TASR spúšťa nové portály

TASR spúšťa nové portály

Štátna TASR má nový domovský web od autorov z konkurenčnej SITA. Po www.teraz.sk chystá ďalšie. My ich poznáme.  

TASR na jar spustila spravodajský portál www.teraz.sk a v nedeľu k nemu pribudol ďalší - lifestylový www.webmagazin.sk, ktorý má menej vážny, skôr oddychový obsah. Zároveň podľa informácií Omédiách.com chystá aj portál pre študentov, s pracovným názvom školskýservis.sk. 

Webmagazín.sk je novým lifstylový portál TASR zložený z oddychových článkov zoradených do kategórií: móda, zdravie, cestovanie, príroda, technológie, autá, biznis. Dominujú má veľké emotívne fotky na čiernom podklade. Jeho charakter je úplne iný, ako nedávno redizajnovaná stránka tasr.sk. "Teraz.sk chceme zachovať ako spravodajský portál, a oddychové čítanie sme preto presunuli na lifstelový magazín. Zároveň na webmagazíne vznikol exkluzívny priestor pre firmy na zverejňovanie PR materiálov - článkov aj rozhovorov," povedal pre Omédiách.com Martin Dorčák, šéf nových webov TASR.  

Tlačová agentúra zároveň minulý týždeň redizajnovala aj svoju domovskú stránku www.tasr.sk. Doterajšia mala viac ako štyri roky a zmena bola potrebná. Nový "tehličkový" dizajn pripomína Windows 8. Redizajn vytvoril Abaffy Design, spoločnosť, ktorá stála za webnoviny.sk konkurenčnej SITA, ale aj portálu TASR www.teraz.sk. Nové weby v TASR vznikajú pod taktovkou Martina Dorčáka, ktorý sedem rokov viedol webnoviny.sk v SITA a zároveň rozbehol aj niekoľko vlastných komerčných projektov.

"Web TASR sme potrebovali zjednodušiť, priblížiť naším klientom a návštevníkom, ktorí hľadajú informácie o agentúre, ale aj aktuálne spravodajstvo," povedal pre Omédiách.com generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. "Potrebovali sme ho aj z toho dôvodu, že po spustení spravodajského portálu Teraz.sk sa nám mnohé správy dupľovali, časť ľudí pridávala správy na Teraz.sk, ďalší na Tasr.sk." Dnes stránka Tasr.sk automaticky preberá spravodajstvo zo spravodajského portálu.

Za tvorbu nového webu Tasr.sk zaplatí tlačová agentúra dodávateľskej firme faktúru na 1900 eur. "Na výrobe webu sa podieľali aj viacerí zamestnanci a spolupracovníci TASR," povedal Rezník. Podobnú sumu zaplatila aj za webmagazín.sk.

 

 Nový web TASR: 

 

 

Starý web TASR: