkou na kandidátke strany Vlasť a je aj vo vedení strany Štefana Harabina. To sa však z vysielania divák nedozvedel.  Doposiaľ sa Soročinova objavila len v Hlavných správach.

Vo vysielaní ju moderátorka Anka Žitná a TA3 predstavili ako expertku na zahraničné vzťahy a o jej straníckej príslušnosti nezaznelo v celej 15-minútovej relácii Tak takto?! ani slovo.

Celá relácia ako keby bola prispôsobená proruskej agende Vlasti.

Témou relácie bolo Ako Slováci vnímajú Rusko? Soročinová, hoci je úradníčka na ministerstve hospodárstva, sa mala vyjadrovať k výsledkom druhej svetovej vojny a vývoju vzťahov Slovenska k Rusku.

Soročinova je pritom len čerstvo objavená "expertka" televíziou TA3. V štúdiu TA3 bola prvýkrát, iné médiá ju asi zatiaľ ako "expertku" neobjavili, a jej doterajší jediný mediálny výstup som našla len v proruských Hlavných správach spred pár dní. Na tejto dezinformačnej stránke zverejnila dve svoje predvolebné agitky - píše v nich napríklad: „Nedovoľme zneužívať a manipulovať deti a mládež mimovládkami!!!" alebo že „Je naozaj nepredstaviteľné, aké fatálne následky by malo vystavanie amerických vojenských základní na území Slovenska, kedy by mali USA už doslova “legitímny” dosah na totálnu devastáciu ešte aj zvyškov tej suverenity, ktorá nám na Slovensku zostala.“

„Expertka“ od Harabina vo vysielaní TA3 chválila Putina a zaútočila na ideového konkurenta Vlasti, Kotlebovu ĽSNS, pri ktorej naznačovala, že vzťah tejto "ľudáckej strany" k Rusku nie je úprimný a že sa síce prezentujú ako rusofili, no pre Rusko je podľa jej slov táto „ľudácka strana“ neakceptovateľná.

Podobne ako to zvyknú robiť kremeľské médiá aj Soročinova upravovala historické fakty. Napríklad niekoľkokrát zopakovala, že víťazom druhej svetovej vojny je ZSSR a Červená armáda. Moderátorka Žitná ju opakovane diskrétne doplnila, že aj „spojenci a spojenecké vojská“.

Otázku o negatívnom vnímaní Ruska na Slovensku po normalizácii prepočula.Rozprávala radšej o napätí medzi Poľskom a Ruskom a o tom, že vraj Slováci majú prirodzene kladný a pozitívny vzťah k Rusku. O nejakej zlej skúsenosti z normalizácie, či o zločinoch komunizmu riadených z Moskvy nepadlo ani slovo.

Prečo TA3 pri Soročinovej neuviedla, že kandiduje vo voľbách a je členkou strany Vlasť?

"Relácia Tak takto?! je publicistickou reláciou do ktorej si moderátorka pozýva hostí k aktuálnym témam. Hostia sú prezentovaní ako odborníci k danej problematike. Televízia TA3 vysiela spravodajské a publicistické relácie v období volebnej kampane v súlade s príslušnou legislatívou a samozrejme v období od 8. februára do 26. februára 2020 bude vysielať diskusné relácie s kandidátmi politických strán v súlade s projektom, ktorý schválila  Rada pre vysielanie a retransmisiu," reagovala v stanovisku pre Omediach.com TA3.

Promo Vlasti vo vysielaní TA3 nie je v týchto dňoch ojedinelé. Od začiatku januára vysielala TA3 len trikrát reláciu V politike, no dvakrát z toho do štúdia zavolala predsedu mimoparlamentnej strany Vlasť Štefana Harabina.

Aktualizácia: Moderátor Noro Dolinský to, že Harabina z Vlasti (podľa prieskumu AKO pre TA3 má 1,7%) zavolal do relácie v januári doposiaľ dvakrát, vysvetlil v diskusii pod článkom na facebooku takto:Koalícia PS/Spolu má podľa prieskumu AKO pre TA3 9,1%. Ďalšie strany ako Za ľudí (10,4%), Most-Híd (4,1%) majú výrazne viac preferencií ako Vlasť, no doposiaľ v tohtoročnej relácii V politike neboli. A ďalšie strany, ktoré majú tiež viac percent ako Vlasť a sú na rozdiel od nej na zvoliteľnom mieste - napríklad KDH (6,2%), OĽaNO (8,3%), Sme rodina (7,6%) - boli V politike doposiaľ od začiatku roka len raz. Zástupca SNS bol 4x a Smeru 3x.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

Organizátori festivalov, hudobní promotéri a ďalší ľudia dnes spustili nekomerčné internetové rádio United Live Radio, ktoré má ľuďom v čase bezpečnostných opatrení kvôli epidémii nového typu koronavírusu nahradiť nedostatok zážitkov z klubov, sál a festivalov.

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Ešte dopoludnia vo štvrtok pobehoval redaktor konšpiračných Hlavných správ (HS) po úrade vlády s mikrofónom HS a ďalšieho konšpiračného webu Zem a Vek a podvečer už Hlavné správy oznámili, že v spolku s webom Tibora Rostása a ďalšími podobnými webmi nechcú byť.

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vystúpila v RTVS s mimoriadnym prejavom v súvislosti s aktuálnou epidémiou.

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Súčasná kríza spôsobená nákazou koronavírusom sa dotkla aj médií. Dnes Facebook Journalism Project a European Journalism Centre oznámili vytvorenie Európskeho podporného fondu pre žurnalistiku COVID-19, ktorý má novinárom v Európe pomôcť pokrývať dôležité správy vo chvíli, keď ich všetci najviac potrebujú.

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Včera sme upozornili na to, že úrad vlády by mal zrušiť akreditáciu redaktorom webu Hlavné správy, pretože web nehľadá pravdu, ale funguje len preto, aby šíril proruské manipulácie, hoaxy a dezinformácie.

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Minister vnútra SR Roman Mikulec má od dnes 9. apríla 2020 novú posilu v komunikačnom tíme.

Na Omediach.com máme rekord - viac ako 1,3 milióna zobrazení za mesiac

Web Omediach.com prešiel za posledný polrok výrazným nárastom.

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Kancelária prezidentky SR požiadala RTVS v súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou na Slovensku o možnosť mimoriadneho vystúpenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej vo vysielaní RTVS.

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey sľúbil, že poskytne na boj proti koronavírusu miliardu dolárov. To predstavuje viac ako štvrtinu jeho celkového majetku. Dorsey o tom informoval na svojom twitterovom účte.

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

Mobilný operátor 4ka prichádza s riešením pre všetkých, ktorí v tejto dobe potrebujú dáta pre svoje fungovanie či už doma alebo napríklad na chate. K novému paušálu SLOBODA DATA si môžu zákazníci cez e-shop objednať aj modem Huawei E5573.

Najčítanejšie