Fanúšikovia seriálu MOST! sa môžu vydať po jeho stopách Foto: ČT

Fanúšikovia seriálu MOST! sa môžu vydať po jeho stopách

26.02.2019 18:40 | Česko | ČTK

 Fanoušci televizního seriálu MOST! se mohou vydat po jeho stopách. Organizátor výprav industriální krajinou severu Čech zařadil cestu mezi sídlištěm Chanov, hospodou Severka či vrchem Hněvín do své nabídky. První výprava je v plánu v březnu.

 

Vyplývá to z dnešního vyjádření mluvčí projektu Offroadsafari Liběny Novotné pro ČTK.

"Seriál je plný drsného humoru, nadsázky, rozvířil hodně emocí kolem způsobu, jakým je zachycena realita dnešního Mostecka. A nesporně vzbudil taky zájem o město Most i jeho okolí. Přesně to je i naším cílem," uvedl Martin Bareš, jeden ze zakladatelů projektu, který chce ukázat kontrasty průmyslové krajiny a života v ní.

Do Mostu se přijelo podívat mnoho lidí z jiných měst už v pondělí, když poslední díl řady, která je podle České televize nejúspěšnějším komediálním seriálem poslední doby, mohli sledovat diváci i s protagonisty v hospodě Severka. Podle místních také často zastavují auta poblíž domu, v němž hlavní hrdina Luďan, jehož hraje Martin Hofmann, v Mostě žije.

Putování po druhém největším městě v Ústeckém kraji obnáší vyhlídku na Hněvíně, kam se vydal seriálový hostinský Eda na očistnou cestu a našel randícího Frantu s Dášou. V programu nechybí projížďka sídlištěm Chanov, na němž bydlí převážně Romové. Vyprávění se podle Bareše dotkne přesunutého mosteckého kostela a lidé se zastaví nejen u Luďanova domu, ale také v autoservisu pana Juliše, u Marcela a u technických služeb, kde pracoval Luďan s Frantou. Třešničkou na dortu má být posezení v hospodě Severka.

Hospoda se dočkala díky seriálu velkého zájmu. ČTK to potvrdil jeden z pravidelných návštěvníků Severky Pavel Sosnovec. "Úplně narváno jako při autogramiádě nebývá, ale je tu určitě plněji než dřív," uvedl.

První výpravy po stopách seriálových hrdinů se uskuteční 16. a 23. března. Podle Bareše není ale výlet určen jen pro fanoušky seriálu. "I těm, kteří seriál nesledovali, přiblížíme život na Mostecku a ukážeme, že tu dávno nežijeme v měsíční krajině, jak si stále většina lidí myslí. To je ostatně podstata všech našich výletů. Domácím i přespolním představujeme krásná i drsná zákoutí severozápadních Čech, krajiny plné kontrastů," uvedl Bareš.

pošli na vybrali.sme.sk


Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

1. Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

Alabamska verejnoprávna televízia (Alabama Public Television - APT) odmietla odvysielať diel obľúbeného kresleného seriálu pre deti Arthur, v ktorom sa koná sobáš potkana s jeho priateľom hrabošom.

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.

Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

3. Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

Európski filmoví tvorcovia na festivale v Cannes zverejnili manifest, ktorým podporujú dôležitosť volieb do Európskeho parlamentu.

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

4. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

5. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

6. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

7. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

8. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

9. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

10. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Najčítanejšie