Angela Merkleová oznámila na facebooku, že odchádza z facebooku (VIDEO) Reprofoto FB A. Merkel

Angela Merkleová oznámila na facebooku, že odchádza z facebooku (VIDEO)

01.02.2019 14:57 | Internet | ČTK, mk

Nemecká kancelárka Angela Merkelová ruší svoj osobný facebookový účet. Sama to dnes oznámila vo videu zverejnenom práve na facebooku.

 

Dôvodom je nedávny odchod z čela najsilnejšej strany Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

Facebookové stránky dlhoročné šéfky nemeckej vlády majú viac ako ako 2,5 milióna sledovateľov. Je to najviac zo všetkých nemeckých politikov a viac než má napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron.

"Dnes vám chcem poďakovať za silnú podporu mojej facebookovej stránky," uviedla Merkelová vo videu. "Viete, že už nie som šéfkou CDU, a preto zavriem svoju facebookovú stránku," dodala.

Na facebookovom profile Angely Merkelovej sú aj správy z jej bežného života, napríklad, že rada chodí na operu a má rada Richarda Wagnera. Jej obľúbeným filmom je romantická dráma Spomienky na Afriku z roku 1985 a jej snom je podniknúť cestu po Transsibírskej magistrále z Moskvy do Vladivostoku. Rada číta ruských klasikov Tolstého a Dostojevského.

Merkelová dnes vyzvala svojich fanúšikov, aby naďalej sledovali jej prácu kancelárky prostredníctvom facebookových stránok spolkovej vlády a účtu "Bundeskanzlerin" (Spolková kancelárka) na Instagrame. Na twitteri nie je, ale jej názory a dianie okolo kancelárky sprostredkováva užívateľom tejto platformy vládny hovorca Steffen Seibert.

Šesťdesiatštyriročná politička stojí na čele nemeckej vlády od roku 2005. Keď sa jej v roku 2015 spýtali, čo si myslí o facebooku, odpovedala trochu sucho. "Je príjemné ho mať. Je to príjemné ako mať auto alebo obstojnú práčku," vyhlásila kancelárka.

Merkelová v decembri opustila post predsedníčky najsilnejšej nemeckej strany a do jej čela bola zvolená jej spojenkyňa, bývalá premiérka spolkovej krajiny Sársko Annegret Krampová-Karrenbauerová. Kancelárkou chce Merkelová zostať do konca tohto volebného obdobia, teda do roku 2021.

pošli na vybrali.sme.sk


K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

1. K voľbám vyzýva spot, ukazujúci skutočné emócie pri pôrode (VIDEO)

Veľké očakávania, strach, bolesť, a potom neskutočná radosť, dojatie a pohľady na práve narodené deti. Takto vyzerá predvolebný spot, ktorý zverejnil Európsky parlament mesiac pred voľbami.

Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

2. Tolkienova rodina kritizuje nový film o autorovi Pána prsteňov (VIDEO)

Na autorov filmového životopisu J. R. R. Tolkiena sa zniesla kritika od dedičov zosnulého anglického spisovateľa, ktorí uviedli, že obsah filmu neschvaľujú a film neautorizovali.

Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

3. Nadácia Orange opäť spája ľudí v komunitách pre lepší svet

Nadácia Orange už 20 rokov spája ľudí prostredníctvom svojich programov a aktivít pre lepší svet. Vďaka podpore aktívnych ľudí, skupín i organizácií prispieva k pozitívnej zmene spoločnosti a mení Slovensko na lepšie miesto pre život. Komunitný rozvoj a dobrovoľníctvo je hlavnou témou jedného z jej grantových programov - Spojme sa pre dobrú vec. Ten dáva príležitosť neformálnym skupinám občanov a mimovládnym organizáciám realizovať aktivity na zvyšovanie kvality života v ich komunite. Nadácia vyhlasuje už jeho 15. ročník.

Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

4. Ďalší lapsus v Najväčšom Slovákovi: V RTVS obhajovali komunizmus

RTVS odvysielala reláciu o osobe Gustáva Husáka, v ktorej komunizmus šíril, obhajoval a zločiny komunizmu zľahčoval jej predseda KSS Jozef Hrdlička. To je ako keby k hodnoteniu Jozefa Tisa prizvala RTVS ako odborníkov Kotlebu alebo Magáta. Ak do debaty o vesmíre zavoláte uznávaného astronóma a k nemu posadíte konšpirátora, ktorý bude tvrdiť, že Zem je doska, celá debata nebude o vesmíre ale o vyvracaní primitívnych bludov. Ak do debaty o Gustávovi Husákovi a jeho dobe zavoláte predsedu KSS, ste na tom podobne. Pokračovanie.

Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

5. Obvinený z vraždy poslal rodičom Kuciaka a Kušnírovej list

 Obom rodinám zavraždeného páru - rodine Jána Kuciaka aj Martiny Kušnírovej - prišli listy od rovnakého autora.

Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

6. Licenčná rada dostala sťažnosť na účasť predsedu KSS v relácii Najväčší Slovák (VIDEO)

RTVS sa rozhodla zavolať do relácie Najväčší Slovák do diskusnej relácie o niekdajšom komunistickom prezidentovi Gustávovi Husákovi predsedu KSS Jozefa Hrdličku.

Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

7. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

8. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

9. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

10. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

Najčítanejšie