Dátum štartu Nového deníka, sesterského projektu Denníka N, je známy Ilustr.foto: Denník N

Dátum štartu Nového deníka, sesterského projektu Denníka N, je známy

08.08.2018 19:48 | Česko | ČTK

Nový platený internetový denník s názvom Nový deník začne v susednom Česku digitálne vychádzať 28. októbra.

 

Uviedol to dnes riaditeľ Nového deníka Ján Simkanič. Nový deník vznikne na systéme slovenského Denníka N, ktorý založila časť bývalej redakcie denníka SME potom, čo do neho vstúpila finančná skupina Penta. Tlačená verzia Nového deníka by mala nasledovať pravdepodobne na začiatku budúceho roka.

"Pretože je tlač veľmi nákladná, pustíme sa do nej, keď pzoženieme dostatočný počet predplatiteľov," povedal dnes Simkanič. Uviedol, že v polovici septembra bude spustený takzvaný crowdfunding, v rámci ktorého bude možné si denník predplatiť. Nový deník bude prinášať podobne ako Denník N krátke správy v rozsahu niekoľkých viet v časti Minúta po minúte. Správy a informácie, ktoré vyžadujú väčšiu pozornosť, vysvetlenie a doplnenie súvislostí, bude prinášať v dlhých textoch. Tie budú z veľkej časti len pre predplatiteľov.

"Chceme ísť za ideálom tej najlepšej novinárčiny vedení presvedčením, že nezávislé médiá majú pre zdravý vývoj občianskej spoločnosti obrovský zmysel a predstavujú zásadnú podmienku slobodného života a verejnej diskusie, platformu pre hľadanie ciest k našej spoločnej budúcnosti," povedal dnes Simkanič. Redakcia budúceho denníka má aktuálne 33 ľudí.

Medzi skôr oznámenými členmi tímu je napríklad šéfredaktor Pavel Tomášek, ktorý v minulosti viedol Aktuálně.cz, investigatívny reportér ČT a TV Nova Jan Moláček, bývalý redaktor Aktuálne.cz a Lidoviek Jakub Zelenka alebo Jan Tvrdoň, ktorý doteraz pôsobil ako vedúci projektu Demagog.cz. Simkanič dnes povedal, že v Novom deníku bude pôsobiť tiež doterajší šéfredaktor futbalového magazínu Hattrick Pavel Procházka alebo Barbora Janáková z iDNES.cz, ktorá bude politickú reportérkou.

Ďalšími platenými spravodajskými webmi v ČR sú napríklad iHNED.cz, E15 Premium, Echo Prime alebo Borovan.cz. Pred niekoľkými rokmi ukončila Economia vydávanie plateného denníka Insider.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie