Kandiduje za Harabina a obdivuje Putina, TA3 z nej urobila nezávislú expertku (VIDEO) Foto FB Vlasť

Kandiduje za Harabina a obdivuje Putina, TA3 z nej urobila nezávislú expertku (VIDEO)

31.01.2020 13:38 | Blog | Miroslava Kernová

V čase kampane pred parlamentnými voľbami televízia TA3 odvysielala rozsiahly rozhovor s Monikou Sofiyou Soročinovou. Tá je sedmičkou na kandidátke strany Vlasť a je aj vo vedení strany Štefana Harabina. To sa však z vysielania divák nedozvedel.  Doposiaľ sa Soročinova objavila len v Hlavných správach.

Vo vysielaní ju moderátorka Anka Žitná a TA3 predstavili ako expertku na zahraničné vzťahy a o jej straníckej príslušnosti nezaznelo v celej 15-minútovej relácii Tak takto?! ani slovo.

Celá relácia ako keby bola prispôsobená proruskej agende Vlasti.

Témou relácie bolo Ako Slováci vnímajú Rusko? Soročinová, hoci je úradníčka na ministerstve hospodárstva, sa mala vyjadrovať k výsledkom druhej svetovej vojny a vývoju vzťahov Slovenska k Rusku.

Soročinova je pritom len čerstvo objavená "expertka" televíziou TA3. V štúdiu TA3 bola prvýkrát, iné médiá ju asi zatiaľ ako "expertku" neobjavili, a jej doterajší jediný mediálny výstup som našla len v proruských Hlavných správach spred pár dní. Na tejto dezinformačnej stránke zverejnila dve svoje predvolebné agitky - píše v nich napríklad: „Nedovoľme zneužívať a manipulovať deti a mládež mimovládkami!!!" alebo že „Je naozaj nepredstaviteľné, aké fatálne následky by malo vystavanie amerických vojenských základní na území Slovenska, kedy by mali USA už doslova “legitímny” dosah na totálnu devastáciu ešte aj zvyškov tej suverenity, ktorá nám na Slovensku zostala.“

„Expertka“ od Harabina vo vysielaní TA3 chválila Putina a zaútočila na ideového konkurenta Vlasti, Kotlebovu ĽSNS, pri ktorej naznačovala, že vzťah tejto "ľudáckej strany" k Rusku nie je úprimný a že sa síce prezentujú ako rusofili, no pre Rusko je podľa jej slov táto „ľudácka strana“ neakceptovateľná.

Podobne ako to zvyknú robiť kremeľské médiá aj Soročinova upravovala historické fakty. Napríklad niekoľkokrát zopakovala, že víťazom druhej svetovej vojny je ZSSR a Červená armáda. Moderátorka Žitná ju opakovane diskrétne doplnila, že aj „spojenci a spojenecké vojská“.

Otázku o negatívnom vnímaní Ruska na Slovensku po normalizácii prepočula.Rozprávala radšej o napätí medzi Poľskom a Ruskom a o tom, že vraj Slováci majú prirodzene kladný a pozitívny vzťah k Rusku. O nejakej zlej skúsenosti z normalizácie, či o zločinoch komunizmu riadených z Moskvy nepadlo ani slovo.

Prečo TA3 pri Soročinovej neuviedla, že kandiduje vo voľbách a je členkou strany Vlasť?

"Relácia Tak takto?! je publicistickou reláciou do ktorej si moderátorka pozýva hostí k aktuálnym témam. Hostia sú prezentovaní ako odborníci k danej problematike. Televízia TA3 vysiela spravodajské a publicistické relácie v období volebnej kampane v súlade s príslušnou legislatívou a samozrejme v období od 8. februára do 26. februára 2020 bude vysielať diskusné relácie s kandidátmi politických strán v súlade s projektom, ktorý schválila  Rada pre vysielanie a retransmisiu," reagovala v stanovisku pre Omediach.com TA3.

Promo Vlasti vo vysielaní TA3 nie je v týchto dňoch ojedinelé. Od začiatku januára vysielala TA3 len trikrát reláciu V politike, no dvakrát z toho do štúdia zavolala predsedu mimoparlamentnej strany Vlasť Štefana Harabina.

Aktualizácia: Moderátor Noro Dolinský to, že Harabina z Vlasti (podľa prieskumu AKO pre TA3 má 1,7%) zavolal do relácie v januári doposiaľ dvakrát, vysvetlil v diskusii pod článkom na facebooku takto:Koalícia PS/Spolu má podľa prieskumu AKO pre TA3 9,1%. Ďalšie strany ako Za ľudí (10,4%), Most-Híd (4,1%) majú výrazne viac preferencií ako Vlasť, no doposiaľ v tohtoročnej relácii V politike neboli. A ďalšie strany, ktoré majú tiež viac percent ako Vlasť a sú na rozdiel od nej na zvoliteľnom mieste - napríklad KDH (6,2%), OĽaNO (8,3%), Sme rodina (7,6%) - boli V politike doposiaľ od začiatku roka len raz. Zástupca SNS bol 4x a Smeru 3x.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Lokálni poskytovatelia telekomunikačných služieb na Slovensku požiadali v otvorenom liste vládu SR, aby neschválila návrh na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý chce na parlamentné hlasovanie predložiť ministerstvo dopravy.

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Suzuki Ertiga Barkhy Dutt prešla za stovku dní okolo 23 tisíc kilometrov. Indická novinárka na tejto dlhej ceste zaznamenávala utrpenie svojich chudobných spoluobčanov v mestách a dedinách za pandémie spôsobenej šírením koronavírusu. Na cestu sa vydala v marci, píše agentúra AFP.

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

 Po spote s neposlušnou dátujúcou babičkou či závislým dedkom Telekom pokračuje v sérii humorných spotov.

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

 Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) sa od 13. júla stal Lukáš Diko, ktorý prevzal vedenie redakcie občianskeho združenia.

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Najčítanejšie