Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou Reprofoto TV Facebook

Facebook prináša prvé elektronické zariadenie pod vlastnou značkou

08.10.2018 21:49 | Internet | ČTK

Nové zariadenie vyvoláva viacero otázok a obáv.

 

Spoločnosť Facebook uvádza na trh prvé elektronické zariadenia pod vlastnou značkou. Ide o prístroj, ktorý je vybavený obrazovkou a kamerou a ktorý má zjednodušiť videohovory. Podľa analytikov však nie je isté, či ľudia budú ochotní otvoriť svoje domovy kamere prepojenej s internetom, ktorú predáva firma s pochybnými záznamami o ochrane súkromia používateľov, napísala agentúra AP.

Nový prístroj sa volá Portal. Facebook uvádza, že jeho zariadenie umožní komunikovať s viac ako dvoma miliardami užívateľov medzi sebou, bez toho aby sa museli zaoberať tým, kde sa práve nachádzajú a používať viacero ovládacích prvkov. Prístroj je vybavený kamerou, ktorá využíva umelú inteligenciu k automatickému zameraniu a zaostrovaniu na ľudí, ktorí sa počas hovoru pohybujú. Práve kamera s umelou inteligenciou v domácnostiach môže vyvolať ďalšie otázky ohľadom ochrany súkromia.

Je to prvé elektronické zariadenie, ktoré uvádza Facebook na trh pod svojou značkou. Má zjednodušiť videohovory, je vybavené obrazovkou a kamerou s umelou inteligenciou. Facebook oznámil, že nebude ukladať video z Portalu vo svojich dátových centrách. Prístroj umožní užívateľom vypnúť kameru a mikrofón jedným poklepom a zamknúť ich číselným kódom. Prístroj má aj kryt kamery, ktorá má zabrániť nahrávaniu.

Facebook ponúkne nový prístroj v dvoch veľkostiach - menšie s obrazovkou s uhlopriečkou desať palcov (25,4 cm) bude stáť 199 dolárov, väčšia s uhlopriečkou obrazovky 15,6 palca (39,6 cm) potom bude za 349 dolárov. Oba modely budú mať reproduktor s pripojením k internetu. Prístroj umožní tiež prepojiť hovory prostredníctvom aplikácie Facebook Messenger, čo znamená, že cez Portal sa bude možné spojiť aj s ľuďmi, ktorí ho nebudú používať.

Facebook tento rok v oblasti ochrany súkromia prežíva náročný rok. Na jar sa stal terčom kritiky po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa. Koncom septembra potom Facebook oznámil, že odhalil bezpečnostnú chybu, ktorá umožnila hackerom prístup k približne 50 miliónom účtov na tejto sociálnej sieti.

pošli na vybrali.sme.sk


Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka vraj spáchal samovraždu

1. Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka vraj spáchal samovraždu

Muž z policajného portrétu, ktorý v septembri zverejnila prokuratúra v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka, spáchal v stredu samovraždu.

Do kín prichádza film o kontroverznom Zdeňkavi Tomanovi, ktorý sa nezastavil pred ničím

2. Do kín prichádza film o kontroverznom Zdeňkavi Tomanovi, ktorý sa nezastavil pred ničím

Sedem rokov po OBČIANSKOM PREUKAZE a štrnásť rokov po filme ŽELARY, ktorý získal nomináciu na Oscara za najlepší cudzojazyčný film, prichádza Ondřej Trojan s príbehom z temného a málo zmapovaného obdobia 1945 – 48.

Tvorcovia nového slovenského filmu sa radili s Michaelom Duglasom

3. Tvorcovia nového slovenského filmu sa radili s Michaelom Duglasom

Režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták a kameraman Martin Žiaran s produkčnej spoločnosti DNA sa včera podvečer nášho času v New Yorku stretli s americkým hercom Michaelom Douglasom. 

Bývalý agent FBI dal tajné dokumenty novinárom, dostal štyri roky

4. Bývalý agent FBI dal tajné dokumenty novinárom, dostal štyri roky

Štyri roky väzenia prinieslo bývalému agentovi amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) poskytnutie dôverných informácií médiám.

Knižný kompas. Toto sú TOP autori a knižné hity

5. Knižný kompas. Toto sú TOP autori a knižné hity

Ak máte radi knihy, tieto mená určite poznáte: Karika, Coddington, Soltész, Homolová Tóthová, Tormová, ale aj Coelho, EL James, Moyesová, či Backman.

Francúzsky výrobca ponúka voňavku z odpadu parfumového priemyslu

6. Francúzsky výrobca ponúka voňavku z odpadu parfumového priemyslu

Francúzsky výrobca luxusných parfumov Etat Libre d'Orange predáva voňavku vyrábanú za použitia odpadu po produkcii iných voňaviek.

Rostás prišiel do konfliktu s redaktorom RTVS, chcel mať šou naživo

7. Rostás prišiel do konfliktu s redaktorom RTVS, chcel mať šou naživo

Redaktor RTVS Ladislav Ďurkovič chcel dať priestor na vyjadrenie Tiborovi Rostásovi, ten z toho chcel urobiť šou naživo.

Křetínský chce vraj kúpiť podiel vo francúzskom denníku Le Monde

8. Křetínský chce vraj kúpiť podiel vo francúzskom denníku Le Monde

Český miliardár Daniel Křetínský jedná s francúzskym finančníkom o kúpe podielu vo francúzskom denníku Le Monde.

Premiér: Rezort diplomacie sa stal terčom kybernetického útoku

9. Premiér: Rezort diplomacie sa stal terčom kybernetického útoku

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa stalo terčom kybernetického útoku.

Svrčeková odchádza z pozície hovorkyne SaS

10. Svrčeková odchádza z pozície hovorkyne SaS

Na komunikačnom oddelení strany Sloboda a solidarita sú zmeny.

Najčítanejšie