Nova spustila hybridné vysielanie HbbTV

Nova spustila hybridné vysielanie HbbTV Foto: TV Nova

Televizní skupina Nova spustila na vybraných stanicích od listopadu testovací provoz hybridního vysílání HbbTV.

 

 

Odkaz na aplikaci v podobě červeného tlačítka na ovladači se v první fázi objeví na stanicích Fanda, Telka, Smíchov, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. Nova to dnes uvedla v tiskové zprávě.

HbbTV kombinuje pozemní televizní vysílání a připojení k internetu. Divákovi se prostřednictvím vysílání na obrazovku dostávají doplňkové informace nebo nabídky, na které může prostřednictvím internetového připojení v přijímači zareagovat. Může tak mít například přístup do archivu pořadů, rozšířeného programového průvodce nebo ke zpravodajství. Během televizní reklamy může přímo objednat nabízené produkty nebo služby.

V aplikaci hybridní televize budou mít diváci v první fázi přístup k televiznímu programu, domácímu i mezinárodnímu zpravodajství TV Nova, včetně sportovního. Najdou zde také ukázky ze seriálů i další obsah. Ještě na podzim chce firma představit hybridní reklamu.

V testovacím provozu bude aplikace dostupná zatím jen některým domácnostem. "Spustili jsme HbbTV v testovacím provozu a postupně ji zavádíme na všechny naše kanály. Divákům chceme umožnit se jednoduchou cestou skrze své televizní obrazovky dostat k dalšímu obsahu," uvedl zástupce ředitele sekce nových médií Petr Horák.

Aplikaci hybridní televize připravila Nova ve spolupráci se společností Mautilus. Konkurenční Prima i Česká televize hybridní vysílání poskytují několik let.

 

Sledujte dianie v českých médiách na novej stránke.