Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

Český rozhlas spustil vysielanie stanice Karlovy Vary

Český rozhlas (ČRo) dnes spustil regionální vysílání z Karlových Varů. Dosud v Karlovarském kraji vysílání veřejnoprávního rozhlasu pokrývala Plzeň.

 

Doba vysílání se bude postupně rozšiřovat, řekl dnes ČTK ředitel regionálního vysílání Plzeň a Karlovy Vary Zdeněk Levý.

"Postupně se Český rozhlas Karlovy Vary bude etablovat tak, aby byla plnohodnotnou stanicí, tak jako je tomu u jiných studií. Znamená to, že budeme nyní vysílat Dobré ráno z Karlovarského kraje od 5:00 do 9:00 a potom od 14:00 do 16:00 samostatné vysílání, které je většinou složeno z událostí a informací z Karlovarského kraje," řekl Levý.

Později by se podle Levého mělo vysílání rozšířit na víkendy. Budou odbavované z Karlových Varů a součástí vysílání budou předtočené pořady a zajímavosti a informace z kraje. Ve vysílání by se také měly objevit poradny pro posluchače. Po letních prázdninách příštího roku by karlovarské studio mělo dosáhnout cílového stavu, kdy bude vysílat 16 hodin denně.

Aby mohla nová stanice zaplnit celou předpokládanou vysílací dobu, musela přijmout 12 nových zaměstnanců. Celkem by tak regionální vysílání mělo zajišťovat 13 lidí a čtyři zpravodajové. Vedoucím programu nové stanice bude Radim Jehlík.

Roční rozpočet studia bude kolem osmi milionů korun. Ředitel regionálního vysílání ČRo Jan Menger ve středu při představení nové stanice řekl, že v sumě nejsou zahrnuty náklady na vysílače a na marketingovou kampaň nové stanice, na kterou ČRo vydá v prvních třech měsících 1,5 milionu korun.

Zhruba 11.000 posluchačů ČRo Karlovy Vary denně v Karlovarském kraji se 300.000 obyvateli je dobré číslo, uvedl ve středu Levý. Podle Mengera bude číslo růst, cílem ČRo je 15.000 až 20.000 posluchačů denně.

Jak dnes připomněla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která byla také jedním z prvních hostů studia, vysílání Českého rozhlasu začalo v Karlových Varech už v roce 1954. Později se Český rozhlas přestěhoval do současného působiště v Zítkově ulici. Dosud byl ale vždy pouze pobočkou plzeňského vysílání.