Na Berlinale bude súťažiť koprodukčný film slovenského režiséra (VIDEO) Foto z filmu

Na Berlinale bude súťažiť koprodukčný film slovenského režiséra (VIDEO)

11.01.2019 21:33 | Filmy | ČTK

V sekcii filmov pre deti a mládež bude na jednom z najväčších medzinárodných filmových festivalov Berlinale súťažiť aj krátky animovaný film Môj papierový drak slovenského režiséra Martina Smatanu.

 

Film vznikol v koprodukcii s českými a poľskými partnermi a český Štátny fond kinematografie. Tohtoročné Berlinale sa bude konať od 7. do 17. februára.

Film Môj papierový drak sa objaví v sekcii Generation. Na prestížnom festivale je od roku 1978 určená pre filmy pre deti a mládež. Predstavuje aktuálny výber dlhometrážnych i krátkometrážnych hraných i animovaných filmov z tejto oblasti. Detská porota udeľuje v tejto sekcii cenu Krištáľový medveď zvlášť pre krátkometrážye a pre dlhometrážny film.

Film Môj papierový drak vznikol v koprodukcii BFILM.cz, FAMU a poľského štúdia čata. Rozpráva príbeh chlapca, ktorý navštevuje svojho starnúceho dedka. Pri prvej návšteve spolu v plnej sile púšťajú draka. Pri ďalšej schôdzke už je dedo nesvoj, a keď sú spolu vonku, chlapec zistí, že ​​dedo je tenký ako papier, je cez neho takmer vidieť a silný vietor ho dvíha zo zeme, dedo vlaje vo vzduchu a mizne vysoko na oblohe. Chlapec zostáva sám.

Keď príde tretíkrát do Dedovho domu, je dom prázdny. Vidí len fotografiu, na ktorej je s dedom. Berie draka, ide s ním von a púšťa ho do oblakov a zrazu vidí, že sa drak zmenil, pripomína jeho deda, ktorý sa usmieva a chlapcovi máva. Sú spolu šťastní, pretože povrázok ich spája a môžu stráviť nejaký čas spoločne.

Predsedníčkou poroty 69. ročníka filmového festivalu Berlinale bude známa francúzska herečka Juliette Binoche. Nositeľka prestížného Oscara, ktorého dostala v roku 1996 za vedľajšiu úlohu vo filme Anglický pacient.

pošli na vybrali.sme.sk


V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

1. V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

V centre Berlína sa pobili desiatky fanúšikov dvoch súperiacich YouTuberov, ktorí sa na internete zahŕňali nadávkami. Polícia musela nasadiť obušky a slzný plyn, pri zákroku zaistila tiež dva nože.

Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

2. Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

SMS správa medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom o odj…ní nejakého „čuráka“ nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta. Haščák mal s Kočnerom podľa vyšetrovateľa, ktorý skúmal ich vzájomnú komunikáciu, „veľmi blízky a priateľský vzťah.“

Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

3. Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom nadačných aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto.

Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

4. Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

Denník N zverejnil prvé podrobnosti z uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktoré ukazujú ako vyzeral mechanizmus vydierania vplyvných ľudí, pri ktorom mu okrem bývalej milenky Aleny Zsuzsovej vypomáhali aj ďalší.

Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

5. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

7. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

8. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

9. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

10. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Najčítanejšie