Spravodajský web propaguje novinára, ktorý kandiduje do parlamentu Reprofoto youtube OĽaNO

Spravodajský web propaguje novinára, ktorý kandiduje do parlamentu

09.02.2016 14:14 | Blog | Miroslava Kernová

Do parlamentu kandiduje bývalý redaktor Sme a Korzára.

Na kandidátke strany OľaNO vo voľbách do parlamentu je novinár Milan Potocký, ktorý písal niekoľko rokov pre Korzár a články mu ako regionálnemu redaktorovi vychádzali aj na Sme. V súčasnosti publikuje v regionálnom týždenníku Slovenský východ. Články mu vychádzajú aj na spravodajskom webe Michalovské správy. Práve tento web ho aj vo výraznej miere promuje. Jeho fotka ako kandidáta do parlamentu aj s výzvou, aby ho ľudia volili, je titulnou aj profilovou fotografiou spravodajského webu na Facebooku portálu. Kde sú pravidelne zverejňované politické slogany Potockého aj OĽaNO.

Michalovské správy fungujú ako regionálny spravodajský web od roku 2011. Web sám o sebe tvrdí, že je najčítanejší v regióne. Mnohí ho doposiaľ vnímali ako spravodajský web. Otvorená propagácia jedného politika, ktorý zároveň pre noviny píše, je neobvyklá, je v rozpore s poslaním médií, ktoré majú byť nezávislé. Propagácia politickej strany by mala byť len v priestore označenom ako reklama. Na Facebooku ako aj na webe redakcia propaguje slogany OľaNO aj kandidujúceho redaktora-politika, ktorý zároveň na webe píše aj o samospráve.Naopak pri článkoch Potockého na Michalovskespravy.sk ani v týždenníku Slovenský východ sa čitateľ nedozvie, že ich píše kandidujúci politik za OĽaNO.

Spoluzakladateľ portálu Martin Macko v tom problém nevidí: „Kandidát Milan Potocký nemá na portály www.michalovskespravy.sk žiadnu politickú reklamu... Potockého ako kandidáta otvorene a bezplatne propagujem len na svojich facebookových stránkach, ale aj na súkromnom profile," tvrdí Macko.

Takto vyzerá stránka webu:

„Milan Potocký je jedným z prispievateľov portálu MichalovskeSpravy.sk a zároveň je môj veľmi dobrý kamarát. Roky pracuje ako redaktor - novinár a poukazuje na kauzy, regionálne problémy a netransparentné hospodárenie samospráv a preto s ním sympatizujem ja a aj celá naša redakcia," píše Macko.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie