Angela Merkleová oznámila na facebooku, že odchádza z facebooku (VIDEO) Reprofoto FB A. Merkel

Angela Merkleová oznámila na facebooku, že odchádza z facebooku (VIDEO)

01.02.2019 14:57 | Internet | ČTK, mk

Nemecká kancelárka Angela Merkelová ruší svoj osobný facebookový účet. Sama to dnes oznámila vo videu zverejnenom práve na facebooku.

 

Dôvodom je nedávny odchod z čela najsilnejšej strany Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

Facebookové stránky dlhoročné šéfky nemeckej vlády majú viac ako ako 2,5 milióna sledovateľov. Je to najviac zo všetkých nemeckých politikov a viac než má napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron.

"Dnes vám chcem poďakovať za silnú podporu mojej facebookovej stránky," uviedla Merkelová vo videu. "Viete, že už nie som šéfkou CDU, a preto zavriem svoju facebookovú stránku," dodala.

Na facebookovom profile Angely Merkelovej sú aj správy z jej bežného života, napríklad, že rada chodí na operu a má rada Richarda Wagnera. Jej obľúbeným filmom je romantická dráma Spomienky na Afriku z roku 1985 a jej snom je podniknúť cestu po Transsibírskej magistrále z Moskvy do Vladivostoku. Rada číta ruských klasikov Tolstého a Dostojevského.

Merkelová dnes vyzvala svojich fanúšikov, aby naďalej sledovali jej prácu kancelárky prostredníctvom facebookových stránok spolkovej vlády a účtu "Bundeskanzlerin" (Spolková kancelárka) na Instagrame. Na twitteri nie je, ale jej názory a dianie okolo kancelárky sprostredkováva užívateľom tejto platformy vládny hovorca Steffen Seibert.

Šesťdesiatštyriročná politička stojí na čele nemeckej vlády od roku 2005. Keď sa jej v roku 2015 spýtali, čo si myslí o facebooku, odpovedala trochu sucho. "Je príjemné ho mať. Je to príjemné ako mať auto alebo obstojnú práčku," vyhlásila kancelárka.

Merkelová v decembri opustila post predsedníčky najsilnejšej nemeckej strany a do jej čela bola zvolená jej spojenkyňa, bývalá premiérka spolkovej krajiny Sársko Annegret Krampová-Karrenbauerová. Kancelárkou chce Merkelová zostať do konca tohto volebného obdobia, teda do roku 2021.

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie