Fanúšikovia seriálu MOST! sa môžu vydať po jeho stopách Foto: ČT

Fanúšikovia seriálu MOST! sa môžu vydať po jeho stopách

26.02.2019 18:40 | Česko | ČTK

 Fanoušci televizního seriálu MOST! se mohou vydat po jeho stopách. Organizátor výprav industriální krajinou severu Čech zařadil cestu mezi sídlištěm Chanov, hospodou Severka či vrchem Hněvín do své nabídky. První výprava je v plánu v březnu.

 

Vyplývá to z dnešního vyjádření mluvčí projektu Offroadsafari Liběny Novotné pro ČTK.

"Seriál je plný drsného humoru, nadsázky, rozvířil hodně emocí kolem způsobu, jakým je zachycena realita dnešního Mostecka. A nesporně vzbudil taky zájem o město Most i jeho okolí. Přesně to je i naším cílem," uvedl Martin Bareš, jeden ze zakladatelů projektu, který chce ukázat kontrasty průmyslové krajiny a života v ní.

Do Mostu se přijelo podívat mnoho lidí z jiných měst už v pondělí, když poslední díl řady, která je podle České televize nejúspěšnějším komediálním seriálem poslední doby, mohli sledovat diváci i s protagonisty v hospodě Severka. Podle místních také často zastavují auta poblíž domu, v němž hlavní hrdina Luďan, jehož hraje Martin Hofmann, v Mostě žije.

Putování po druhém největším městě v Ústeckém kraji obnáší vyhlídku na Hněvíně, kam se vydal seriálový hostinský Eda na očistnou cestu a našel randícího Frantu s Dášou. V programu nechybí projížďka sídlištěm Chanov, na němž bydlí převážně Romové. Vyprávění se podle Bareše dotkne přesunutého mosteckého kostela a lidé se zastaví nejen u Luďanova domu, ale také v autoservisu pana Juliše, u Marcela a u technických služeb, kde pracoval Luďan s Frantou. Třešničkou na dortu má být posezení v hospodě Severka.

Hospoda se dočkala díky seriálu velkého zájmu. ČTK to potvrdil jeden z pravidelných návštěvníků Severky Pavel Sosnovec. "Úplně narváno jako při autogramiádě nebývá, ale je tu určitě plněji než dřív," uvedl.

První výpravy po stopách seriálových hrdinů se uskuteční 16. a 23. března. Podle Bareše není ale výlet určen jen pro fanoušky seriálu. "I těm, kteří seriál nesledovali, přiblížíme život na Mostecku a ukážeme, že tu dávno nežijeme v měsíční krajině, jak si stále většina lidí myslí. To je ostatně podstata všech našich výletů. Domácím i přespolním představujeme krásná i drsná zákoutí severozápadních Čech, krajiny plné kontrastů," uvedl Bareš.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie