Zuckerberg bude dnes v Bruseli vysvetľovať otázky ohľadom ochrany osobných údajov, môžete ho sledovať naživo

Zuckerberg bude dnes v Bruseli vysvetľovať otázky ohľadom ochrany osobných údajov, môžete ho sledovať naživo reprofoto youtube/

Zakladateľ a šéf spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg príde dnes (v utorok) o 18:00 do Európskeho parlamentu, kde sa stretne s predsedom EP Antoniom Tajanim a zúčastní sa Konferencie predsedov politických skupín EP.

Na stretnutí, ktoré sa začne približne o 18:20 bude aj predseda EP a spravodajca Výboru pre občianske práva, spravodlivosť a vnútorné veci. Stretnutie sa koná v tom istom týždni, kedy vstupuje do platnosti nová európska smernica na ochranu osobných údajov (GDPR), ktorá znamená nové globálne pravidlá pre ochranu osobných dát spotrebiteľov.

Výnimočne, po prvý raz, bude priebeh stretnutia Konferencie predsedov vysielaný naživo a webstreamovaný.
Cieľom stretnutia je umožniť členom príslušných výborov uskutočniť hĺbkovú analýzu všetkých aspektov, ktoré sa týkajú ochrany osobných údajov. Osobitný dôraz bude kladený na možný dopad na volebné procesy v Európe.

Prioritou Európskeho parlamentu je zaistiť fungovanie digitálneho trhu s vysokou úrovňou ochrany osobných údajov, efektívnymi pravidlami copyrightu a ochranou práv spotrebiteľov. Internetové giganty musia niesť zodpovednosť za to, čo publikujú, vrátane zjavne falošných správ a ilegálneho obsahu. Slobodu musí sprevádzať aj zodpovednosť, píše EP.
„Považujem za veľmi pozitívne, že zakladateľ Facebooku prijal naše pozvanie a príde osobne na stretnutie so zástupcami 500 miliónov Európanov. Tiež oceňujem, že akceptoval moju žiadosť, aby bolo stretnutie otvorené všetkým občanom,“ povedal predseda EP A. Tajani.

Živý prenos bude možné sledovať tu:

Webstreaming: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/schedule/

Live broadcast: na EbS+: https://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm?page=2&date=05/22/2018)

EP Facebook Live: https://www.facebook.com/europeanparliament/