ČT odvysiela seriály Príbeh služobníčky a This is Us Foto z filmu

ČT odvysiela seriály Príbeh služobníčky a This is Us

23.10.2018 13:19 | Česko | ČTK

Diváci příští rok v České televizi (ČT) uvidí oceňovanou adaptaci románu Margaret Atwoodové Příběh služebnice a melodramatickou rodinnou sérii Tohle jsme my.

ČT je koupila na světovém veletrhu audiovizuální tvorby (MIPTV) v Cannes. Zahraniční vysílatele naopak zaujaly například seriály První republika a Labyrint. Práva na pořad Herbář prodala ČT do Francie. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

Česká televize koupila od velkých amerických společností MGM, 20th Century Fox a Paramount kolekci klasických filmů jako jsou Půlnoční kovboj, Hodný, zlý a ošklivý či Bandolero. "Ale hlavně nejnovější série Příběh služebnice a rodinné drama z Ameriky dnešních dní Tohle jsme my, které uvede stanice ČT art v originálním znění s titulky," uvedl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Výčet seriálových novinek v ČT obohatí i nabídka od BBC. Zájemce čeká osmidílná série McMafia v hlavní roli s Jamesem Nortonem, která se odehrává i na území České republiky. Zahráli si v ní čeští herci, například Karel Roden. Bohatá je od BBC také kolekce koupených dokumentů - Tajemství nacistů nabídne detailní pohled na mechanismy získávání moci, o záhadách pojednává třídílné Tajemství bermudského trojúhelníku a hudební příznivce potěší závěrečný večer londýnského festivalu BBC Proms 2018. Ve vysílání České televize se objeví také tituly z produkce National Geographic, jako například snímky Zkáza Challengeru, Titanic - 20 let od natáčení Cameronova filmu či dokument Poslední dny Anny Frankové.

Pro ČT art byl získán přímý přenos opery Giuseppe Verdiho Attila, kterou 7. prosince otevírá sezónu milánská La Scala, od ARTE nabídne ČT cykly Tančíme, mapující historii tance, a Design o ikonických předmětech, které určovaly svoji dobu i budoucnost. Z řady významných postav uměleckého světa se v portrétním dokumentu představí spisovatel Edgar Allan Poe, spolutvůrce vídeňské secese Gustav Klimt nebo velikán moderní evropské architektury Otto Wagner. Pro fanoušky populární hudby jsou přichystány koncerty U2, Doors nebo Rolling Stones.

ČT se veletrhu zúčastnila také jako producent. "S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkal koprodukční film Chata na prodej a třetí řady sérií První republika a Labyrint. Stále trvá zájem o Clonu, loňskou vánoční pohádku Nejlepší přítel či distribuční snímek Přání k mání," řekl obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek. "Společnost Olympussat, která působí ve Spojených státech a vysílá ve španělštině, uzavře kontrakt s Českou televizí na vysílání čtrnácti titulů, jako jsou Případy prvního oddělení, Clona, Vraždy v kruhu nebo Detektivové od nejsvětější trojice. Polská veřejnoprávní televize TVP odvysílá dokument režiséra Martina Kubaly Chvění Petra Zusky a záznamy baletů Národního divadla, například Sólo pro nás dva a Sólo pro tři," dodal.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie