Ringier dostal opätovne pokutu za speváka, ktorý by povolil marihuanu

Ringier dostal opätovne pokutu za speváka, ktorý by povolil marihuanu

11.02.2014 18:37 | Internet | mk

Spevák Majk Spirit v ďakovnej reči na Slávikovi spomínal zelenú rastlinku. V rozhovore na tivi.sk hovoril "o inšpirujúcich účinkoch marihuany, ktorú by povolil".

Pokutu vo výške symbolických 500 eur dala dnes opakovane licenčná rada vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia za porušenie zákona, ktorý zakazuje otvorenú alebo skrytú formu propagácie alkoholizmu, fajčenia, užívania omamných látok.

Pred rokom a pol 13. júla 2012 Čas.sk v sekcii tivi.sk v rubrike Celebrity odvysielal príspevok s názvom Majk Spirit na Slávikovi: Chcel šokovať, keď ďakoval za rastlinku?
Redaktorka sa v relácii Majka Spirita pýtala na ďakovnú reč zo Slávika, kde spevák ďakoval "vesmíru aj za to, že stvoril zázračnú zelenú rastlinu, ktorá mi pomáha pri písaní textov."

Redaktorka: „Novoobjavený talent pravdepodobne spôsobil väčšine divákov šok, keď vo svojej ďakovnej reči poďakoval okrem rodičov aj Bohu za inšpirujúcu zelenú rastlinku, čo stvoril. Pre tých menej chápavých podotýkame, že Majk Spirit myslel marihuanu."
Obraz:
1. Majk Spirit vydychuje cigaretový dym (záber z klipu)
2. Majk Spirit si poťahuje z (zrejme z marihuanovej) cigarety alebo z cigary (záber z klipu)
3. list pravdepodobne konopy siatej (cannabis sativa)
Majk Spirit: „Neni pre všetkých, to je samozrejmé, ale pre tých, ktorým dobre slúži, je... je... požehnaním, proste, a je... (smiech)..."
Redaktorka: „(smiech)...Dobre. OK."
Majk Spirit: „Už mi chýba, vieš, tak preto sa neviem..."
Redaktorka: „Takže teraz poďme všetci híkať nad tým, aký strašný škandál spôsobil. To asi nie. Veď čo si budeme nahovárať. Táto rastlina je v povedomí slovenských občanov už asi dosť známa a netreba ju predstavovať."
Majk Spirit: „Vieš čo, niekto to musí povedať. Použijem úplne naj... najzákladnejšie prirovnanie. To, že vodka, whisky a celkovo alkohol je dostupný všade v podstate aj nezletilým osobám, keď sú šikovní, je ... je oveľa väčšia hanba, ako to, že ja poviem na Sláviku, že... že som vďačný za magickú zelenú rastlinu. Ja by som to vymenil. Ja by som zakázal alkohol a povolil marihuanu."

 

Prvýkrát rozhodla rada o rovnakej sankcii v decembri v roku 2012. Pokutu za ďakovnú reč Majka Spirita dostala vtedy aj JOJ. Vydavateľstvo sa odvolalo a Najvyšší súd vrátil prípad rade na opätovné prerokovanie.
Podľa Najvyššieho súdu rada sa náležite nevysporiadala so všetkými základnými otázkami nastolenými vydavateľstvom. Vydavateľstvo vo svojom stanovisku pre radu sa odvolávalo na slobodu prejavu, ktorú zaručuje Ústava a Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie