Zomrel bývalý riaditeľ brnianskeho štúdia ČT Foto: ČT

Zomrel bývalý riaditeľ brnianskeho štúdia ČT

09.07.2018 12:20 | Česko | ČTK

Ve věku 63 let zemřel bývalý ředitel brněnského studia České televize Karel Burian.

 

Informovala o tom Česká televize. Mluvčí ČT Hana Orošová ČTK řekla, že Burian zemřel dnes ráno. Příčinu úmrtí nevěděla. Burian působil v České televizi s menšími přestávkami od roku 1973 v různých funkcích. Ředitelem studia byl v letech 2008 až 2014. Poté v České televizi skončil.

Česká televize dostala informaci od rodiny, Burian zemřel doma. V minulosti měl zdravotní problémy, se kterými se léčil.

Burian nastoupil do ČT v roce 1973 jako asistent produkce. Později byl vedoucím výrobního štábu krajské redakce a dále vedoucím redakce zpravodajství a vedoucím produkce. Po přelomu tisíciletí působil jako ředitel rádia Petrov a regionální televize RTA. Od roku 2008 nastoupil jako ředitel brněnského studia ČT. "V roce 2014 mu vypršela smlouva a ukončil své působení v České televizi," řekla ČTK Orošová.

Tehdy Burian v rozhovoru pro ČTK řekl, že si možná odpočine od negativních záležitostí, které se během jeho šéfování studia objevily. Burian čelil dvěma výzvám k odstoupení. První se objevila hned po jmenování proto, že údajně ovlivňoval jako vedoucí zpravodajství reportáže kolem roku 2000 skrytou reklamou. Burian však řekl, že nic takového neodhalil ani externí audit tehdejšího generálního ředitele. Postavil se za něj nadřízený i Rada ČT.

Druhá výzva se objevila v roce 2013, když konkurenční stanice odvysílala pořad Na vlastní oči, v němž podnikatel Petr Michek označil Buriana za spolupracovníka takzvaného Toflova gangu, tedy policistů, kteří vydírali podnikatele. Burin podal trestní oznámení pro pomluvu, u soudů ale neuspěl, protože se Michkova tvrzení nepodařilo s jistotou odvrátit.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie