Info.cz a Zdroj.cz sa spojili, za novým vydavateľstvom je Křetinský a Tkáč

Info.cz a Zdroj.cz sa spojili, za novým vydavateľstvom je Křetinský a Tkáč Foto: EPHolding

Český zpravodajský server Info.cz a agregátor zpráv Zdroj.cz se spojily pod nové vydavatelství Info.cz Online Media (IOM).

 

Nový projekt bude využívat primárně doménu Info.cz. Oznámil to dnes šéfredaktor Info.cz Michal Půr.

Vlastníky nového vydavatelství IOM budou na jedné straně Czech Media Invest (CMI) podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a na straně druhé společnost Fount. V té figurují ředitel komunikace skupiny PPF a někdejší mluvčí prezidenta Václava Klause Radim Ochvat a majitel komunikační agentury C&B Tomáš Jirsa.

Management společnosti připravuje řadu nových formátů, se kterými postupně seznámí čtenáře a veřejnost v následujících týdnech a měsících. Šéfredaktorem Info.cz zůstane Půr, v roli vydavatele jej doplní Jirsa.

"Měli jsme v řadě ohledů podobnou strukturu čtenářů. Zároveň nám všem po zemětřesení na českém mediálním trhu z posledních let chybí jasně definované zpravodajské a názorové médium, které do veřejného prostoru vrátí kvalitní názorovou diskusi. Z obou dosavadních projektů proto bereme to, co pokládáme za užitečné pro naše čtenáře. Spojená redakce nám umožní více se zaměřit na kvalitu zpravodajství, komentářů i analýz," uvedl Půr.

Info.cz vznikl na podzim roku 2016 jako portál Czech Media Center pro seriózní žurnalistiku a v prosinci 2018 měl 700.000 unikátních uživatelů. Zdroj.cz byl založený na začátku minulého roku jako agregátor novinek z internetu.