Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

14.09.2015 16:22 | Hoaxy | mk

Cez víkend sa na facebooku obrovskou rýchlosťou šíril obrázok s vymysleným nenávistným citátom o moslimoch, ktorý bol pripísaný hercovi Milanovi Lasicovi.

 

 

Napriek tomu, že autorom bola recesistická stránka na Facebooku, mnohí čitatelia upozorňovali, že ide o zjavný podvod. Veľa ľudí to šírilo ďalej – s plnou vážnosťou a ďalšími nenávistnými komentármi. „Aj keby to nepovedal Lasica, je to pravda," písali.

Viac: Nezdieľajte text Lasicu o moslimoch, je to podvrh

Aj potom, ako sa recesistická stránka s názvom "Drž hubu a upleť mi sveter" Milanovi Lasicovi ospravedlnila a viackrát čitateľov upozornila, že šlo z ich strany o virálny vtip, citát poprela aj manželka Lasicu, citát sa šíri ďalej.
Obrázok s fotkou herca a vymysleným citátom si žije vlastným životom, na mnohých miestach zmizol pôvodný zdroj. Citát vo veľkom zdieľajú rôzne stránky, aj tie proti proti utečencom, či proruské.

„Stačilo poskladať zmes lži, ktoré reprezentujú pohlaď väčšiny obyvateľstva na ľudí z arabských krajín a vložiť ich na jeden obrázok s morálnou autoritou. Uvedomujeme si, že sme prihodili par polienok do vatry idiotom, ktorí zneužívajú momentálne nálady medzi ľuďmi, aby cez lži a nenávisť budovali svoju kariéru (pozdravujeme do Bystrice), ale zároveň si uvedomujeme, že je naša spoločnosť úplne bezbranná proti šíreniu lží, ktoré za pár mesiacov dostali spoločnosť do stavu konštantnej hystérie a aj takto sme na tento problém chceli upozorniť," napísal admin stránky.

Po skúsenosti so zdieľaním ich virálneho výtvoru aj po upozornení, že ide o hoax, obrázok zmazali. „Keď je jeden človek schopný za par minút vytvoriť podobný viral, ako sa asi šíria lži a propaganda zo zdrojov, ktoré do toho investujú milióny rubľov ročne." napísali.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie