Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou Reprofoto TV Facebook

Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou

08.10.2018 21:49 | Internet | ČTK

Nové zariadenie vyvoláva viacero otázok a obáv.

 

Spoločnosť Facebook uvádza na trh prvé elektronické zariadenia pod vlastnou značkou. Ide o prístroj, ktorý je vybavený obrazovkou a kamerou a ktorý má zjednodušiť videohovory. Podľa analytikov však nie je isté, či ľudia budú ochotní otvoriť svoje domovy kamere prepojenej s internetom, ktorú predáva firma s pochybnými záznamami o ochrane súkromia používateľov, napísala agentúra AP.

Nový prístroj sa volá Portal. Facebook uvádza, že jeho zariadenie umožní komunikovať s viac ako dvoma miliardami užívateľov medzi sebou, bez toho aby sa museli zaoberať tým, kde sa práve nachádzajú a používať viacero ovládacích prvkov. Prístroj je vybavený kamerou, ktorá využíva umelú inteligenciu k automatickému zameraniu a zaostrovaniu na ľudí, ktorí sa počas hovoru pohybujú. Práve kamera s umelou inteligenciou v domácnostiach môže vyvolať ďalšie otázky ohľadom ochrany súkromia.

Je to prvé elektronické zariadenie, ktoré uvádza Facebook na trh pod svojou značkou. Má zjednodušiť videohovory, je vybavené obrazovkou a kamerou s umelou inteligenciou. Facebook oznámil, že nebude ukladať video z Portalu vo svojich dátových centrách. Prístroj umožní užívateľom vypnúť kameru a mikrofón jedným poklepom a zamknúť ich číselným kódom. Prístroj má aj kryt kamery, ktorá má zabrániť nahrávaniu.

Facebook ponúkne nový prístroj v dvoch veľkostiach - menšie s obrazovkou s uhlopriečkou desať palcov (25,4 cm) bude stáť 199 dolárov, väčšia s uhlopriečkou obrazovky 15,6 palca (39,6 cm) potom bude za 349 dolárov. Oba modely budú mať reproduktor s pripojením k internetu. Prístroj umožní tiež prepojiť hovory prostredníctvom aplikácie Facebook Messenger, čo znamená, že cez Portal sa bude možné spojiť aj s ľuďmi, ktorí ho nebudú používať.

Facebook tento rok v oblasti ochrany súkromia prežíva náročný rok. Na jar sa stal terčom kritiky po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa. Koncom septembra potom Facebook oznámil, že odhalil bezpečnostnú chybu, ktorá umožnila hackerom prístup k približne 50 miliónom účtov na tejto sociálnej sieti.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie