ČRo s novými spravodajcami v Berlíne, Moskve a Varšave

ČRo s novými spravodajcami v Berlíne, Moskve a Varšave Ilustr. foto ČRo

Český rozhlas (ČRo) vymění od srpna zahraniční zpravodaje v Berlíně, Moskvě a Varšavě. Do Moskvy nastupuje Ivana Milenkovičová ze zahraniční redakce.

 

Martin Dorazín, kterého střídá, bude nově zpravodajem ve Varšavě. Pavla Poláka v Berlíně vystřídá další reportér zahraniční redakce Václav Jabůrek. Rozhlas to oznámil v tiskové zprávě, o změnách bude dnes informovat radu ČRo. Zahraniční zpravodajové ČRo jsou dále v Pekingu, Káhiře, Bratislavě, Bruselu, Londýně a Washingtonu.

"Polsko je nejen sousední zemí, je také zemí, se kterou má Česká republika důležité vztahy. Je největším partnerem v rámci zemí visegrádské čtyřky. Je to zároveň pátá nejlidnatější země Evropské unie, pokud již nepočítáme odcházející Velkou Británii...Jsem proto rád, že budeme tuto zemi znovu sledovat díky našemu člověku přímo na místě," uvedl vedoucí Zahraniční redakce Českého rozhlasu David Koubek.

Milenkovičová vystudovala politologii a žurnalistiku na Masarykově Univerzitě v Brně, před příchodem do Českého rozhlasu byla redaktorkou a reportérkou v zahraniční redakci Lidových novin. Před tím vedla zahraniční redakci portálu iDnes.cz.

Jabůrek vystudoval marketingovou komunikaci a PR a mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze. V Českém rozhlase pracuje od začátku roku 2015, mimo jiné za mixážním pultem, ale především v zahraniční redakci.

Dorazín je zkušeným zahraničním zpravodajem a reportérem, v současné době působí jako zpravodaj v Rusku. Pracoval i pro Českou televizi, s rozhlasovým mikrofonem procestoval Balkán, státy bývalé Ruské federace i místa válečných konfliktů. V Polsku a Pobaltí působil jako zpravodaj v letech 2005 - 2009.