O2 rozdáva 5 GB dát! Pozrite sa, ako ich môžete získať

O2 rozdáva 5 GB dát! Pozrite sa, ako ich môžete získať

O2 rozdáva dáta, zároveň zjednodušuje portfólio hlasových, SMS a dátových balíčkov.

Všetci zákazníci O2 môžu získať od soboty 28. apríla až 5 GB dát navyše bez rozdielu, či už nejaký dátový balíček využívajú, alebo nie. Ponuka platí aj pre nových zákazníkov, ktorí si chcú otestovať 4G sieť od O2 aktuálne dostupnú už pre vyše 93 % ľudí na Slovensku.

„Vlani na jeseň sme predstavili rýchlu 4G LTE sieť pre vyše 90 % ľudí na Slovensku. Vo februári sme na tejto infraštruktúre umožnili využívať novú tarifu programu Internet na doma s prakticky neobmedzeným množstvom dát. Teraz dávame všetkým zákazníkom, verným aj tým novým, možnosť vyskúšať si, aké to je surfovať v rýchlej 4G sieti so špičkovým pokrytím obyvateľstva,“ hovorí Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia.

Bonusové dáta v novej sieti

Počas mesiacov máj až jún si budú môcť všetci zákazníci O2 overiť, že nová 4G sieť od O2 je dostupná, rýchla a spoľahlivá. Od 28. apríla si môžu všetci existujúci zákazníci bezplatne aktivovať bonusové dáta s objemom 5 GB prostredníctvom portálu alebo mobilnej aplikácie Moje O2. Noví zákazníci ich môžu získať rovno počas aktivácie SIM karty. Zákazníci s dobíjaním kreditu získajú 5 GB balíček dát na 30 dní, zákazníci s platbou na faktúru ich môžu využívať vo fakturačnom období, v ktorom si ich aktivovali, a ak ich nedočerpajú, vďaka službe Datahit sa im prenesú do ďalšieho fakturačného obdobia. Ak má zákazník už aktivovaný ktorýkoľvek dátový balíček, bonusové dáta sa čerpajú ako prvé v poradí. Zákazníci môžu získať bonusové dáta do 30. júna.

Zjednodušenie portfólia v oblasti balíčkov

O2 od 28. apríla pristupuje aj k zmenám v ponuke vybraných hlasových, dátových a SMS balíčkov pre programy O2 Fér, Moja Firma, O2 Paušál a O2 Dáta. Od uvedeného dátumu zanikne možnosť aktivácie vybraných hlasových a SMS balíkov, k dátovým balíkom bude existovať výhodnejšia alternatíva v podobe nového 1GB balíčka. Zákazníci, ktorí využívajú automatickú prolongáciu služby, budú môcť balíčky využívať aj naďalej, pokiaľ reaktivácia nebude prerušená z dôvodu nedostatočnej výšky kreditu alebo z dôvodu deaktivácie zákazníkom. O2 pristupuje k týmto zmenám pre zjednodušenie a sprehľadnenie portfólia, ako aj pre klesajúci záujem o tieto balíčky. Zákazníci čoraz viac uprednostňujú neobmedzené volania a SMS s O2 Paušálom už za 20 €, ktorého súčasťou sú aj dáta a telefón.

Nový balíček O2 internet 1GB

Spolu s rušením aktivácie dátových balíkov vzniká aj nový dátový balík O2 internet 1 GB v cene 5 eur, ktorí budú môcť využiť zákazníci programu O2 Fér a Moja Firma. Zákazníci si ho môžu navýšiť v plnej výške v rovnakej cene ako pri aktivácii.
Existujúci zákazníci s pôvodnými balíčkami Internet S/M/L/XL majú možnosť prejsť na nový balíček okamžite jeho aktiváciou. Pôvodný balíček tým zaniká a v prípade zákazníkov s platbou na faktúru bude účtovaný alikvotne, pričom disponuje plným objemom dát.

Zmena v programe O2 Internet s bonusom Mini

O2 pristúpilo od 28. apríla aj k ukončeniu nových aktivácií programu O2 Internet s bonusom Mini. Zároveň už existujúci zákazníci programu si nebudú môcť zakúpiť k tejto službe zariadenie s mesačnou platbou. „Dôvodom ukončenia aktivácií sú výhodnejšie alternatívy v podobe programu O2 Dáta, ktorý umožňuje zákazníkom využiť väčší objem dát a zároveň s nimi môže aj telefonovať a SMSkovať, resp. pre zákazníkov programu O2 Fér na faktúru aj nový dátový balíček O2 internet 1GB,“ doplnila Tereza Molnár.