Česká televízia potvrdila účasť na Eurovision Song Contest

Česká televízia potvrdila účasť na Eurovision Song Contest Foto: EBU/ČT

Česká televize zahájila přípravy na další ročník Eurovision Song Contest, která se v příštím roce uskuteční na Ukrajině. Výběr písně, která bude Česko reprezentovat, je otevřen autorům z celého světa a opět se jej ujme porota, ve které zasednou hudební odborníci.

V letošním roce se soutěž Eurovision Song Contest uskutečnila ve švédském Stockholmu a Českou republiku zde reprezentovala Gabriela Gunčíková s písní „I Stand". Poprvé v historii se podařilo české písni probojovat do finále. Česká republika tak měla možnost představit se 204 miliónům diváků ve 42 zemích. Obě semifinále a finále na kanálech ČT1 a ČT2 dokázala k televizním obrazovkám přitáhnout bezmála 2 miliony diváků.

„Jsem moc rád, že opět dostaneme příležitost reprezentovat Českou republiku v největší světové zábavné show. Naší prioritou je neustále zvyšovat kvalitu, a to jak ve výběru soutěžní písně a interpreta, tak v prezentaci na samotné soutěži," říká vedoucí dramaturg centra zábavné tvorby Jan Bors.

Eurovision Song Contest je hudební soutěž pořádaná aktivními členy Evropské vysílací unie. Jedná se o nejsledovanější nesportovní událost na světě, kterou kromě zúčastněných zemí přenáší i Austrálie, Brazílie, Japonsko a USA. Jde o jeden z nejdéle běžících pořadů v televizní historii – první ročník se uskutečnil v roce 1956. Mezi nejvýraznější vítěze soutěže patří ABBA, Celine Dion, Julio Iglesias, Olivia Newton-John, Cliff Richard, Loreen a řada dalších.