Zomrel bývalý riaditeľ brnianskeho štúdia ČT Foto: ČT

Zomrel bývalý riaditeľ brnianskeho štúdia ČT

09.07.2018 12:20 | Česko | ČTK

Ve věku 63 let zemřel bývalý ředitel brněnského studia České televize Karel Burian.

 

Informovala o tom Česká televize. Mluvčí ČT Hana Orošová ČTK řekla, že Burian zemřel dnes ráno. Příčinu úmrtí nevěděla. Burian působil v České televizi s menšími přestávkami od roku 1973 v různých funkcích. Ředitelem studia byl v letech 2008 až 2014. Poté v České televizi skončil.

Česká televize dostala informaci od rodiny, Burian zemřel doma. V minulosti měl zdravotní problémy, se kterými se léčil.

Burian nastoupil do ČT v roce 1973 jako asistent produkce. Později byl vedoucím výrobního štábu krajské redakce a dále vedoucím redakce zpravodajství a vedoucím produkce. Po přelomu tisíciletí působil jako ředitel rádia Petrov a regionální televize RTA. Od roku 2008 nastoupil jako ředitel brněnského studia ČT. "V roce 2014 mu vypršela smlouva a ukončil své působení v České televizi," řekla ČTK Orošová.

Tehdy Burian v rozhovoru pro ČTK řekl, že si možná odpočine od negativních záležitostí, které se během jeho šéfování studia objevily. Burian čelil dvěma výzvám k odstoupení. První se objevila hned po jmenování proto, že údajně ovlivňoval jako vedoucí zpravodajství reportáže kolem roku 2000 skrytou reklamou. Burian však řekl, že nic takového neodhalil ani externí audit tehdejšího generálního ředitele. Postavil se za něj nadřízený i Rada ČT.

Druhá výzva se objevila v roce 2013, když konkurenční stanice odvysílala pořad Na vlastní oči, v němž podnikatel Petr Michek označil Buriana za spolupracovníka takzvaného Toflova gangu, tedy policistů, kteří vydírali podnikatele. Burin podal trestní oznámení pro pomluvu, u soudů ale neuspěl, protože se Michkova tvrzení nepodařilo s jistotou odvrátit.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie