Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO) Reprofoto ČT

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

24.06.2019 21:43 | Česko | ČTK

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

 

Přenos z demonstrace na Václavském náměstí v úterý 4. června podle dřívějšího sdělení ČT vidělo v průměru 104.000 diváků a předchozí demonstraci z 21. května, také na Václavském náměstí, vidělo 109.000 lidí.

V Televizi Seznam si vysílání z demonstrace naladilo 216.000 diváků. Na on-line obsahových službách Televizeseznam.cz, Seznamzpravy.cz, Novinky.cz pak událost sledovalo 348.000 lidí. K přenosu bylo využito deset kamer, vrtulník, dron a koš zavěšený na padesátimetrovém jeřábním ramenu. Pro speciální vysílání bylo kromě studia na Andělu zřízeno i studio na Letné.

Informace v souvislosti s demonstrací si již od čtvrtka zjišťovaly tisíce lidí. "Uživatelé v souvislosti s touto událostí nejčastěji zadávali hesla jako demonstrace na Letné, demonstrace proti Babišovi a milion chvilek pro demokracii," uvedl produktový manažer vyhledávání na Seznam.cz Michal Sedláček. Právě spolek Milion chvilek (pro demokracii) budí u vyhledávajících v posledních měsících rostoucí zájem. Oproti minulé protestní akci se hledanost jeho názvu zvýšila zhruba o třetinu.

Nedělní demonstrace pořádané spolkem Milion chvilek proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové a premiérovi Andreji Babišovi se podle různých odhadů zúčastnilo 200.000 až 283.000 lidí. Nejvyšší číslo dnes uvedl operátor T-Mobile, který tak zpřesnil svůj předchozí odhad 258.000 lidí. Zhruba čtvrtmilionovou účast odhadli i organizátoři, policie operovala s číslem kolem 200.000 lidí.

Dosud byl největší demonstrací od roku 1989 zřejmě protest z dubna 2012, který na Václavském náměstí pořádaly odbory s cílem zastavit reformy vlády Petra Nečase (ODS). Podle organizátorů se jí zúčastnilo až 150.000 lidí, policie jejich počet odhadla asi na 90.000.

pošli na vybrali.sme.sk


RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

1. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

2. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

3. Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

Poukazovanie na klimatické zmeny, boj proti fast fashion, zhromaždenia na námestiach... Spoločným menovateľom všetkých revolučných aktivít sú mladí ľudia. Oni sú mnohokrát zodpovednejší voči svetu ako ich rodičia, ktorí pod tlakom povinností na mnoho vecí rezignovali. Mladí sú často zodpovednejší ako dospelí. Preto by nemali mať „detský účet“, zaslúžia si mať svoj účet navždy zadarmo. Taký je odkaz 365 banky v jej prvej kampani zameranej na študentov.

Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

4. Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

Dezinformácie a nárast nedôvery v očkovanie patrí k zásadným rizikám ohrozujúcim zdravie a životy ľudí na všetkých kontinentoch.

Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

5. Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

 Mediální dům Mafra se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS).

Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

6. Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

Vydavateľstvo Petit Press, ktoré v regiónoch okrem týždenníkov MY a  denníka Korzár, vydáva aj schránkové tituly ECHO, kupuje tretiu najväčšiu sieť schránkových novín na Slovensku - Pardon. O akvizícii informuje vydavateľstvo tlačovou správou.

Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

7. Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

Americká spoločnosť Twitter prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť zablokovala účty vodcovi kubánskych komunistov Raúlovi Castrovi, jeho dcére Mariele a tiež desiatkam novinárom zo štátnych médií.

Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

8. Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané studentský Oscar.

O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

9. O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

Dráma Nech je svetlo režiséra Marka Škopa, ktorá vznikla v slovensko-českej koprodukcii s Milanom Ondríkom v hlavnej úlohe,zabojuje o Oscara za najlepší medzinárodný hraný film.

Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

10. Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, spustila sériu prieskumov počúvanosti regionálnych rádií. Ako prvé zmonitorovali počúvanosť Trnavského rádia. Z výsledkov vyplýva, že Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie rádiá.

Najčítanejšie