Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

14.09.2015 16:22 | Hoaxy | mk

Cez víkend sa na facebooku obrovskou rýchlosťou šíril obrázok s vymysleným nenávistným citátom o moslimoch, ktorý bol pripísaný hercovi Milanovi Lasicovi.

 

 

Napriek tomu, že autorom bola recesistická stránka na Facebooku, mnohí čitatelia upozorňovali, že ide o zjavný podvod. Veľa ľudí to šírilo ďalej – s plnou vážnosťou a ďalšími nenávistnými komentármi. „Aj keby to nepovedal Lasica, je to pravda," písali.

Viac: Nezdieľajte text Lasicu o moslimoch, je to podvrh

Aj potom, ako sa recesistická stránka s názvom "Drž hubu a upleť mi sveter" Milanovi Lasicovi ospravedlnila a viackrát čitateľov upozornila, že šlo z ich strany o virálny vtip, citát poprela aj manželka Lasicu, citát sa šíri ďalej.
Obrázok s fotkou herca a vymysleným citátom si žije vlastným životom, na mnohých miestach zmizol pôvodný zdroj. Citát vo veľkom zdieľajú rôzne stránky, aj tie proti proti utečencom, či proruské.

„Stačilo poskladať zmes lži, ktoré reprezentujú pohlaď väčšiny obyvateľstva na ľudí z arabských krajín a vložiť ich na jeden obrázok s morálnou autoritou. Uvedomujeme si, že sme prihodili par polienok do vatry idiotom, ktorí zneužívajú momentálne nálady medzi ľuďmi, aby cez lži a nenávisť budovali svoju kariéru (pozdravujeme do Bystrice), ale zároveň si uvedomujeme, že je naša spoločnosť úplne bezbranná proti šíreniu lží, ktoré za pár mesiacov dostali spoločnosť do stavu konštantnej hystérie a aj takto sme na tento problém chceli upozorniť," napísal admin stránky.

Po skúsenosti so zdieľaním ich virálneho výtvoru aj po upozornení, že ide o hoax, obrázok zmazali. „Keď je jeden človek schopný za par minút vytvoriť podobný viral, ako sa asi šíria lži a propaganda zo zdrojov, ktoré do toho investujú milióny rubľov ročne." napísali.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

1. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

2. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

3. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

4. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

5. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

6. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

7. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

8. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

9. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

10. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Najčítanejšie