Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

01.11.2018 10:23 | Česko | ČTK

Český rozhlas (ČRo) dnes spustil regionální vysílání z Karlových Varů. Dosud v Karlovarském kraji vysílání veřejnoprávního rozhlasu pokrývala Plzeň.

 

Doba vysílání se bude postupně rozšiřovat, řekl dnes ČTK ředitel regionálního vysílání Plzeň a Karlovy Vary Zdeněk Levý.

"Postupně se Český rozhlas Karlovy Vary bude etablovat tak, aby byla plnohodnotnou stanicí, tak jako je tomu u jiných studií. Znamená to, že budeme nyní vysílat Dobré ráno z Karlovarského kraje od 5:00 do 9:00 a potom od 14:00 do 16:00 samostatné vysílání, které je většinou složeno z událostí a informací z Karlovarského kraje," řekl Levý.

Později by se podle Levého mělo vysílání rozšířit na víkendy. Budou odbavované z Karlových Varů a součástí vysílání budou předtočené pořady a zajímavosti a informace z kraje. Ve vysílání by se také měly objevit poradny pro posluchače. Po letních prázdninách příštího roku by karlovarské studio mělo dosáhnout cílového stavu, kdy bude vysílat 16 hodin denně.

Aby mohla nová stanice zaplnit celou předpokládanou vysílací dobu, musela přijmout 12 nových zaměstnanců. Celkem by tak regionální vysílání mělo zajišťovat 13 lidí a čtyři zpravodajové. Vedoucím programu nové stanice bude Radim Jehlík.

Roční rozpočet studia bude kolem osmi milionů korun. Ředitel regionálního vysílání ČRo Jan Menger ve středu při představení nové stanice řekl, že v sumě nejsou zahrnuty náklady na vysílače a na marketingovou kampaň nové stanice, na kterou ČRo vydá v prvních třech měsících 1,5 milionu korun.

Zhruba 11.000 posluchačů ČRo Karlovy Vary denně v Karlovarském kraji se 300.000 obyvateli je dobré číslo, uvedl ve středu Levý. Podle Mengera bude číslo růst, cílem ČRo je 15.000 až 20.000 posluchačů denně.

Jak dnes připomněla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která byla také jedním z prvních hostů studia, vysílání Českého rozhlasu začalo v Karlových Varech už v roce 1954. Později se Český rozhlas přestěhoval do současného působiště v Zítkově ulici. Dosud byl ale vždy pouze pobočkou plzeňského vysílání.

pošli na vybrali.sme.sk


Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

1. Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

Dezinformačné internetové stránky získavajú predajom reklamného priestoru každoročne prinajmenšom 235 miliónov dolárov.

Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

2. Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

Dvadsiaty piaty film s Jamesom Bondom ponesie názov No Time To Die (Nie je čas zomrieť).

Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

3. Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

Televízia Markíza na jeseň 2019 pokračuje ďalšou sériou seriálu z nemocničného prostredia Sestričky.

Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

4. Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

Pražský vrchný súd dnes priznal herečke Dagmar Havlovej štyri milióny korún odškodného od vydavateľstva Bauer Media za tvrdenie, že mala milenecký pomer v čase, keď jej umieral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

5. Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

Americká spoločnosť Apple je odhodlaná vynaložiť vyše šesť miliárd dolárov na pôvodné programy a filmy pre svoju plánovanú televíziu Apple TV +.

Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

6. Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

Rozprávku Čarovný kamienok bude RTVS vysielať už počas tohtoročných Vianoc na Štedrý deň.

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

7. Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

Sociálne siete Twitter a Facebook zablokovali mnoho účtov, ktoré sú podľa ich názoru spojené s dezinformačnou kampaňou Číny zameranou na hongkonské protesty.

Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

8. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

9. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

10. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Najčítanejšie