Topky naleteli. Zo žartu z facebooku napísali skutočný príbeh Reprofoto topky.sk

Topky naleteli. Zo žartu z facebooku napísali skutočný príbeh

12.10.2016 13:56 | Blog | Miroslava Kernová

Redakcia Topky.sk natrafila na facebooku na obrázok s vtipným textom, ktorý mal tisícky zdieľaní. Neváhala a napísala z toho článok. Čo na tom, že to nebola pravda.

 

 

Web Topky.sk dnes zverejnil článok s názvom Juraj nechal doma robotníkov robiť dlažbu: Keď prišiel z práce, takmer dostal infarkt! FOTO hrôzy o tom, ako bol istý Juraj zhrozený z toho, ako mu robotníci z Rimavskej Soboty zle uložili dlaždičky.

„Nemilé prekvapenie zažil Juraj, ktorý po príchode domov neveril vlastným očiam. To, čo zbadal medzi dverami, by nevymyslel, ani keby naozaj chcel," napísali Topky.sk. Pravda je taká, že Juraj si to vymyslel, nebol na infarkt a ani nikde nepísal, že doma nechal nejakých robotníkov robiť dlažbu.

Juraj pôvodne k vtipnej fotke, ktorú našiel na facebooku, napísal vymyslený status: "Keď si budete dávať robiť podlahu borcom z Rimavskej Soboty, radšej si zoberte deň dovolenky a buďte pri nich." Fotka mala viac ako 1800 like a viac ako 1600 zdieľaní.

Topky.sk z toho urobili celý článok, vzali okrem fotky aj diskusiu spod jeho statusu, kde paradoxne jeden z diskutujúcich píše, že rovnakú fotku mal jeho kolega z Indie s podobným sprievodným príbehom, akurát, že z Indie.
Ani to redakciu nezastavilo.

Tu je status Juraja, ktorú použili Topky.sk aj diskusiu, ktorá bola pod ním:

Tu je ukážka z článku na Topky.sk:


 

Topky.sk Juraja pri príprave článku nekontaktovali, aby si overili, či je to pravda, a spýtali sa ho, ako to bolo. Príbeh dotvorili sami.

„Bol to žart, aké robím každú chvíľu," povedal pre Omédiách.com Juraj. To čo urobili Topky.sk označil za absolútnu neprofesionalitu bez overenia skutočnosti. "Zverejnia vymyslené príbehy, len aby bolo halo," dodal.

Odporúčam aj: Topky.sk si pomáhajú tajným plánom NASA na ovládnutie ľudstva

Požiadala som Topky.sk o stanovisko k vymyslenému a neoverenému článku. Redakcia zatiaľ na otázky neodpovedala, no text po mojich otázkach niekoľkokrát upravila, aby nebolo jednznačné, že to je od dotyčného Juraja, až nakoniec zverejnila ospravedlnenie. 

Aktualizácia o stanovisko Zoznam.sk, ktorý prevádzkuje web Topky.sk: "Printscreen sme získali ako tip od čitateľa, ktorý sme, žiaľ, nesprávne interpretovali, za čo sa ospravedlňujeme. Až následná diskusia okolo predmetného článku pomohla odhaliť fakt, že pán Juraj nie je autorom fotografie, ale ide o virál, ktorá sa s podobným opisom už dlhšie šíri internetom. Článok sme upravili."

 

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie