Naspäť do školy: 5 kúskov techniky, ktoré využiješ doma aj na intráku

Naspäť do školy: 5 kúskov techniky, ktoré využiješ doma aj na intráku

03.09.2019 18:41 | Internet | Komerčný článok

September je tu a s ním aj koniec prázdnin. Školáci sa opäť budú musieť vrhnúť na referáty, bakalárky alebo pravidelné úlohy. Mnohí z nich stovky kilometrov od domova v nehostinnom prostredí slovenských internátov.

 

Hluk, otravní spolubývajúci alebo každodenné párty na chodbe vzorným študentom práve neprajú. Náš zoznam elektronických pomocníkov im však pomôže všetko zvládnuť.

Notebook na seminárku aj trochu zábavy

Je jasné, že nie každý si môže dovoliť notebook za všetky peniaze, ktoré zarobil na letnej brigáde. Preto vyberáme viacero modelov - od toho najlacnejšieho (no s výkonom, čo vás ešte neoberie o nervy) až po mašinu čo zvládne aj nejakú tú hru.

Ako budget verziu odporúčame Lenovo IdeaPad 330s tesne pod 400 eur. V e-shopoch nájdete aj lacnejšie kúsky, no tento má k 4 GB RAM aj malý 128 GB SSD disk, vďaka čomu Windows pobeží výrazne rýchlejšie. Poteší tiež Full HD obrazovkou s technológiou IPS namiesto TN panelu, na ktorom zo strán neuvidíte absolútne nič.

Asus VivoBook S14 za 700 eur splní aj tie najnáročnejšie požiadavky bežného stredoškoláka alebo vysokoškoláka. 8 GB RAM, 256 GB SSD-čko a procesor Intel Core i5 s nimi prežijú celé štúdium. Nezanedbateľnou výhodou je odolné telo a len 1,5-kilogramová hmotnosť, takže medzi skriptami ani zaváraninami z domu nezaberie veľa miesta.

Asus TUF Gaming FX505GM sa dá za cenu približne 950 eur nakonfigurovať so 6 GB grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060 a dokonca tiež 144 Hz displejom. Vďaka nízkej odozve tak majitel získa nespochybniteľnú výhodu pri hraní obľúbených strielačiek.

Notebooky pre školáka

Ticho na cestách aj v izbe

Internát môže byť poriadne hlučné prostredie. Najmä vtedy, keď je nutné ponoriť sa do štúdia. Bluetooth slúchadlá Sony WH-1000XM3 sú tým najlepším, čo si môžete kúpiť. Ich cena je síce až 340 eur, no disponujú robustnou konštrukciou cez uši, výdržou až 30 hodín a najlepším noise-cancellingom na trhu.

Dokonale tak odfiltrujú hluk slovenských vlakov aj párty na chodbe. Ak hľadáte niečo lacnejšie aj do fitka na beh, siahnite napríklad po JBL Reflect Mini za stovku.

Bluetooth slúchadlá

Koniec starostiam s internetom

Pozor, moderné notebooky sa snažia o čo najtenší dizajn a klasický ethernetový konektor sa im k nemu už skrátka nehodí.

Ak ho váš počítač nemá, prakticky nutnosťou bude USB adaptér. Či už klasický, alebo ukončený USB-C konektorom. Skratku Wi-Fi slovenské internáty nepoznajú.

Wi-Fi na internáte

Hry trochu inak. Staňte sa kráľom poschodia

Klasický herný počítač zrejme na internát neponesiete, ale čo tak konzolu? Xbox One alebo PlayStation 4 zoženiete hlboko pod 300 eur.

Stačia dva ovládače a vaša izba bude tou najpopulárnejšou na celej škole. Možno až príliš a spolužiakov sa nikdy nezbavíte.

Xbox vs Playstation

Nezabúdajte na čistotu

Poriadok na izbách je večnou témou. Študenti sa pri upratovaní obvykle príliš nepretrhnú, no v špine zrejme nechce žiť nikto.

Na podlahy postačí mop alebo handra, drobné nehody v podobe vysypaných čipsov ale elegantnejšie zvládne malý akumulátorový vysávač za pár desiatok eur. V rohu alebo pod posteľou nezaberie takmer žiadne miesto, zostáva však vždy pripravený. Hľadajte modely od Electroluxu alebo firmy ETA.

Vysávač na internát

pošli na vybrali.sme.sk


O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Najčítanejšie