Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

01.11.2018 10:23 | Česko | ČTK

Český rozhlas (ČRo) dnes spustil regionální vysílání z Karlových Varů. Dosud v Karlovarském kraji vysílání veřejnoprávního rozhlasu pokrývala Plzeň.

 

Doba vysílání se bude postupně rozšiřovat, řekl dnes ČTK ředitel regionálního vysílání Plzeň a Karlovy Vary Zdeněk Levý.

"Postupně se Český rozhlas Karlovy Vary bude etablovat tak, aby byla plnohodnotnou stanicí, tak jako je tomu u jiných studií. Znamená to, že budeme nyní vysílat Dobré ráno z Karlovarského kraje od 5:00 do 9:00 a potom od 14:00 do 16:00 samostatné vysílání, které je většinou složeno z událostí a informací z Karlovarského kraje," řekl Levý.

Později by se podle Levého mělo vysílání rozšířit na víkendy. Budou odbavované z Karlových Varů a součástí vysílání budou předtočené pořady a zajímavosti a informace z kraje. Ve vysílání by se také měly objevit poradny pro posluchače. Po letních prázdninách příštího roku by karlovarské studio mělo dosáhnout cílového stavu, kdy bude vysílat 16 hodin denně.

Aby mohla nová stanice zaplnit celou předpokládanou vysílací dobu, musela přijmout 12 nových zaměstnanců. Celkem by tak regionální vysílání mělo zajišťovat 13 lidí a čtyři zpravodajové. Vedoucím programu nové stanice bude Radim Jehlík.

Roční rozpočet studia bude kolem osmi milionů korun. Ředitel regionálního vysílání ČRo Jan Menger ve středu při představení nové stanice řekl, že v sumě nejsou zahrnuty náklady na vysílače a na marketingovou kampaň nové stanice, na kterou ČRo vydá v prvních třech měsících 1,5 milionu korun.

Zhruba 11.000 posluchačů ČRo Karlovy Vary denně v Karlovarském kraji se 300.000 obyvateli je dobré číslo, uvedl ve středu Levý. Podle Mengera bude číslo růst, cílem ČRo je 15.000 až 20.000 posluchačů denně.

Jak dnes připomněla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která byla také jedním z prvních hostů studia, vysílání Českého rozhlasu začalo v Karlových Varech už v roce 1954. Později se Český rozhlas přestěhoval do současného působiště v Zítkově ulici. Dosud byl ale vždy pouze pobočkou plzeňského vysílání.

pošli na vybrali.sme.sk


Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

1. Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

Vedení společnosti Seznam.cz odmítlo obvinění MF Dnes, že majitel Seznamu Ivo Lukačovič zneužívá svá média pro vlastní byznysové zájmy.

Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

2. Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

Oceňujem redaktorku, že síce neskoro, ale že sa ozvala a ešte takto verejne a popísala, ako k rozhovoru došlo.

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

3. Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti poskytovania servisu monitorovacích služieb – spoločnosť Monitora, ktorá poskytuje komplexný real-time monitoring médií a pokročilé riešenie pre analýzu a meranie médií so skúsenosťami z ČR.

Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

4. Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

Svetová federácia zadávateľov reklamy (WFA) zverejnila nominácie na cenu pre Globálneho marketéra roka 2018.

Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

5. Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií.

Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

6. Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

Mediálna skupina Mafra, ktorá spadá pod koncern Agrofert zvereneckého fondu Andreja Babiša, výrazne rozšíri svoje mediálne portfólio.

Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

7. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

8. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

9. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

10. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Najčítanejšie