ČT otvorila v Brne nové štúdio za 350 miliónov korún Foto: ČT

ČT otvorila v Brne nové štúdio za 350 miliónov korún

03.10.2016 11:52 | Česko | ČTK

Česká televize dnes slavnostně otevřela nové studio v Brně-Líšni. Investice do budovy v bývalém areálu Zetoru a do zařízení dosáhla přibližně 350 milionů korun.

 

 

Zázemí ve studiu našlo všech zhruba 250 zaměstnanců. Obě budovy v centru Brna, kde dosud Česká televize sídlila, prodá ve veřejné dražbě.

Stavba nového brněnského studia začala na podzim 2014 a trvala 16 měsíců. Objekt zahrnuje tři samostatná studia. Jedno je určené pro zpravodajství, ve druhém vznikají studiové pořady. Největší plochu, a to 330 metrů čtverečních, zabírá studio, které umožní vyrábět i náročné dramatické projekty.

"Jsem především rád, že Česká televize není jen pražskou televizí, ale že je televizí, která věnuje velkou pozornost rozvoji svých regionálních studií. A to, že jedna z největších investic v posledních letech byla realizována právě tady v Brně, je toho jednoznačným důkazem," řekl novinářům při otevření studia premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Z celkové investice 350 milionů korun šlo 274 milionů do samotné stavby, dále 32 milionů do osvětlovací techniky a dalších 45 milionů korun do televizních technologií.

"Otevřením brněnského studia získává Brno ten nejmodernější televizní komplex, který zatím v České republice vznikl. Díky tomu tady bude možnost pracovat na nejmodernějších technologiích a na nejnovějších zpravodajských systémech," řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Brněnské studio letos slaví 55. výročí od zahájení prvního vysílání. Obě budovy v centru Brna ČT prodá ve veřejné dražbě. Součet vyvolávacích cen je přes 100 milionů korun, které se vrátí do rozpočtu ČT.

Sledujte novinky z českých médií.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie