Ako dopadlo volebné súperenie Markízy, RTVS a TA3? Foto: Markíza

Ako dopadlo volebné súperenie Markízy, RTVS a TA3?

07.03.2016 14:02 | TV | mk

Markíza, RTVS a TA3 vysielali počas volieb až do neskorej noci, niektoré takmer do rána. Ako dopadlo ich víkendové súperenie?

 


Najsledovanejším programom víkendu boli prvé povolebné Televízne noviny v nedeľu, ktoré videlo 835-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Podľa televízie Markíza je to zatiaľ najsledovanejší program tohto roka v rámci všetkých televízií. Vyššiu sledovansoť malo však mimoriadne vydanie 0 5 minút 12, ktoré sledovalo 872 tisíc divákov na Jednotke. Diskusia nebola v programovej štruktúre označená ako samostatná relácia, ale ako súčasť 6-hodinového mimoriadneho povolebného vysielania, ktoré v priemere sledovalo 452 tisíc divákov.

 

Po uzatvorení volebných miestností v sobotu večer mali RTVS, Markíza aj TA3 špeciálne niekoľkohodinové volebné vysielanie.

Najviac divákov pritiahla k televíznym obrazovkám Markíza.

Odporúčame aj: Diskusia na Markíze začala bizarne

Volebnú noc na Markíze sledovalo v priemere 367 tisíc divákov. V najsilnejšom momente sledovalo sobotnú Volebnú noc na Markíze cca o 22:09 až 763-tisíc divákov (12+).

Reprofoto RTVS

V priemere voľby na Jednotke pozeralo 227 tisíc divákov z trhovým podielom 19,5 percent v kategórii 12+.

Na treťom mieste z pohľadu počtu divákov skončilo volebné vysielanie TA3.

Odporúčame aj: Do parlamentu sa dostali viacerí moderátori Markízy a ďalší novinári

RTVS začala s povolebným vysielaním približne o 22 hodine a skončila až o 3 hodine ráno. Najdlhšie počas noci vysielala TA3. V sobotu večer, od 21.30 až do 5.20 hod ráno, ako jediná televízia nadránom odvysielala naživo tlačovú besedu strany Smer.

V nedeľu vysielala Jednotka od rána 8 hodiny až do 14 popoludní. V priemere Volebný špeciál sledovalo 452 tisíc divákov s trhovým podielom 33 percent. "Mimoriadne vydanie relácie O 5 minút 12 s moderátormi Martinom Strižincom a Braňom Dobšinským si v nedeľu 6. marca na Jednotke zaplo 872-tisíc divákov pri ratingu 18,6% a share 52,3% (cieľová skupina 12+). Ďalšie stovky tisíc ľudí ju mohli počúvať na vlnách Rádia Slovensko," píše RTVS v tlačovej správe.
Nedeľnú reláciu televízie Markíza Voľby 2016 - Víťazi volieb (13:20 – 14:05) sledovalo 524-tisíc divákov (12+).

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie