Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou Reprofoto TV Facebook

Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou

08.10.2018 21:49 | Internet | ČTK

Nové zariadenie vyvoláva viacero otázok a obáv.

 

Spoločnosť Facebook uvádza na trh prvé elektronické zariadenia pod vlastnou značkou. Ide o prístroj, ktorý je vybavený obrazovkou a kamerou a ktorý má zjednodušiť videohovory. Podľa analytikov však nie je isté, či ľudia budú ochotní otvoriť svoje domovy kamere prepojenej s internetom, ktorú predáva firma s pochybnými záznamami o ochrane súkromia používateľov, napísala agentúra AP.

Nový prístroj sa volá Portal. Facebook uvádza, že jeho zariadenie umožní komunikovať s viac ako dvoma miliardami užívateľov medzi sebou, bez toho aby sa museli zaoberať tým, kde sa práve nachádzajú a používať viacero ovládacích prvkov. Prístroj je vybavený kamerou, ktorá využíva umelú inteligenciu k automatickému zameraniu a zaostrovaniu na ľudí, ktorí sa počas hovoru pohybujú. Práve kamera s umelou inteligenciou v domácnostiach môže vyvolať ďalšie otázky ohľadom ochrany súkromia.

Je to prvé elektronické zariadenie, ktoré uvádza Facebook na trh pod svojou značkou. Má zjednodušiť videohovory, je vybavené obrazovkou a kamerou s umelou inteligenciou. Facebook oznámil, že nebude ukladať video z Portalu vo svojich dátových centrách. Prístroj umožní užívateľom vypnúť kameru a mikrofón jedným poklepom a zamknúť ich číselným kódom. Prístroj má aj kryt kamery, ktorá má zabrániť nahrávaniu.

Facebook ponúkne nový prístroj v dvoch veľkostiach - menšie s obrazovkou s uhlopriečkou desať palcov (25,4 cm) bude stáť 199 dolárov, väčšia s uhlopriečkou obrazovky 15,6 palca (39,6 cm) potom bude za 349 dolárov. Oba modely budú mať reproduktor s pripojením k internetu. Prístroj umožní tiež prepojiť hovory prostredníctvom aplikácie Facebook Messenger, čo znamená, že cez Portal sa bude možné spojiť aj s ľuďmi, ktorí ho nebudú používať.

Facebook tento rok v oblasti ochrany súkromia prežíva náročný rok. Na jar sa stal terčom kritiky po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa. Koncom septembra potom Facebook oznámil, že odhalil bezpečnostnú chybu, ktorá umožnila hackerom prístup k približne 50 miliónom účtov na tejto sociálnej sieti.

pošli na vybrali.sme.sk


Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

1. Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

Kniha novinára  Jaroslava Kmenta Český špión Erwin van Haarlem sa stala námetom pre hollywoodsky film. Autorovi a investigativnemu novinárovi ponúkol spoluprácu producent a scenárista David Klawans.

Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

2. Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

Predseda Smeru Robert Fico bude vo štvrtok hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

3. Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

Filmová rozprávka Tri oriešky pre Popolušku je nielen pre divákov na Slovensku a Česku, ale aj v Nemecku jedným zo symbolov Vianoc.

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

4. Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.

ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

5. ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

´Ndrangheta v prvých rokoch nášho storočia ešte viac zbohatla a presadila sa aj na medzinárodnej úrovni. Dávno totiž vyrovnala krok s globálnym trhom a investovala do obchodných aktivít...

Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

6. Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

Bývalý minister vnútra a poslanec Smeru Robert Kaliňák vo štvrtok zvolal tlačovú besedu, na ktorej kritizoval spravodajské médiá. Naopak mal potrebu zastať sa webu, ktorý šíri hoaxy, antisemitizmus a medicínske bludy.

Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

7. Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

To, aké články pôjdu alebo nepôjdu do novín, v nezávislých novinách rozhoduje šéfredaktor. Inzercia je označená a mnohé médiá si dávajú pozor, aby aj platená inzercia bola korektná, antikampaň do novín nepúšťajú. To, čo predviedol majiteľ novín, je ukážkovým príkladom zneužitie novín na nekorektnú špinavú kampaň pred voľbami. Pokračovanie.

YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

8. YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

Internetoví giganti YouTube a Facebook ovládajú dokopy 56 percent trhu s videoreklamou na internete.

Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

9. Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

Americká polícia v noci na dnes zhruba na dve hodiny evakuovala sídlo televíznej stanice CNN v New Yorku kvôli hláseniu, že v budove bolo ukrytých päť výbušných zariadení.

Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

10. Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

Hnutie OĽaNO vyzýva všetkých predsedov samosprávnych krajov, primátorov miest a starostov obcí na Slovensku.

Najčítanejšie