Spravodajský web propaguje novinára, ktorý kandiduje do parlamentu Reprofoto youtube OĽaNO

Spravodajský web propaguje novinára, ktorý kandiduje do parlamentu

09.02.2016 14:14 | Blog | Miroslava Kernová

Do parlamentu kandiduje bývalý redaktor Sme a Korzára.

Na kandidátke strany OľaNO vo voľbách do parlamentu je novinár Milan Potocký, ktorý písal niekoľko rokov pre Korzár a články mu ako regionálnemu redaktorovi vychádzali aj na Sme. V súčasnosti publikuje v regionálnom týždenníku Slovenský východ. Články mu vychádzajú aj na spravodajskom webe Michalovské správy. Práve tento web ho aj vo výraznej miere promuje. Jeho fotka ako kandidáta do parlamentu aj s výzvou, aby ho ľudia volili, je titulnou aj profilovou fotografiou spravodajského webu na Facebooku portálu. Kde sú pravidelne zverejňované politické slogany Potockého aj OĽaNO.

Michalovské správy fungujú ako regionálny spravodajský web od roku 2011. Web sám o sebe tvrdí, že je najčítanejší v regióne. Mnohí ho doposiaľ vnímali ako spravodajský web. Otvorená propagácia jedného politika, ktorý zároveň pre noviny píše, je neobvyklá, je v rozpore s poslaním médií, ktoré majú byť nezávislé. Propagácia politickej strany by mala byť len v priestore označenom ako reklama. Na Facebooku ako aj na webe redakcia propaguje slogany OľaNO aj kandidujúceho redaktora-politika, ktorý zároveň na webe píše aj o samospráve.Naopak pri článkoch Potockého na Michalovskespravy.sk ani v týždenníku Slovenský východ sa čitateľ nedozvie, že ich píše kandidujúci politik za OĽaNO.

Spoluzakladateľ portálu Martin Macko v tom problém nevidí: „Kandidát Milan Potocký nemá na portály www.michalovskespravy.sk žiadnu politickú reklamu... Potockého ako kandidáta otvorene a bezplatne propagujem len na svojich facebookových stránkach, ale aj na súkromnom profile," tvrdí Macko.

Takto vyzerá stránka webu:

„Milan Potocký je jedným z prispievateľov portálu MichalovskeSpravy.sk a zároveň je môj veľmi dobrý kamarát. Roky pracuje ako redaktor - novinár a poukazuje na kauzy, regionálne problémy a netransparentné hospodárenie samospráv a preto s ním sympatizujem ja a aj celá naša redakcia," píše Macko.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie